Horoskopi 23 prill 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Harrojeni rojen brenda jush. Mos kontrolloni cdo njeri. Pranoni faktin se jeni perfekt në mënyrën tuaj. Ju nuk keni për të provuar vetë-vlerësimin tuaj për të gjithë. Lëreni zemrën tuaj të zgjerohet dhe mendjen të pushojë. Sigurohuni që shkëlqimi i pastër brenda jush është ndriçimi i rrugës. Mos lejoni që një maskë artificiale të bllokojë realitetin e identitetit tuaj të vërtetë.

Demi – Rilidhuni me vetëvlerësimin tuaj sot dhe thoni me zë të lartë se sa fantastikë jeni. Ju jeni të mirë në hapjen e zemrës tuaj ndaj të tjerëve dhe duke i ndihmuar ata me çështjet e tyre. Tani merrni pak dashuri dhe përqendrohuni tek vetja. Çështjet që kanë të bëjnë me dashurinë dhe romancën janë shqetësimi kryesor, prandaj mbajeni vëmendjen aty.

Binjakët – Qëndroni në shtëpi sonte dhe përgatitni një vakt të shijshëm për ju dhe për personin e dashur. Ju do të ecni drejt së bukurës, të prekshme dhe të paprekshme. Në fakt, mund të jetë një ditë e mirë për të bërë pazar, për sa kohë mund të kontrolloni dëshirën për të vendosur se cfarë doni.

Gaforrja – Sot mund të duket si një nga ato ditë në të cilën të gjithë, përvec jush kanë një jetë të përsosur. Kuptojeni se askush nuk ka një jetë të përsosur. Gjithkush është rrënuar të paktën njëherë. Dhe nuk është dicka e mirë të krahasoni veten me të tjerët. Sa më shumë të mendoni kështu, aq më shumë e coni veten drejt dështimit.

Luani – Sot mund të jetë një ditë serioze. Megjithëse retë janë të errëta dhe kërcënuese, kjo nuk do të thotë se do ju “pushtojë” shiu. Gjërat janë në kulm në jetën tuaj. Mesazhi i sotëm është që ju duhet të gjeni bukurinë dhe ndjeshmërinë në veten tuaj për të nisur ditën e re me plot pozitivitet.

Virgjeresha – Sot është një ditë e frikshme për ty. Ju mund të keni debate në shumë gjëra, vecanërisht në cështjet romantike. Nëse jeni apo jo në një marrëdhënie serioze romantike, do të gjeni të gjitha mënyrat me miqtë apo partnerët e ngushtë për të qenë veçanërisht të butë dhe kuptimplotë. Forconi lidhjen tuaj me njerëzit rreth jush dhe thelbi yt i brendshëm do të forcohet.

Peshorja – Gjërat po fillojnë të lehtësohen për ju, edhe pse sot mund keni debate të rënda. Mos u largoni nga ndjenja reale. Ka gjasa që debati të lidhet me dëshirën për tu afruar në intimet me personin në fjalë. Është një ditë ku duhet të dëgjoni më shumë se të flisni.

 Akrepi – Sot është një ditë e frikshme, por natyra juaj e ndjeshme dhe e kujdesshme do të shkëlqejë. Cuditni dikë me trëndafila dhe një darkë me qirinj. Kujdesuni për detajet si muzika dhe vera. Është gjithashtu një kohë e shkëlqyer për të bërë pazar për veten ose për të tjerët. Lëreni romanca të udhëheqë rrugën.

Shigjetari – Fokusohuni tek të dashurit tuaj. Shtoni diçka të re në marrëdhënie. Shtoni një valë të re të ndjeshmërisë dhe sensualitetit. Nëse diçka ju shqetëson në lidhje me marrëdhënien, mos e ballafaqoheni dhe mos shkaktoni debate. Jini takt dhe të dashur në mendimin tuaj dhe ju do të merrni të njëjtën gjë në këmbim.

Bricjapi – Ju do të ndiheni shumë të lidhur me njerëzit rreth jush sot. Dilni dhe kaloni kohë me njerëzit tuaj të dashur. Ju do të përjetoni eksperiencën e të qenit pjesë e një tërësie. Kjo do të duket qartë sepse dhe do të jeni shumë të ndjeshëm dhe emocional për cdo gjë, pozitive apo negative.

Ujori – Ju mund të ndjeheni sikur marrëdhëniet tuaja janë në një situatë të vështirë. Mos u shqetësoni, sepse retë do të hapen. Bëjeni punën tuaj të vështirë tani dhe bëni çdo planifikim të minutës së fundit që ju mendoni se është e nevojshme para se të dilni para të gjithëve. Rruga e suksesit është e hapur.

Peshqit – Dashuria, bujaria dhe ndjenja juaj e bukurisë janë rritur sot. Nëse ka një gjë që duhet ta bëni, dilni jashtë dhe shikoni muzgun. Ana romantike, krijuese dhe e bukur e të gjitha gjërave do të krijojë një lidhje të qëndrueshme në vetëbesimin tuaj. Ndjenja juaj do të rivendoset përmes momenteve të buta dhe përvojave sensuale.

/Ora News.tv/