Horoskopi 24 prill 2019, ja parashakimi i yjeve për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Respektoni eprorët tuaj sot. Ka gjëra të reja për të mësuar, prandaj mbani sytë dhe veshët hapur. Veprimet e nxituara janë të detyrueshme për t’ju futur në telashe. Sigurohuni që të keni të gjitha faktet para se të hyni në një debat. Informacioni është aty, por duhet të jeni të durueshëm për ta gjetur atë. Sigurohuni që qëllimet tuaja janë të denja përpara se ti futeni punës për t’i arritur ato.

Demi – Nuk ka ndonjë gjë nëse qani sot. Çlirimi është dicka e mirë. Nëse nuk keni ndjenjën e frikës dhe kufizimit, mund të jetë e vështirë për ju të përjetoni gëzim dhe zgjerim. Përfshini të mirat me të këqijat dhe lejoni që këto dy fuqi të vendosen në mënyrë harmonike brenda qenies suaj. Sigurohuni që jeni gati të pranoni sfidat që vijnë me rritje.

Binjakët – Bëni diçka që frymëzon pasionin brenda jush. Mos u dekurajoni nga pengesat. Përdorni disiplinë dhe durim për të realizuar ëndrrat tuaja. Jini realistë në qasjen tuaj. Ka ardhur koha për t’u përballur me muzikën. Çfarëdo që të bëni, mos u tkurrni dhe mos prisni që të tjerët të kujdesen për ju. I vetmi që vepron në interesin tuaj më të mirë është vetvetja juaj.

Gaforrja –Merrni kontrollin e fuqisë suaj. Hiqni çdo gjë të tepërt nga jeta juaj. Gjërat po arrijnë një kulm kritik tani. Kjo nuk është koha për të mos i dhënë rëndësi. Nëse ka ndonjë gjë me vlerë, është moment për të punuar. Shikoni të ardhmen me të njëjtën perspektivë që keni pasur në fëmijëri. Zgjidheni veten nga mendimet e këqija dhe kthjellohuni.

Luani – Ka një forcë të fuqishme që kalon në jetën tuaj që nuk mund të injorohet më. Ju do të gjeni një ekuilibër të shëndetshëm të kufizimit dhe zgjerimit, i cili ju duhet për të përdorur frenat dhe për të cuar veten në rrugën e suksesit. Sot ka një intensitet të madh që do të depërtojë në çdo aspekt të jetës suaj.

Virgjeresha – Kjo është dita që keni pritur prej kohësh. Mos u tërhiqni nga intensiteti. Ju keni fuqinë për të ecur përpara në çfarëdo qoftë ajo që dëshironi të arrini në këtë jetë. Ju do të gjeni vullnetin për ta arritur. Është koha për të kapur mundësitë që ju janë paraqitur. Merrni vendimin e duhur dhe suksesi është i garantuar.

Peshorja – Kërkimi juaj për pajisjet e reja dhe të pazakonta të teknologjisë së re mund të bien në konflikt me një forcë të kthjellët sot. Mënyrat e reja të bërjes së gjërave mund të sfidohen papritur nga një qasje më tradicionale. Është koha të largohni të vjetrat dhe të sillni të rejat.

Akrepi – Për të realizuar ëndrrat, duhet të keni një mjet përmes të cilit mund ti tregoni. Sot është një ditë për të ndihmuar në realizimin e atyre ëndrrave. Përdorni forcën e pabesueshme që keni për të zgjeruar mendjen tuaj dhe në të njëjtën kohë ta sillni në Tokë në një mënyrë realiste. Kombinojeni mençurinë me planifikimin praktik për të vënë në lëvizje për të ardhmen. Ju keni të gjitha mjetet që ju nevojiten.

Shigjetari – Përqëndrohuni në investimet tuaja personale dhe në shtëpi. Energjia e ditës është mjaft e fuqishme. Ju mund të keni kontroll shumë më të madh se sa kuptoni. Kuptoni se duhet të jeni ai/ajo që merr iniciativën në mënyrë që të aktivizoni magjinë e sotme.

Bricjapi – Kjo nuk është ditë e zakonshme për ju. Ngrihuni dhe lëvizni. Ka disa mundësi në pragun tuaj që duhet t’i rrëmbeni medoemos. Harrojeni të kaluarën dhe përqendrohuni në të ardhmen. Sot ekzistojnë forca të mëdha në punë që janë në favorin tuaj. Qëndroni pranë asaj që ju mbush shpirtin.

Ujori – Vendosni një themel të fortë për të ardhmen. Ky është një moment shumë kritik në të cilin duhet të mendoni realisht për suksesin tuaj të ardhshëm. Ju duhet të merrni një vendim në jetën tuaj para se ëndrrat tuaja të shkatërrohen. Sot është një nga ato ditë në të cilat mund të bashkoni një kombinim të fuqishëm të fantazisë dhe realitetit për të ndërtuar suksesin.

Peshqit – Përdorni ndjenjën tuaj të intuitës. Nëse e kupton me vetëdije apo jo, oqeanet po krijojnë një ‘cunami të pushtetit’ që nuk duhet të shpërfillet. Sigurohuni që po veproni nga një bazë solide para se të “shkatërroheni”. Kini kujdes nga ‘baticat’. Mund të jetë kënaqësi kur luani me valët, por kjo është nga ato që të thithin dhe të hedhin në fund të detit.

/Ora News.tv/