Horoskopi 26 prill 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Ju keni lëvizur përtej problemeve të së kaluarës dhe po hyni në një fazë më paqësore. Ju do të përfundoni projektet tuaja në punë, dhe jeta juaj e brendshme do të jetë fotografia e lumturisë dhe e harmonisë. Gëzoni këtë periudhë pushimi dhe relaksimi. Së shpejti do të pasohet nga një punë e madhe që kërkon vëmendjen tuaj të plotë.

Demi – Pikëpamja për sot është e shkëlqyer. Shtrirja aktuale e planeteve dhe atmosfera disi shtypëse e ditëve të fundit ju frymëzojnë që të ndryshoni mjedisin tuaj dhe të vizitoni vende të reja. Pse nuk planifikoni një udhëtim të vogël? Të gjitha shenjat tregojnë se tani është koha më e mirë për një aventurë të tillë. Nëse vononi, do të ndiheni të mbërthyer sërish nga e njëjta rutinë e vjetër.

Binjakët – Kjo do të jetë një ditë e pasur me reflektim. Ju jeni në gjendje për të vëzhguar atë që po ndodh rreth jush duke ruajtur ende distancën tuaj. Ambiciet e njerëzve të tjerë do të duken zbavitëse për ju, teksa luajnë pjesët e tyre më shumë si karikatura sesa si njerëz të vërtetë.

Gaforrja – Disa njohje të papritura mund të vijnë në rrugën tuaj sot. Ju i keni lënë pas debatet që keni përjetuar kohët e fundit dhe tani keni hyrë në një periudhë më të qetë. Ata që vetëm ju kritikonin më parë nuk mund të gjejnë fjalë të mjaftueshme për t’ju lavdëruar. Merrni komplimente në vlerë nominale. Nuk ka asgjë të keqe kur je i/e lumtur me veten.

Luani – Ju do të keni një ditë reflektimi të thellë përpara. Ndërkohë që mund të jeni tunduar duke menduar se sa shumë keni punuar, do të ishte mirë të fokusoheshit në të ardhmen. Ju keni hyrë në një periudhë rishqyrtimi të identitetit dhe objektivave. Këto nuk janë gjëra të vogla. Ju do të duhet çdo “gram” i energjisë në dispozicionin tuaj për ta realizuar.

Virgjeresha – Kjo do të ishte një ditë ideale për tu kujdesur për trupin tuaj. Mos u tallni me veten se ato probleme do të mbeten aty dhe mund t’ju shkaktojnë dhimbje më serioze më vonë. Merreni telefonin dhe lini takimin me terapistin fizik. Nuk do t’ju dëmtojë që të lini mënjanë ambicien dhe përgjegjësitë tuaja për një ditë.

Peshorja – Ju mund të keni modifikuar kohët e fundit aspektet materiale të jetës suaj. A ishte e mjaftueshme të ndaleshit atje? Ndryshime më të thella mund të jenë në rregull. Hidhni një sy në atë që ju ka motivuar që ta krijoni jetën që doni të jetoni tani. Kushtojini vëmendje të veçantë zgjedhjeve që keni bërë në jetën tuaj profesionale. Je i/e sigurt që po bën atë që është e duhur?

Akrepi – Kjo do të jetë një ditë e madhe për të medituar. Ju mund të jeni pak të pakënaqur me veten, sepse projektet tuaja të ndryshme ende nuk janë në rrugën e duhur. Ju jeni të paduruar, por kush nuk do të ketë sukses? Kjo periudhë e pritjes ka zgjatur rreth dy muaj, por së shpejti do të përfundojë. Planetet ju kërkojnë të konsideroni vetëm atë që është thelbësore. Mos lejoni veten të filloni projekte të reja të bazuara në ndonjë gjë të tepërt.

Shigjetari – Është një ditë e shkëlqyer, por ki kujdes të mos dalësh jashtë “rrugës”. Ju mund të mendoni se vështirësitë e vogla financiare do ju shkatërrojnë. Ajo që ju do bëni sot ofron planin për të ardhmen tuaj. Përpjekjet e vazhdueshme për të stabilizuar sjelljen dhe gjendjen tuaj do të sigurojnë financat që dëshironi.

Bricjapi – Thojini lamtumirë brengave tuaja. Përpjekjet do ju paguhen ndërsa njerëzit do dëgjojnë këshillën tuaj dhe do ju pëlqejnë shumë. Megjithëse disa detaje në jetën tuaj të dashurisë ende kanë nevojë për punë, por është e sigurt se personi i duhur do vijë shpejt. Keni kaluar muaj në këtë proces të vetë-transformimit dhe ju e meritoni një pushim të vogël.

Ujori – Jeta jote me siguri duket të rrotullohet rreth kontaktit njerëzor. Ju jeni një bashkëbisedues i largët, i gëzueshëm dhe i angazhuar, i cili gëzon njerëzit me praninë e vet, megjithëse kohët e fundit keni dëshiruar të jeni vetëm. Mos e injoroni ndonjë kërkesë që ndjeni për të qëndruar në vetmi. Edhe pse kjo është një nevojë e pazakontë për ju, është ende e vlefshme.

Peshqit – Ndonjëherë miqtë bëhen familja reale e një personi. Miqësitë e tua janë të thella dhe të qëndrueshme. Shumë njerëz janë të gatshëm t’ju japin ndihmë sot, prandaj pse hezitoni ta merrni atë? A nuk je ti ai që promovon përfitimet e miqësisë së ngrohtë dhe të sinqertë? Dita përpara ju bën të vetëdijshëm për talentet tuaja dhe përforcon se sa të rëndësishme janë miqësi të tilla.

/Ora News.tv/