Horoskopi 27 prill 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Ju jeni në formë të shkëlqyer sot! Gëzoni këtë moment lehtësimi nga shqetësimet tuaja. Sa për jetën tuaj të dashurisë, mund të lindin disa mundësi emocionuese. Jini në vëzhgim dhe bëni çdo gjë, por mos i lini ata të ikin!

Demi – Është e qartë se keni besim në veprimet tuaja! Ju nuk ndjeni asnjë frikë apo dyshim ndërsa përparoni drejt qëllimeve tuaja duke udhëtuar përgjatë deteve të qeta nën qiej të pastër. Kjo atmosferë e re ka të ngjarë të jetë produkti i angazhimit tuaj. Do shpërbleheni për arritjet tuaja, por duhet të prisni disa ditë para se të bëni një festë të madhe.

Binjakët – Ky është një moment që të filloni të jeni krijues në jetën tuaj dhe të mos keni frikë të shfaqni talentet tuaja. Dhe në departamentin e romancës, dashuria e jetës suaj mund të jetë në rrugën tuaj. Provoni të hiqni sytë nga romanet e romancave dhe të shikoni përreth. Bashkëshorti/bashkëshortja i/e përsosur mund të jetë çdo njeri që hasni cdo ditë në jetën tuaj të përditshme. Ju vetëm duhet ta shihni.

Gaforrja – Ju mund të jeni paksa të paqartë në lidhje me drejtimin tuaj profesional sot. Motivimi juaj është zhdukur pa paralajmërim. Cfarë ndodhi? Mund të jetë fakti që duhet të përfshiheni në projekte të cilat kanë vlerë dhe target më të madh. Projektet e një fushëveprimi të ngushtë që kanë të bëjnë vetëm me interesat tuaja nuk janë në planet tuaja.

Luani – Sot mund të shohësh mirazhe, sidomos në mjedisin që ju rrethon. Mund të keni përshtypjen se njerëzit po gënjejnë për ju ose fshehin diçka nga ju. Ose mund ju po gënjeni për gjëra të caktuara ose fshihni atë që bën. Pse po i bëni gjërat kaq të komplikuara? Mos kini frikë të shprehni ndjenjat tuaja sot.

Virgjeresha – Mbani të shtrënguar paratë tuaja, sepse mund të keni impulse të çuditshme (megjithëse fisnike) për të dhënë ose për të shpenzuar një sasi të madhe për diçka krejtësisht të padobishme. Ju duhet të mendoni për shpenzimin e parave tuaja në një mënyrë më të mirë. Pse të mos e konsideroni donacionin për ata në nevojë?

Peshorja – Sot nuk është një ditë e mirë për të nënshkruar kontrata ose për të bërë ndonjë blerje. Shkoni në dyqan ushqimor, por blini hamburger dhe jo fileto. Mbani paratë tuaja në një vend të sigurt dhe ruani rezervat tuaja. Mos negocioni asgjë sot. Pa marrë parasysh se sa e mirë është oferta ose sa imponuese është marrëveshja, thjesht largohuni.

Akrepi – A jeni i/e sigurt se nuk mund ta ndryshoni gjendjen tuaj aktuale? A jeni një i/e burgosur i një stili të jetës që nuk është i juaji ose mund të jetë një rikthim nga e kaluara? Njerëzit po kërkojnë që të merrni shumë përgjegjësi dhe kjo është ajo që po ju mundon. Mos kini frikë të qëndroni vetëm dhe distanconi veten nga këto situata. Mësoni të thoni jo dhe bëni jetën tuaj!

Shigjetari – Parashikimi për ju është i shkëlqyeshëm. Ju mund të mbështeteni në aspektet e sotme për të rivendosur besimin tuaj, i cili është provuar shumë në ditët e fundit. Joshja brenda jush mund tt’ju pushtojë në një pjesë të madhe të ditës. Megjithatë, prisni disa ditë për realitetin që të largoni entuziazmin dhe të shihni të ardhmen më qartë.

Bricjapi – Ju mund të keni ndonjë problem në komunikim sot. Është sikur diçka do të shtrembërojë perceptimin tuaj. Mos u habitni nëse, sapo të vijë mbrëmja, ju do të ndiheni sikur keni harruar të gjitha përgjegjësitë tuaja dhe jeni gati për të udhëtuar në anën tjetër të botës.

Ujori – Ju jeni rrezatues dhe të mbushur me lumturi sot. Ky është një ndryshim i mirë pas errësirës dhe dënimit të javëve të fundit. Me sa duket vendimet që keni bërë, kanë marrë për mirë. Ose ndoshta keni rënë në dashuri? Sidoqoftë, do të jetë edhe më e lehtë se zakonisht për të komunikuar me të tjerët dhe për të ndarë gëzimin tuaj.

Peshqit – Qëllimi juaj për sot është të kënaqni partnerin/partneren tuaj. Nuk ka asnjë arsye për të mos provuar. Në të vërtetë, sot është e shkëlqyer për dashurinë. Por mos ekzagjeroni gërmadhat tuaja romantike. Meqenëse aspektet e ditës tentojnë të shtrembërojnë perceptimin tuaj për gjërat, ju mund të tradhtoheni nga ajo që shihni në pasqyrë. Kini kujdes se çfarë bëni dhe si e bëni!

/Ora News.tv/