Horoskopi 3 maj 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Dashi – Nëse partneri/partnerja juaj ka probleme në komunikimin me familjen, bëhuni gati për të dëgjuar rreth këtyre cështjeve sot. Jini dëgjues të mirë. Kuptimi dhe objektiviteti juaj do të vlerësohen shumë. Dashuria juaj ndoshta nuk po sheh faktet e vërteta dhe ka nevojë për një person të jashtëm për ta treguar këtë.

Demi – Dëgjoni me kujdes kur merrni udhëzime sot. Mendja juaj mund të mos jetë aq e mprehtë sa zakonisht. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, ju mund të merrni rrugën e gabuar dhe përfundoni duke pasur nevojë të filloni nga e para. Mos u turpëroni për të bërë pyetje. Është gjithmonë më mirë të bëjmë një pyetje se sa të bëjmë një gabim të panevojshëm.

Binjakët – Një ndjenjë e shtuar e romancës së idealizuar mund të të godasë sot. Nëse nuk jeni aktualisht të përfshirë në një lidhje dashurie, kini kujdes! Ky person i mrekullueshëm i ri që sapo keni takuar mund të ketë një “sekret” të fshehur mirë. Nëse jeni aktualisht i përfshirë në një histori, mund të keni ngazëllim dhe pasiguri në të njëjtën kohë. Ju duket sikur partneri/partnerja juaj nuk ju do më. Sido që të jetë, përpiquni ta harroni këtë gjë. Ju do të jeni më objektivë nesër.

Gaforrja – Diçka që ndjen me shumë nevojë tani është zhdukur dhe është i fshehur shumë mirë. Ju mund të kërkoni në shtëpi për të dhe të përzini veten në këtë proces. A keni nevojë vërtet për këtë gjë? Nëse është kështu, uluni për një moment dhe përpiquni të grumbulloni mendimet tuaja. Nëse nuk mundesh, lëre për momentin. Ju mund të gjeni atë rastësisht ose përmes një pasqyrë të papritur.

Luani – Mos i dëgjo thashethemet sot. Çdo thashethem që po përhapet ka të ngjarë të bazohet në supozime të rreme dhe tërësisht jashtë sferës së realitetit. Megjithatë dikush që do të flasë është shumë bindës! Ka patjetër diçka të pazakontë në këtë histori, prandaj mos e merrni shumë seriozisht.

Virgjeresha – Një luks që keni vënë re prej kohësh mund të duket shumë joshëse sot. Sigurohuni që jeni vërtet të gatshëm dhe në gjendje të shpenzoni paratë për ta marrë atë. Mendoni me kujdes para se të zbrazni kartën tuaj të kreditit. A e doni vërtet atë shumë? A është i mundur shpenzimi tani? Nëse është kështu, shpenzoni. Luksi nuk është gjithmonë humbje parash. Ata mund të bëjnë mrekulli për vetëvlerësimin tuaj!

Peshorja – Trazirat emocionale mund të trondisin objektivitetin tuaj të zakonshëm dhe ndjenjën e mirë sot. Problemet familjare mund të peshojnë në mendjen tuaj, pasi komunikimi midis jush dhe anëtarëve të familjes mund të mungojë. Ju nuk ndiheni në kontakt me atë që po ndodh. Mundohuni t’i inkurajoni që të bisedojnë me ju. Nëse ata nuk do të vazhdojnë, mos i shqetësoni më. Nganjëherë njerëzit duan të merren me problemet e tyre. Është zgjedhja e tyre.

Akrepi – Imagjinata juaj duhet të fluturojë lart sot. Nëse ka të bëjë me shkrimin, muzikën ose vallëzimin, bëni maksimumin e frymëzimit tuaj krijues. Nëse nuk e bëni, idetë tuaja mund të zhduken menjëherë. Nëse jeni shumë i zënë, së paku shënoni idetë tuaja që ti rishikoni më vonë.

Shigjetari – Dyshimet për një mik mund të të shqetësojnë sot. A ju ka marrë ky person hua? Ju ka premtuar një favor? A mund të varesh nga ky person? Mënyra më e mirë për të gjykuar është nga e kaluara e tij/saj. Nëse ai/ajo ka qenë i/e tillë në të kaluarën, gjasat janë se mund të jetë përsëri. Mund të jetë më mirë për ju të takoheni me dikë tjetër sa të qartësoni mendimet.

Bricjapi – Konfuzioni mund të hyjë në rrugën e çdo gjëje që shpreson të përmbushet sot. Ju mund të ndiheni sikur jeni duke ecur rreth e rrotull në një humnerë, të paqartë për veprimet tuaja. Mundohuni të qëndroni të përqendruar dhe të jeni vetvetja duke qenë praktikë dhe objektivë. Mund të mos jetë aq lehtë për ju ashtu si zakonisht, por ju mund ta bëni këtë. Pini pak kafe dhe relaksohuni. Ndonjëherë kjo është e gjitha që duhet.

Ujori – Konceptet shpirtërore dhe metafizike mund të duken të zymta për ju sot. Idetë që miqtë e pranojnë si çështje mund të duken të çuditshme. Mos  argumentoni. Pyesni për libra, faqe interneti ose revista që mund të konsultoheni për më shumë të dhëna. Mësoni në lidhje me këtë temë. Së fundi, të gjitha do zgjidhen. Ju vetëm duhet të jeni të duruar!

Peshqit – Një ndjenjë e çuditshme dhe e mërzitshme mund t’ju shqetësojë sot. Mos e përzieni veten në rrëmijë. Shanset janë që nuk keni harruar asgjë, por keni pasur një ëndërr tepër irrituese. Nëse ju nuk e kujtoni, përpiquni të mendoni thellë dhe shkruani cdo gjë mbani mend. Ndoshta ju do të ndiheni të lirë kur ta bëni këtë.

/Ora News.tv/