Horoskopi 30 prill 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Ndryshimet brenda një grupi që ju jeni pjesë mund të ndikojnë thellësisht tek ju sot. Ndoshta grupi po vërshon në një drejtim të ri që nuk ju intereson. Ju mund të keni nevojë të rivlerësoni përfshirjen tuaj. Kjo mund t’ju bëjë më tepër të pikëlluar, pasi ju i pëlqeni ata njerëz dhe nuk doni të humbni miqësinë me ta. Ju duhet të mendoni. Vetëm ju mund të vendosni se çfarë të bëni.

Demi – Një skandal në lidhje me një njeri të famshëm që admironi mund të jetë në lajmet e sotme Ju mund të vuani pak zhgënjim. Mbajeni gjykimin për momentin. Pjesa më e madhe e asaj që dëgjon mund të jenë thashetheme ose dezinformata. Megjithëse mund të jetë shokuese, do të dëshirosh të dëgjosh versionin e personit për të cilin flitet. Vetëm atëherë mund të krijoni një mendim objektiv.

Binjakët – Disa lajme mjaft tronditëse mund të vijnë tek ju nga një mik i cili jeton larg. Kjo ndoshta nuk do të ndikojë direkt tek ju, por ju ende mund të shqetësoheni për efektet e saj afatgjata në shoqëri. Ju mund ta diskutoni atë me miqtë. Duhet të mbeteni objektivë dhe të shihni se si zhvillohet ngjarja. Mund të jetë më pak serioze se sa duket.

Gaforrja – Një rënie e lehtë në tregun e aksioneve mund të bëjë që ju të shqetësoheni për të ardhmen tuaj financiare. Ju mund të keni disa investime që mund të preken përkohësisht. Kini parasysh se ngjarje të tilla nuk pasqyrojnë domosdoshmërisht trendet e ardhshme. Merrni hapa për të krijuar një lloj rrjeti sigurie nëse dëshironi, por mos merrni më të keqen e mundshme. Tregu i mirë mund të kthehet nesër!

Luani – Sot ju mund të zbuloni se disa nga planet tuaja më ambicioze më në fund duket se do shpërblehen. Duhet të jeni të lumtur për këtë, por mund të shqetësoheni pak, duke pasur frikë se çdo gjë mund të shkatërrohet në minutën e fundit. Mos e merrni më të keqen dhe mos e humbni energjinë tuaj duke u brengosur. Mbani shpresa! Me një përpjekje të vogël, të gjitha do të shkojnë mirë.

Virgjeresha – Nëse keni bërë disa shkrime krijuese ose punë, sot mund të jeni të lodhur, të bllokuar dhe të paaftë për të grumbulluar energji për të ndezur kompjuterin. Duhet të pyesni veten se sa e rëndësishme është të bëhet kjo sot. Është shumë më mirë të presësh një ditë tjetër dhe të bësh mirë se të bësh diçka që nuk i plotëson standardet e tua. Kjo mund të jetë kundërproduktive.

Peshorja – Një projekt i një lloji me të cilin po punoni mund të shkojë mirë, por sot ju mund të përjetoni një nxitje të papritur të frymëzimit që e bën shumë më të mirë se sa keni parashikuar fillimisht. Kjo mund të përfshijë përpjekje që duket e frikshme në fillim, por rezultatet duhet të jenë të vlefshme. Përdorni gjithë energjinë dhe vendosmërinë tuaj për të. Ju do të jeni shumë të lumtur që e keni bërë!

Akrepi – Një anëtar i familjes mund të përjetojë vështirësi në biznes. Ndjeshmëria juaj mund t’ju bëjë të ndjeni edhe ankthet e tyre. Ju mund të dëshironi ti tregoni këtij personi se ju jeni atje për të, por ju gjithashtu duhet të jeni objektiv në lidhje me situatën. Mbroni veten psikologjikisht, ndoshta duke rrethuar veten me dritë të bardhë. Nuk do e ndihmoni afërmin tuaj nëse jeni të stresuar.

Shigjetari – Një mik ose një i afërm mund të jetë i sëmurë, i papunë ose i shqetësuar nga problemet. Ju mund të dëshironi të bëni gjithçka që ju mundeni për ta ndihmuar. Kjo mund të jetë zhgënjyese, por ju do të ndiheni më mirë kur të bëni atë që mundeni. Ky person duhet të përballet dhe të merret me përgjegjësitë e tij ose të saj. Kjo gjë është jashtë kontrollit tuaj.

Bricjapi – Një shpenzim i papritur, ndoshta riparime në shtëpi ose makinë, mund të marrë disa para nga llogaria juaj bankare. Kjo do ju mërzisë pak. Ju keni punuar shumë për paratë tuaja dhe tani mund t. Megjithatë, duhet të jeni filozofik në lidhje me të. Kujdesuni për të. Ju keni ndërtuar llogarinë tuaj bankare një herë dhe mund ta bëni sërish.

Ujori – Ndryshimet e karrierës mund të jenë në horizont. Ndonëse pozitive në planin afatgjatë, ngjarjet që çojnë në ndryshim mund të duken katastrofike. Punëdhënësi juaj mund të shkojë jashtë biznesit ose mund të mendojë për një pozicion të ri për ju. Sekreti këtu nuk është për panik. Prano situatën dhe vazhdo. Në fund, ndoshta do të jeni të lumtur që kjo ka ndodhur. Suksesi dhe fati i mirë po vijnë.

Peshqit – Parandjenja e keqe sot mund të jetë mjaft shqetësuese, dhe ju mund të ndjeni njëfarë frike për shkak të tyre. Mos u frikësoni! Aftësitë tuaja intuitive nuk janë aq të mprehta sa zakonisht. Ajo që ju mendoni mund të jetë trilluar ose e pavërtetë. Kjo nuk do të thotë që e ke humbur atë. Mundohuni të jeni objektivë për gjithçka.

/Ora News.tv/