Horoskopi 4 maj 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Dashi – Ju mund të zbuloni se emocionet tuaja janë të zbutura sot. Ju do surprizoni veten dhe njerëzit rreth jush kur të vendosni se gjithcka ju doni të bëni është të shkoni në dhomën tuaj dhe të qëndroni vetëm, në vend që të bashkoheni me turmën. Mos u ndjeni keq, bëni atë që ndjeni më të natyrshme.

Demi – Forca juaj qëndron në burimet tuaja të brendshme. Ju do të zbuloni se emocionet tuaja janë të qeta dhe nën kontroll në mes të kaosit. Kjo është koha e fillimeve të reja dhe është jashtëzakonisht e rëndësishme. Do t’ju duhet të hetoni në të kaluarën dhe të rregulloni ndonjë problem të brendshëm që mund t’ju japë probleme në të ardhmen.

Binjakët – Ofroni shërbimet tuaja për të tjerët. Bujaria juaj në përhapjen e njohurive tuaja do të shpërblehet. Gjërat mund të jenë mjaft konfuze në fillim, por sapo të filloni të flisni, do të habiteni nga fakti se sa e njihni me të vërtetë një fushë të caktuar. Përpiquni më së miri për të arritur tek të tjerët pa u dukur nevojtarë ose kërkues.

Gaforrja – Nëse ndiheni të mërzitur sot, mos e mbyllni veten. Mund të duket sikur të gjithë janë kthyer kundër jush. Ose të gjithë duan të jenë miku juaj më i mirë. Gjërat janë gjithmonë ekstreme për ju, pa asnjë ndërmjetësim. Veprimi më i vogël nga dikush tjetër mund të shkaktojë trazira në mendjen tuaj nëse nuk mësoni të kontrolloni emocionet tuaja.

Luani – Ju mund të zgjoheni në një mjegull konfuzioni këtë mëngjes për disa arsye. Lajm i mirë është se ajri ka gjasa të pastrohet gjatë ditës. Pasdite vonë dhe herët në mbrëmje, duhet të ringjalleni dhe të jeni gati për të shkuar edhe një herë. Vetja juaj është kthyer dhe ju jeni gati për t’u përballur me botën me një shfaqje dramatike të veprimeve dhe aventurave të guximshme.

Virgjeresha – Nëse ju merrni një të emocion të çuditshëm për një situatë të caktuar, largohuni. Instinkti juaj do t’ju tregojë nëse diçka është e rrezikshme apo jo. Nëse nuk ndiheni të sigurt, gjeni një vend tjetër. Ju nuk do të jeni produktiv në një mjedis ku nuk ndiheni rehat.

Peshorja – Është koha për të marrë përgjegjësi për jetën tuaj. Mos u mbështetni te njerëzit e tjerë për të zgjidhur problemet tuaja. Sot mund të keni ankth që ju bën të mos reagoni në një situatë që normalisht nuk do t’ju shqetësonte aspak. Ju duhet të gërmoni dhe të bëni dicka për të dalë nga ky bllokim mendor ose emocional. Mos u mbështetni tek njerëzit e tjerë.

Akrepi – Është koha për t’u treguar njerëzve të tjerë se keni forcë karakteri. Ndoshta e kanë vënë re shumë pak njerëz, pasi  jeni aq fleksibël dhe një person që përshtatet shumë me të tjerët. Ju lehtë mund të lëvizni në drejtim të rrymës dhe si rezultat, njerëzit mendojnë se mund t’ju kontrollojnë. Mësoju atyre se kjo nuk është kështu.

Shigjetari – Ju mund të jeni të shqetësuar të merrni disa projekte të reja që po zhvillohen sot, edhe pse ato nuk janë domosdoshmërisht të gatshme ose të menduara mirë. Së pari duhet të mësoni se durimi është çelësi. Kërcimi i armës mund të shkaktojë një fillim të rremë që ju përjashton nga gara.

Bricjapi – Ka një ndjenjë romantike dhe të ëmbël për sot që duhet të kënaqesh. Nëse keni ndonjë të veçantë në jetën tuaj, kjo është dita e përkryer për t’i ndarë këto ndjenja! Mundohuni të planifikoni një darkë me qirinj në shtëpi vetëm për ju të dy. Por mos u ndiheni nën presion për të gatuar një vakt. Merrni një ushqim kinez dhe shërbejeni në një porcelani të mirë.

Ujori – Ju mund të mos jeni në gjendje për të bashkëpunuar sot. Do të keni më shumë gjasa që të punoni në projekte vetëm me ritmin tuaj. Ju ndoshta do të dilni nga zona tuaj dhe të ndërveproni me të tjerët. Ju mund të keni nevojë për këshilla ose të dhëna. Mundohuni të mos jeni shumë të zhurmshëm me partnerin/partneren ose fëmijët tuaj. Ata nuk mund ta kuptojnë arsyen e vërtetë pse jeni të hutuar.

Peshqit – Fillojeni ditën me këmbë të djathtë duke projektuar ditën me humor pozitiv dhe mentalitet të shëndoshë. Mund ti frikësoheni ngjarjeve të ardhshme, por do të keni sukses vetëm po të punoni fort, pavarësisht se çfarë do bëni. Qëndrimi i fortë është gjithçka.

/Ora News.tv/