Horoskopi 4 prill 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Është e rëndësishme të jesh më i ndjeshëm ndaj ndjenjave të njerëzve të tjerë. Ti duhet të bësh gjithcka mundesh, por pa u viktimizuar. Kupto se fjalët e ashpra që vijnë në rrugën tënde mund të jenë një pasqyrim i fjalëve të ashpra që ke thënë në të kaluarën. Në fund të fundit, ngjarjet e sotme mund të jenë një përvojë e mirë mësimi.

Demi – Ka shumë të ngjarë që të kesh dijeni paraprakisht rreth gjërave që do të të ndodhin sot. Ki kujdes kur flet për veten pasi mund të lëndohesh nga komentet e pakëndshme. Ti do të gjesh rehati më të madhe në gjëra të prekshme dhe të qëndrueshme. Gëzo kënaqësitë materiale në jetë.

Binjakët – Ti mund të jesh duke punuar në një projekt të madh që mbështetet në energjinë tënde krijuese. Për sa i përket qëllimeve dhe ëndrrave afatgjata, ky lloj projekti është i drejtë. Sot ti mund të hasësh një pengesë ose një lloj blloku emocional që mund të të vështirësojë rrugën. Ngadalëso dhe bëj një pushim. Mos u dekurajo.

Gaforrja – Mos u habit nëse dikush të drejton në rrugën e gabuar. Është e mundshme që presioni po ndërtohet në mendjet e njerëzve të tjerë për një kohë të gjatë. Ata mund të kenë frikë të ndajnë ndjenjat e tyre me ty. Mundohu ta trajtosh këtë cështje me sportivitet dhe të mos shqetësohesh.

Luani – Gjatë kësaj dite, mund të mbështetesh tek imagjinata jote për të dalë nga situatat e vështira. Kur bota e vërtetë fillon të të shfaqet, ti mund të kthehesh në botën tënde të fantazisë. Në këtë ditë, ekziston një shpërthim kokëfortë mund të të rrëzojë. Nëse nuk je përgatitur për këtë, mund të kesh probleme më vonë.

Virgjeresha – Qetësohu sot. Merrni pak kohë për të shijuar vendin ku je dhe njerëzit rreth teje. Ka një premtim që duhet ta përmbushësh. Bëj diçka për të tjerët në vend që të përqendrohesh tek vetja dhe ambiciet e tua. Sa më shumë që investosh tek të tjerët tani, aq më shumë do përfitosh në të ardhmen.

Peshorja – Ti mund të ballafaqohesh sot me një zgjedhje të vështirë në një fushë të caktuar të jetës tënde. Është e mundshme që dilema rrjedh nga një dëshirë për të ndjekur shpirtin tënd kreativ, , ndërsa një pjesë tjetër ndihet pranë gjërave më praktike dhe të bazuara. Shih se çfarë mund të bësh për të kombinuar dy forcat dhe t’i bashkosh ato në një manifestim të fuqishëm.

Akrepi – Sot, një flluskë konfuzioni ngrin realitetin tënd, duke e bërë të vështirë vendimin për të ardhmen. Ki kujdes që të mos shmangësh ushqimin për shkak të tensionit të krijuar nga konfuzioni  mendor. Problemet me mostretjen mund të të shfaqen, prandaj kujdesu për veten. Qetësohu dhe vazhdo me rrjedhën. Gjërat do të funksionojnë mirë.

Shigjetari – Mundohuni të mos lëkundesh nga ndjenjat e tua. Ti mund të futesh në probleme kur nuk ke arsye. Lidhja jote me ndjenjat e njerëzve të tjerë mund të të tërheqë në një vorbull të madhe. Mendo se imagjinata mund të jetë kurthi i jetës tënde. Bëj atë që mundesh që të largohesh nga trauma emocionale që të rrethon.

Bricjapi – Mos dysho sot. Ti duhet të ndihesh mjaft i/e fortë, edhe pse papërshtatshmëria mund të të ndjekë. Kjo mund të ndodhë sepse ke probleme për të kuptuar çështje që janë mjaft serioze. Vetëm për shkak se gjërat nuk janë të qarta nuk do të thotë se cdo gjë po funksionon në disfavorin tënd. Ki siguri në vetvete.

Ujori – Ti je në një pikë të lartë krijuese tani, prandaj sigurohu që ta ushqeni këtë talent. Mundohu të mos dekurajohesh. Në vend të kësaj, mund të jetë më mirë për ty të reflektosh mbi atë që ke bërë në të kaluarën. Gjeni qëndrueshmërinë tënde emocionale, në vend që të lejosh emocionet të ndikojnë në ditën tënde.

Peshqit – Ti do jesh në humor të mirë sot. Bëj një udhëtim me personin që do dhe shijoje në maksimum. Bëj një shëtitje dhe trajtoje veten me diçka që të pëlqen, akullore ose një libër të ri. Merru me çështjet praktike që të humbasësh në imagjinatën tënde.

/Ora News.tv/