Horoskopi 8 maj 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

 

Dashi – Kujdesuni për pamjen tuaj dhe pastroni shtëpinë tuaj këtë mëngjes. Mund të keni disa vizitorë. Është e mundshme që ato të mund të sjellin përfitime të mëdha në zhvillimin e karrierës suaj. Ndoshta njëri prej tyre është i lidhur pjesë e një kompanie që keni kërkuar për të punuar. Qëndroni vigjilent/e!

Demi – Ju mund të ndiheni të dëshpëruar dhe të dëshironi diçka të re dhe të ndryshme në jetën tuaj. Nëse aventura është ajo që ju dëshironi, pse nuk planifikoni një udhëtim ekzotik? Edhe nëse nuk keni para tani, mund të filloni të bëni disa kërkime. Vetëm të dish se do të shkosh një ditë do të ndihmojë në gjendjen tuaj shpirtërore.

Binjakët – Mbajini sytë dhe veshët hapur sot. Ju mund të merrni disa informata të rëndësishme rreth mënyrave për të rritur të ardhurat tuaja. Kjo është vetëm një nga shumë gjërat e mrekullueshme që do t’ju ndodhin. Ju jeni duke kërkuar dhe njerëzit po juu përgjigjen.

Gaforrja – Mund të jesh i/e fshehtë për disa njohuri të rëndësishme. Ndoshta një artikull ju jep shtysën që ju duhet për të investuar në një projekt premtues. Ndoshta ju mësoni që një person i famshëm që po vjen në qytet për të dhënë një leksion. Nëse zemra juaj fillon të rrahë shpejt, këtu duhet të jetë motivimi që ju nevojitet për të ndërmarrë hapat e ardhshëm. Gjërat e mira janë të detyruara të vijnë në rrugën tuaj.

Luani – Një vizitë në një muze apo galeri arti mund t’ju përlotë. Papritmas, ju jeni të vetëdijshëm për të gjithë bukurinë rreth jush dhe frymëzoheni për të krijuar disa vepra origjinale të juaja. Ju keni një prirje të fortë krijuese, prandaj pse të mos shihni se sa larg do të shkojë talenti juaj? Nëse është e mundur, kaloni mbrëmjen pranë të dashurit/dashurës.

Virgjeresha – Ju ndjeni çdo emocion në nivelin e nëntë. Kjo mund të bëjë që të përjetoni një ditë intensive. Bëni një përpjekje për tu qetësuar. Në vend që të fusni mendimin tuaj në çdo bisedë, tërhiquni pak. Biseda është mjaft e trazuar, prandaj rrini larg telasheve. Kaloni mbrëmjen me të dashurit tuaj. Ata do të jenë më tolerante ndaj disponimit tuaj.

Peshorja – Ju keni të ngjarë të ndjeni një dëshirë për të bërë diçka të ndryshme dhe pak të çmendur. Sot ju mund ta përmbushni këtë dëshirë duke marrë pjesë në një aktivitet grupi. Ose mund të kënaqni një fantazi të fëmijërisë dhe të shkoni në cirk. Çfarëdo që të bëni, merrni me vete dikë të veçantë në jetën tuaj. Argëtimi që do të keni do të jetë shumë më i ëmbël kur të ndahet me një të dashur.

Akrepi – Ju keni shumë talente, Akrepi. Energjia e sotme tregon se aftësitë tuaja do të shpërblehen. Urime! Sigurisht keni punuar shumë për të arritur qëllimet tuaja. Pse të mos bëni plane për të festuar? Thirrni disa miq ose partnerin/partneren tuaj për një takim. Ju mund të takoheni në lokal dhe të shijoni një natë me pije dhe muzikë.

Shigjetari – Ju dukeni shumë bukur sot dhe mund të merrni shumë komplimente gjatë ditës. Pasioni juaj është i madh dhe ju mund të jeni në gjendje ta kaloni këtë mbrëmje me një person të veçantë. Plotësoni fantazitë tuaja romantike. Qirinj, ushqim i mirë, veshje sensuale dhe partneri/partnerja do cmendet. Ju do të keni një mbrëmje të mrekullueshme.

Bricjapi – Kjo mund të jetë dita juaj me fat, veçanërisht në çështjet e zemrës. Ju mund të ndiheni shumë afër me një person që ka qenë pranë teje këto kohë. Kjo tregon intuitë dhe optimizëm të lartë. Përdoreni këtë në avantazhin tuaj, veçanërisht nëse keni për të treguar diçka. Mbani pritjet tuaja realiste.

Ujori – Mundohuni të mos bëni gjithçka në të njëjtin moment. Jeta juaj shoqërore po ngrohet dhe mund të jeni në një valë duke u përgatitur për të gjitha mbledhjet ku jeni ftuar. E gjithë kjo në mes të ngarkesës së rregullt të punës mund t’ju dërgojë në një bast. Qetësojeni veten. Bëni punën, pastaj mendoni për shoqërinë. Mos harroni, nëse keni qenë i/e papunë, nuk do të jeni në gjendje të dilni aspak!

Peshqit – Duket sikur anija juaj po afrohet. Konfigurimi planetar tregon se mund të presësh burime financiare shtesë. Ju e meritoni! Keni punuar shumë këto muajt e fundit. Ju keni fituar respektin e figurave të autoritetit dhe admirimin e kolegëve. Kini kujdes që të mos largoni paratë shtesë. Vendos disa mënjanë për një ditë të keqe.

/Ora News.tv/