Horoskopi ditor 08.04.2019

DASHI
Saturni do merret vecanerisht sot me jeten tuaj ne cift. Do ndiheni me afer atij qe dashuroni dhe do e keni me te lehte t’ia shprehni ndjenjat. Edhe ai do kujdeset me shume per ju. Ambienti per beqaret do jete i dyzuar dhe ju nuk do dini se ku te mbeshteteni per te qare hallin. Dite jo fort e mire. Ne sektorin e financave do kete ndryshime te medha. Nese ruani qetesine dhe i hidhni me kujdes hapat, do fitoni.

DEMI
Nese tregoheni me realiste ne jeten ne cift do perjetoni kenaqesi me te medha fale mbeshtetjes se Uranit. Beqaret fale Henes do kene mundesine te takojne partnerin e duhur dhe qe do iu perputhet shijeve te tyre. Tregohuni modeste dhe mos u mburrni per ato qe keni arritur deri tani. Ne sektorin financiar do keni fat. Megjithate tregohuni te matur me shpenzimet ne menyre qe situata mos ndryshoje.

BINJAKËT
Sido qe te jete situata ne jeten ne cift sot do ndodhin ndryshime te medha. Nese jetoni bashke, do kaloni nje dite paksa delikate, plot konflikte dhe mosmarreveshje. Nese jeni beqare planetet do jene premtues. Ka mundesi te ndodhe nje takim premtues qe do ua mbushe shpirtin me gezim. Limitoni sa te mundni shpenzimet, te pakten per sot sepse nese vazhdoni si e keni nisur do ngeleni pa gje.

GAFORRJA
Gjate kesaj dite do jeni shume strikte ne jeten sentimentale dhe nuk do i lini partnerit aspak liri veprimi. Kujdes sepse situata mund te perkeqesohet dhe ju do vuani me shume. Beqaret do jeni mjaft kerkues dhe nuk do e gjejne dot ate qe kane ne mendjen e tyre. Ne sektorin e parave mos beni asnje investim te madh sepse do keni shume pasoja. Hiqni nga pak lek menjane, vetem keshtu ddo rrisni buxhetin.

LUANI
Ambienti ne cift do jete paksa peshtjellues dhe nga momenti ne moment mund te lindin debate me partnerin. Beqaret do mobilizohen mjaft per te krijuar sa me shume mundesi per takime. Do jete dite me fat dhe ju mund te ndesheni me persona mjaft interesante. Fale mbeshtetjes qe do iu jape Neptuni ne planin financiar nuk do keni asnje problem, madje mund te keni edhe ndonje permiresim.

VIRGJËRESHA
Ka ardhur koha te qendroni paksa larg partnerit tuaj dhe te reflektoni per ate qe deshironi vertet te beni ne te ardhmen. Ne fakt gjithcka do varet nga menyra sesi ju veproni dhe ato qe do thoni. Kujdes! Beqaret do kalojne shume momente te vecanta dhe te bukura. Mund te takoni edhe personin e shumepritur! Ne pune duhet te harroni shpenzimet pa kufij dhe te riorganizoni buxhetin.

PESHORJA
Jeta ne cift nuk do kete probleme gjate kesaj dite, por mos prisni qe ajo te jete shume euforike. Cdo gje do jete si zakonisht dhe nuk do perjetoni ndonje emocion shume te vecante. Beqaret, pas nje periudhe pritjeje, me ne fund do kene mundesi te takojne personin e endrrave. Tregohuni te kujdesshem me menaxhinin e financave dhe mos beni asnje investim te madh.

AKREPI
Duke qene shume te kujdesshem ne jeten ne cift as sot nuk do lejoni qe grindjet te behen pjese e jetes sentimentale. Venusi nga ana tjeter do beje te mundur qe ju te perjetoni mjaft emocione. Beqaret do hedhin poshte cdo mundesi te mire qe mund t’iu jepet per te krijuar nje lidhje vetem e vetem qe te ruajne lirine. Per ata qe duhen te bejne investime dita do jete e mire. Gjithsesi pak maturi duhet.

SHIGJETARI
Duke qene se Dielli dhe Marsi do jene te mirepozicionuar ne qiellin tuaj ju do afroheni me teper me ate qe keni ne krah dhe do e shihni qe sensualiteti do te rritet me teper. Per beqaret duket ne horizont nje aventure romantike. Hidhini hapat nje nga nje. Financiarisht do perballeni me situata te veshtira dhe ka rrezik qe disa te arrijne edhe ne katastrofe. Keshillohuni sa me pare me eksperte.

BRICJAPI
Te nxitur nga Marsi ju do mundoheni te krijoni nje ambient romantik ne jeten ne cift. Partneri nuk do i rezistoje dot ketij operacioni te madh joshjeje. Per beqaret klima e momentit do jete mjaft e ngrohte. Kenaqesite qe do perjetoni nuk i keni takuar asnjehere deri me sot. Edhe pse financat do jene te mira ju do tundoheni dhe do beni shpenzime te cmenduara. Kudjes sepse keto mund ta ndryshojne situaten.

UJORI
Ne planin sentimental do keni mundesi t’i konkretizoni projektet e bere para shume kohesh dhe shume nga deshirat tuaja do te plotesohen. Gjithsesi qe kjo harmoni te rezistoje ju duhet te tregoheni me te hapur. Ju beqare do i jepni fund ketij statusi megjithese fillimisht do hezitoni ndermjet shume personave. Ne planin financiar nuk iu lejohet te beni gabime sepse do bini ne gremine.

PESHQIT
Ne planin sentimental ju premtohen kenaqesi te medha dhe momente te paharrueshme. Do e shprehni te gjithe entuziazmin dhe do ndiheni te lumtur. Ju beqare duhet te pergatiteni te takoni dashurine e madhe. Ajo ka qene shume afer jush por ju gjate gjithe kesaj kohe nuk e keni pare. Buxheti do filloje te permiresohet mjaft. Per me teper ju do tregoheni shume te matur me shpenzimet.