Horoskopi ditor 12.01.2019

DASHI
Venusi dhe Marsi, planetet e dashurise, nuk do interesohen shume per ata qe jane ne cift sot. Megjithate mos u shqetesoni sepse nuk do kaloni veshtiresi, thjesht do perballeni me nje hapesire boshe qe me pas ta gjeni serish entuziazmin. Beqaret nuk duhet ta nderlikojne jeten sentimentale. Lereni veten te lire! Mos iu besoni shume lojrave te fatit por tregoheni vigjilente me financat.

DEMI
Do kete disa turbullira sot ne jeten ne cift dhe do ndieni nje frike gati patologjike se mos humbni partnerin. Kjo do sjelle xhelozi te cilat nuk do i pelqejne partnerit. Per beqaret eshte nje dite e mire per te reflektuar. Mund te merrni edhe rezultatet e te gjitha perpjekjeve qe keni bere deri me sot. menaxhojeni me mencuri buxhetin sepse planetet do iu vene perballe veshtiresive te medha.

BINJAKËT
Urani do te formoje sot nje aspekt harmonik te jetes ne cift. Do keni mundesine te ndiheni me te lire dhe partneri nuk do beje skena xhelozie. Gjithsesi mos ia “sillni ne maje te hundes”! Beqaret fale mbeshtetjes se Venusit, nuk do shkojne ne fund te botes per te gjetur dashurine. Ajo do jete shume afer jush! Neptuni do shtoje deshiren per te shpenzuar shume. Kujdes mos ngeleni pa gje ne xhep!

GAFORRJA
Pasionante sic do jeni sot, do e beni edhe partnerin te lundroje ne detin e dashurise. Ai do iu jete shume mirenjohes per kete! Nese partneri juaj eshte me i ndjeshem se ju eshte mire t’i merrni gjerat me ngadale dhe me qetesisht. Beqaret duhet te pergatiten per ndryshime. Me diellin qe do jete ne qender te qiellit tuaj, do keni fat me financat. Perfitoni sa te mundni nga mundesite qe do iu jepen!

LUANI
Me kete ndikim te Venusit nuk mund te thuhet se jeta ne cift do jete shume nxitese. Rutina do iu duket edhe me e rende! Ndikimi i njekohshem i Venusit dhe Marsit ne jeten sentimentale te beqareve do iu sjelle atyre humorin per te dashuruar edhe pse jo ne menyre te qendrueshme. Pjesa me e madhe duhet te presin nje dite te mire per financat. Pse te mos perfitoni nga qendrueshmeria?

VIRGJËRESHA
Fale ndikimit negativ te Plutonit ata qe jane ne cift do jene mjaft konfuze. Nga njera ane do jeni te bindur se lidhja juaj do vazhdoje pergjithmone dhe nga ana tjeter do tentoni per te panjohura. Kujdes! Asnje nga beqaret nuk do i rezistoje pasionit te madh qe do pushtoje diten. Perfitoni nga ambienti i qete qe do jete tek financat per te bere investime dhe per te gjetur zgjidhje te mira.

PESHORJA
Sot se bashku me partnerin do terhiqeni teresisht nga bota e jashtme per te shijuar sa me shume dashurine. Do kaloni nje dite mjaft te bukur! Fale mjedisit yjor, beqaret do ndihen te gatshem dhe te lire per te perjetuar emocione, pa menduar te kaluaren dhe te ardhmen. Maturia eshte e nevojshme ne sektorin e financave. Edhe pse do e keni te veshtire te kurseni, Merkuri do iu ndihmoje!

AKREPI
Ndikimi i Saturnit ne jeten ne cift mund ta nderlikoje pak marredhenien me partnerin tuaj dhe t’iu shtyje te genjeni. Beni kujdes dhe nese keni probleme zgjidhini nje nga nje! Ndersa beqaret, fale mbeshtetjes se Merkurit do takojne dashurine. Zemra do iu rrahe edhe me fort se me pare. Kujdes me buxhetin! Optimizmi qe keni do iu beje te merrni hua dhe te shpenzoni pa u menduar.

SHIGJETARI
Nese jeni ne nje lidhje, jeta juaj nuk do jete dhe aq e qete. Ne fakt ndjeshmeria e tepert dhe etja per ngrohtesi do e nderlikojne marredhenien me partnerin tuaj. Do keni goxha keqkuptime! Nese jeni beqare nuk duhet te nxitoheni per asgje ne menyre qe mos zhgenjeheni nga dashuria. Do jeni shume te zotet me menaxhimin e financave dhe do kaloni me sukses nje prove me rrezik.

BRICJAPI
Ciftet qe bejne nje jete normale do jene me pak te stresuar dhe ne ankth. Ata qe po mendojne per nje ndarje do reflektojne shume duke peshuar te mirat dhe te keqijat e saj. Per beqaret, kjo dite nuk do jete shume e pershtatshme per pasionin e madh, por dashuri te qeta dhe te ngrohta do te kete. Shmangni transaksionet financiare sa te mundni. Per gjithcka tjeter tregohuni shume te matur!

UJORI
Urani do jete mjaft i favorshem per dashurite tuaja. Ne jeten ne cift do mundoheni te shtoni projektet e perbashketa. Per disa, lindja e nje femije mund ta beje klimen edhe me te ngrohte! Ambienti yjor do i beje beqaret te mbyllen ne vetvete dhe te mos kerkojne dashurine, nga frika e angazhimit. Jupiteri do favorizoje financat dhe do iu sjelle goxha fat. Do beni edhe transaksione te ndryshme.

PESHQIT
Nese keni pasur probleme me partnerin tuaj, kjo dite do jete mjaft e favorshme per te bere hapat e pare dhe per te vene cdo gje ne rregull. Do gjeni fjalet e duhura dhe cdo gje do rregullohet. Beqaret do jene te perkedhelurit e planeteve. Nje takim vendimtar do iu sjelle lumturine. Ne sektorin financiar do ndermerrni rreziqe por do ia dilni mbane me sukses. Besoni me teper tek fati!