Horoskopi ditor 12.02.2019

DASHI
Per shkak te mungeses se ndikimit te planeteve qe sillnin probleme ne jeten tuaj ne cift, pjesa me e madhe prej jush do kalojne nje dite te kendshme. Edhe nese keni pasur probleme me komunikimin gjerat do te zgjidhen. Ju beqare qe po kerkoni me ngulm ndjenjat e forta do keni fat. Me financat do keni probleme, por pa pasoja te renda. Mundohuni te tregoheni me te matur me shpenzimet.

DEMI
Fale Jupiterit, jeta ne cift do jete e qete dhe e disiplinuar. Edhe njehere tjeter do kuptoheni per cdo gje me te dhe nuk do keni per cfare te qaheni. Beqaret do kene dashuri platonike. Mos iu bini me shkelm mundesive reale qe mund t’iu jepen. Keto te fundit do jene edhe jetegjata. Kujdes me menaxhimin e financave. Duke shpenzuar shume duk do mund te arrini objektivat qe i kishit vene vetes.

BINJAKËT
Te gjithe ciftet do te marrin bekimin e Venusit dhe do ia kalojne per bukuri. Mund te kete edhe permiresim te marredhenies me ate qe keni ne krah. Jeta sentimentale e beqareve do jete e paqendrueshme. Do kene dashuri me shikim te pare por qe shume shpejt fale neglizhences suaj do kthehen vetem ne miqesi. Ne planin financiar do iu jepen mundesi mjaft te mira. Perfitoni!

GAFORRJA
Ju qe keni nje lidhje dhe ndiheni te lumtur per kete, Plutoni do iu sjelle nje fllad romantizmi. Nga ana tjeter, nese marredhenia juaj me partnerin eshte nuk po shkon si duhet, mund te kete edhe ndonje ndarje. Beqaret duhet te perfitojne nga mundesite qe do iu jepen per te bere takime. Do njiheni me dike serioz por te mrekullueshem. Mos jepni hua sepse do iu duhen shume parate. Ruajini!

LUANI
Do futeni ne nje faze te re sot ne jeten tuaj ne cift. Marredhenia me partnerin do kete goxha permiresime. Mundohuni te perfitoni sa te mundni! Per beqaret dita do jete mjaft e favorshme dhe e mbushur me premtime. Do jete gabim i pafalshem nese ju nuk perfitoni deri ne maksimum. Do beni investime te mira te cilat do ua rritin te ardhurat. Do zgjidhni edhe nje problem.

VIRGJËRESHA
Saturni do ndikoje ne jeten ne cift dhe do iu ndihmoje ta kaloni me lehte krizen qe ka filluar. Mos u beni shume kerkues dhe te paduruar! Ruani gjakftohtesine qe te mos perseriten zenkat. Beqaret nuk do kene fat ne dashuri por gjithsesi nuk duhet ta humbin shpresen. Beni me teper durim! Marsi dhe Merkuri do e ekuilibrojne buxhetin dhe per disa financat do te kene rritje te konsiderueshme.

PESHORJA
Fale influences pozitive te Venusit do mund te krijoni nje klime me te ngrohte ne jeten ne cift. Partneri do pranoje t’iu besoje me teper se me perpara dhe kjo do iu beje te ndiheni edhe me mire. Per shume prej beqareve do kete nje rilindje te pasionit. Priten edhe dashuri me shikim te pare. Edhe pse nuk do keni probleme financiare, keshilla qe iu japin yjet eshte: beni pak kursime!

AKREPI
Per shkak se do flirtoni me shume sesa duhet me dike dhe partneri do iu shohe, do lindin mjaft debate. Kujdes sepse gjerat mund te shkojne edhe me keq sesa mendoni.Beqaret do e kene me te veshtire te ndertojne nje lidhje gjate kesaj dite. Dielli do iu beje te keni nje rritje te konsiderueshme te financave, por ju nuk do dini t’i mbani duke shpenzuar pa limit. Kujdes!

SHIGJETARI
Nese jeni ne cift partneri do iu surprizoje dhe do ua ndryshoje teresisht jeten. Ndihmojeni edhe ju me imagjinaten tuaj. Me ne fund do shpetoni nga rutina! Beqaret do jene ne kerkim te emocioneve te forta dhe dritheruese, por kur t’iu jepet rasti do e keni te veshtire te angazhoheni. Sektori i financave nuk do jete shume i mire por ka mundesi te merrni nje kompensim nga nje pune e bere.

BRICJAPI
Marsi do iu beje shume te drejtperdrejte ne lidhjen tuaj dhe do iu mungoje durimi. Disa edhe mund t’i pranojne keto, por ka disa qe nuk do iu pelqeje aspak kjo menyre te sjelluri dhe do lindin debate. Beqaret nuk do ndihen me vetem sepse Venusi do iu sjelle nje takim te vecante. fatmiresisht situata financiare nuk do jete problematike por mire eshte te tregoheni pak te kujdesshem me shpenzimet.

UJORI
A priori, prezenca e Venusit do duhet te mbronte jeten ne cift, por ne fakt ju do jeni te shperqendrur dhe mendimet nuk do iu perputhen shume me njeri-tjetrin. Per beqaret do jete ne program joshja. Perfitoni nga kjo per te bere per vete ate qe iu pelqen. Me pak perpjekje do ia dilni! Edhe sot do jeni te mbrojtur ne planin financiar. Falendroni yjet per kete sepse pa to do kishit shume probleme.

PESHQIT
Mos mendoni se jeta juaj ne cift eshte e shkelqyer dhe asgje nuk mund ta prishe ambientin e krijuar. Tregohuni pak me dyshues dhe do e shihni qe gjerat do shkojne me mire. Nese jeni vete, do futeni ne nje etape te re me perspektiva te reja. Venusi do iu beje me terheqes dhe joshes. Marsi do iu nxite te shmangni shpenzimet e medha. Nese do iu duhet te beni investime bejini me kujdes.