Horoskopi ditor 13 Prill 2019

DASHI
Ja pra ku do te rikthehet serisht ne jeten sentimentale te cifteve Venusi, planeti me i favorshem. Ne teresi dita do jete e mbushur me kenaqesi dhe do i beni partnerit pyetjet qe nuk kishit mundur t’ia benit deri me sot. Beqaret nga ana tjeter duhet te mendohen shume mire para se te hidhen ne sulm. Shmangni marrjen e huave dhe merrni masa per te perballuar problemet financiare.

DEMI
Nese jeta juaj sentimentale nuk ka qene shume e mire kohet e fundit dhe keni pasur mjaft debate me partnerin, sot eshte me mire te tregoheni tolerante dhe te hapur. Per beqaret do jete Merkuri ai qe do te favorizoje takimet dhe do i ndihmoje te bejne zgjedhjet e duhura. Shmangni vendimet e rendesishme ne sektorin financiar sepse do zhgenjeheni nga rezultatet. Behuni me te duruar.

BINJAKËT
Te mbeshtetur edhe nga Jupiteri ju do beni gjithcka qe eshte e nevojshme per te krijuar nje klime te ngrohte dhe harmonike ne jeten ne cift. Mundesite e beqareve per takime do te shtohen, por kjo nuk do te thote qe eshte 100% e sigurte qe ju do i jepni fund vetmise. Influenca e yjeve tek financat do jete pozitive. Jo vetem qe nuk do keni probleme por do beni edhe ndonje investim.

GAFORRJA
Neptuni do e mbroje ne cdo moment jeten tuaj ne cift dhe do kaloni ore te mrekullueshme prane atij qe dashuroni. Beqaret ka mundesi te kene nje takim shume te rendesishem. Nuk do jete dashuri me shikim te pare si ato te kinemase por nje histori e rendesishme dhe e ndjere. Financat nuk do influencohen nga planetet. Edhe pse do keni fat nuk duhet te rrezikoni shume.

LUANI
Per te ruajtur harmonine ne cift duhet me patjeter te beni me shume leshime. Nese per shembull jetoni me partnerin dhe ai kthehet pak vone ne shtepi mos e kritikoni padrejtesisht. Beqaret do ndihen mire edhe ashtu si jane dhe nuk do kerkojne dike qe ta kene prane. Shmangni transaksionet financiare qe te jeni larg problemeve. Buxheti nuk do jete shume i stabilizuar.

VIRGJËRESHA
Keni ende shume per te bere ne menyre qe te jeni me te qete ne jeten ne cift. Duke u marre shume me profesionin do e lini pas dore dashurine dhe kjo do jete nje nga gabimet me te medha qe do beni. Beqaret duhet te flasin me shume me personat qe do takojne dhe te tregojne cilesite. Ne planin financiar me te privilegjuarit do jene ata qe luajne lojera fati, por dhe te tjeret nuk do kene probleme.

PESHORJA
Jupiteri i cili eshte gjithmone ne krahun tuaj persa i perket dashurise do ju shtoje deshiren per t’ia mbathur nga realiteti. Shtojini dozat e imagjinates. Beqaret nuk do jene shume te qarte per ate qe duan ne te vertete keshtu qe eshte me mire mos fillojne asnje angazhim. Per shume peshore financat do pesojne nje rritje te konsiderueshme. Perfitoni sa me shume nga kjo per te plotesuar deshirat.

AKREPI
Pjesa me e madhe e akrepeve qe jane ne nje lidhje do kene nje jete sentimentale te lehte dhe te mbushur me emocion. Do e keni shume te thjeshte te flisni per gjithcka sot! Jeta e beqareve do marre nje kthese qe ju as qe e kishit menduar ndonjehere. Mos ngaterroni parate me ndjenjat. Operacionet financiare do jene te favorizuara. Beni edhe nje riorganizim te buxhetit.

SHIGJETARI
Ciftet do kene nje dite mjaft sensuale dhe te mbushur me bashkepunim. Tensioni do te zhduket perfundimisht dhe dielli do te shkelqeje. Ju beqare duhet te enderroni me shume ne menyre qe te keni nje jete sentimentale me te bukur. Mundesite do jene te shumta. Ata qe kane pasur probleme me financat fillimisht do e kene te veshtire te vendosin ekuiliber por do mund t’ia dalin.

BRICJAPI
Per pjesen me te madhe te atyre qe jane ne cift nuk do kete asnje problem. Partneri do ua kuptoje prioritetet dhe do iu ndihmoje t’i arrini sa me shpejt ato. Beqaret do uan te terhein vemendjen e atyre qe iu pelqejne por do kene turp dhe nuk do tentojne. Po vazhduat keshtu s’keni per ta arritur ate qe doni. Ulni shpenzimet sa te mundni ne menyre qe financat te jene te stabilizuara.

UJORI
Marredhenia me partnerin do jete eksplozive. Ju do keni aq shume nevoje per pavaresi saqe shpesh do reagoni ashper ndaj atij qe keni ne krah. Beqaret do kene takime interesante dhe aventura stimuluese. Perfitoni nese keto ju pelqejne dhe dpo ndiheni mire. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund cdo problem qe keni pasur do te zgjidhet dhe do jeni te qete.

PESHQIT
Pa llogaritur disa keqkuptime te vogla te provokuara nga jashte, jeta juaj ne cift do jete me e mire se kohet e fundit. Do jeni te gatshem te beni edhe ndonje leshin nese do jete e nevojshme. Beqaret do jene me te favorizuarit dhe do takojne persona me te cilet do perjetojne kenaqesite qe kane dashur. Situata financiare do filloje te stabilizohet. Nga pasditja do keni edhe disa surpriza.