Horoskopi ditor 15 Janar 2019

DASHI
Dielli dhe Merkuri do bejne cmos qe t’ua favorizojne sektorin qe lidhet me dashurine dhe kenaqesine seksuale. Dita per jeten ne cift do jete e mbrojtur dhe do kaloni edhe momente pasionante me partnerin. Beqaret mund te kene dashuri me shikim te pare. Edhe pse do mendoni per fejese, mos u nxitoni! Ne planin financiar, ulni shpenzimet dhe tregohuni vigjilente.

DEMI
Venusi do kujdesen per jeten ne cift. Dashuria do iu pushtoje dhe zemra do gezohet se tepermi. Ka mundesi qe te kaloni edhe ne ekstaze mistike. Shfrytezojeni diten! Beqaret do jene me te hapur dhe me pak kerkues. Fati do jete me ju dhe do keni nje takim qe do ua mbushe zemren. Mos flisni shume ne telefon gjate kesaj dite sepse fatura do jete e larte dhe nuk do e perballoni dot.

BINJAKËT
Do kaloni nje dite mjaft te lumtur sot ne pranine e atij qe keni ne krah. Tregohuni me te gatshem per gjithcka dhe do ia beni zemren mal partnerit. Edhe beqaret ne pergjithesi do kene fat. Venusi do iu ndihmoje te realizoni ate qe iu do zemra. Plutoni do ndikoje negativisht tek financat. Ulni shpenzimet e medha dhe mos ndermerrni operacione te medha financiare.

GAFORRJA
Nese jeni ne cift dhe keni nje lidhje te forte, do te dyfishohet pasioni ndermjet jush dhe partnerit. Nese lidhja juaj ka probleme atehere duhet te luftoni shume qe t’i beni balle tradhtive. Klima per beqaret do jete premtuese. Perfitoni sa me teper qe te kaloni nje dute sa me te bukur! Urani do iu beje te tregoheni te matur me financat dhe do iu ndihmoje te filloni nje projekt te ri ne pune.

LUANI
Ata qe jane ne cift do shkoje shume mire me njeri-tjetrin dhe do tregohen mjaft tolerante. Dita do jete e favorshme. Hena do i beje beqaret me kerkues dhe largpames. Ne nje moment te caktuar sensualiteti dhe deshira per te dashuruar do te zgjohen papritur. Ndikimi i Neptunit tek financat do jete i dyzuar. Merrini gjarat me seriozisht qe mos keni probleme te medha me vone.

VIRGJËRESHA
Me Saturnin qe do influencoje jeten ne cift dita e sotme nuk do jete fort e mire. Nuk do jeni ne humor dhe do e keni te veshtire te vendosni dialog. Se shpejti Venusi do e rregulloje situaten. Nese jeni vetem mundesite per te bere takime do jene te shumta, por do iu terheqe me teper nje mik i vjeter. Nese merrni masa sado te paketa fusha e financave nuk do shkaktoje asnje problem.

PESHORJA
Fale Venusit, sharmi dhe shpirti i toleraces do te mbizoterojne tek ciftet. Gjate kesaj dite ju do e dashuroni edhe njehere po aq shume ate qe keni ne krah. Dashuria do pushtoje edhe mendjet e beqareve. Do e merrni fatin tuaj ne dore, por duhet te shmangni aventurat shume te rastesishme. Eshte momenti i duhur per t’u marre pak me financat. Nese do blini dicka, do keni ide te mira sot.

AKREPI
Do iu pelqejne ndryshimet dhe te rejat sot dhe doni ta largoni rutinen ne dashuri. Flisni me partnerin qe edhe ai ta kuptoje kete! Beqaret do i marrin gjerat me seriozisht dhe nuk do duan aventura pa te ardhme. Disave do iu plotesohet deshira dhe do kene dashuri me shikim te pare por disave te tjere jo. Moe i lini gjarat te rrjedhin vete ne planin financiar sepse mund te keni probleme.

SHIGJETARI
Ndjenjat ne cift do jene me te thella sot dhe me te sinqerta. Edhe pse zakonisht nuk shpreheni shume sot do veproni me delikatese dhe do e bindni ate qe keni ne krah. Lidhjet qe do krijojne sot beqaret do jene te veshtira per t’u shkeputur. Mos beni premtime qe tani! Do beni gjithcka qe keni ne dore qe financat te ruajne ekuilibrin, madje do ulni shume edhe shpenzimet e medha.

BRICJAPI
Ne jeten ne cift duhet te prisni shume gjate kesaj dite. Gjithcka do marre nje pamje te kendshme dhe do jete ne favorin tuaj. Ajo qe dukej e pamundur, do duket edhe me e lehte sot. Beqaret, fale kombinimit yjor te dominuar nga Venusi do jene te favorizuar dhe mune te takojne personin e duhur. Ne pergjithesi situata financiare do jete e qendrueshme. Gjithsesi mos merrni vendime te rendesishme!

UJORI
Jeta ne cift do jete e qete dhe e kenaqshme. Ata qe kane pasur veshtiresi do kene mundesi te pajtohen dhe rregullojne problemet. Beqaret, fale Venusit do shkelqejne dhe veshtire se do kalojne diku pa terhequr vemendjen. Do beni hapa te metejshme ne dashuri! Mos e lini veten te rrezoheni nga nje problem financiar qe mund t’iu dale para. “Luftoni” dhe ulni sa me shume shpenzimet.

PESHQIT
Dita e sotme duket sikur eshte bere tamam per ju. Do kujdeseni me teper per ate qe keni ne krah dhe do qendroni me prane njeri-tjetrit. Beqaret duhet te perfitojne nga rasti qe do iu jepet per te pasur nje takim interesant. Ai do jete sa serioz po aq edhe brilant. Shmangni cdo shpenzim apo transaksion financiar sepse financat do jene te dobeta. Tregohuni te kujdesshem!