Horoskopi ditor 17.01.2019

DASHI
Nese situata duket premtuese per ata qe jane te lire, disa probleme do dalin ne jeten e atyre qe jane ne cift. Fale influences se yjeve do tundoheni nga te rejat dhe ka rrezik te linde nje tension goxha i madh. Hena e cila influencon sektorin financiar do iu beje te fitoni para nga lojerat e fatit. Dita pra ne pergjithesi do jete e favorshme per te gjithe ata qe i besojne fatit dhe rrezikojne.

DEMI
Nuk do jeni shume te qarte me veten sot dhe do beni shume pyetje mbi jeten sentimentale. Eshte pikerisht nje problem besnikerie ajo qe do iu shqetesoje me teper. Nga mbremja nje pakenaqesi seksuale do e peshtjelloje edhe me teper marredhenien me partnerin. Per beqaret nuk ka ndryshime. Perspektiva te mrekullueshme financiare. Mos hezitoni te tentoni sepse do keni sukses.

BINJAKËT
Duhet thene se Neptuni i cili nuk do favorizoje sot as dialogun as tolerancen, do te influencoje jeten tuaj ne cift. Ne rastin me te keq partneri do e kete te veshtire t’ua shprehe mesazhin e tij. Beqaret do njihen me dike te cilin do duan me te vertete ta kene ne jeten e tyre. Kini me shume besim tek vetja! Merkuri rrezikon t’i pakesoje financat. Ju do shpenzoni shume dhe nuk do ruani dot ekuilibrin buxhetor.

GAFORRJA
Fale mbeshtetjes se pakushtezuar te Venusit, do ekzistoje nje klime bashkepunimi ne jeten ne cift. Partneri do kete serish shume besim tek ju dhe marredhenia do te thellohet. Per beqaret do kete nje rizgjim pasioni. Disa mund te kene edhe dashuri me shikim te pare. Ne fushen materiale, shkujdesja e madhe mund t’iu kushtoje shtrenjte, keshtu qe do tregoheni te kujdesshem.

Loading poll ...

LUANI
Planetet do iu sigurojne cifteve nje nga ditet me te bukura te vitit. Jeta juaj do jete e magjishme dhe do kaloni momente te lumtura prane partnerit. Per beqaret, Venusi, perendesha e dashurise premton nje dite te kendshme. Ky planet do te favorizoje nje takim te paharueshem i cili shpejt mund te kthehet ne nje fejese. Edhe nese do keni pengesa ju do beni cmos qe t’ia dilni me financat.

VIRGJËRESHA
Ne dashuri do tejkaloni cdo limit. Nese lidhja juaj po kalon nje krize goxha te rende, rreziku per nje ndarje do jete me i madh. Nese jeni nje zemer e vetmuar, Plutoni do iu beje te perjetoni nje pasion te paepur. Ka mundesi qe gjerat te behen serioze shume shpejt. Jupiteri do ndikoje tek financat dhe do iu sjelle fat e sukses. Bejini syte kater ne menyre qe te beni investimet e duhura.

PESHORJA
Mjedisi yjor do mundesoje nje jete ne cift te qendrueshme dhe pa histori. Nga ana tjeter Jupiteri, planeti i mireqenies dhe deshires per te jetuar do iu beje te kaloni momente te ngrohta dhe te lumtura. Dita do jete pak me e veshtire per ata qe jane vetem. Nuk do kete takime te rendesishme. Ekuilibri financiar do jete i qendrueshem. Nuk do keni probleme, por do keni nje vendim te veshtire per te marre.

AKREPI
Qe jeta juaj ne cift te jete e kendshme duhet me patjeter te beni disa leshime. Ne fakt, duke pare ndikimin e Marsit nuk do jeni shume te gatshem ta beni kete. Nese partneri eshte i kuptueshem nuk do keni debate por ne te kundert situata mund te nderlikohet. Beqaret do thellojne miqesine drejt nje dashurie. Ne planin financiar do keni mundesi te beni transaksione. Gjendja e mire!

SHIGJETARI
Qetesia, durimi dhe perqendrimi jane ato qe iu duhen per te shmangur merzitjet ne sektorin e ndjenjave. Nese doni te dominoni ne cift ka rrezik t’i perkeqesni gjerat. Kujdes! Nese jeni vetem do nisni nje aventure e cila nuk do iu jape kenaqesine e kerkuar. Vetem disa do kene dashuri me shikim te pare. Sot duhet te hiqni dore nga shpenzimet marramendese dhe te hiqni disa para menjane.

BRICJAPI
Nuk do keni asnje peshtjellim dhe asnje ndryshim ne jeten ne cift. Ne program do jete mireqenia dhe qetesia. Fale influences euforike te Neptunit, do theksoni me teper cilesite e partnerit tuaj. Beqaret ne vend qe te qahen nga vetmia do kene nje jete sociale mjaft aktive dhe Merkuri do iu jape edhe mundesine te kene nje takim premtues. Situata financiare nuk do jete e keqe, por permiresim nuk do kete.

UJORI
Nen drejtimin e Jupiterit ciftet do rrethohen nga xhentilesa, bashkepunimi, deshira per te jetuar bashke dhe per te ecur ne te njejtin drejtim. Beqaret, nepermjet punes se tyre mund te njohin dike. Tregohuni realiste dhe mos e modifikoni jeten profesionale ne te mire te heshtjeve te zemres. Nje intuite e mire do iu beje te perfitoni nga situata dhe te beni nje operacion te mire financiar. Bravo!

PESHQIT
Ju qe keni tashme nje lidhje do krijoni nje ambient te kendshem dhe te ngrohte. Do e lini veten te lire dhe do keni nje jete edhe me te lumtur. Dita nuk do jete ideale per beqaret qe deshirojne te martohen. Nga ana tjeter do kete mundesi me shumice per ata qe pelqejne aventurat. Jo cdo gje do shkoje mire me financat. Do keni probleme serioze dhe mungese aftesie per te menaxhuar buxhetin.