Horoskopi ditor 18.01.2019

DASHI
Vetem Plutoni do te ndikoje tek dashuria juaj. Duke qene se ai nuk do bashkepunoje me asnje planet tjeter, jeta juaj ne cift do kaloje nje dite te qete. Nese jeni ende vetem duhet te beni durim. Shume shpejt do keni mbeshtetjen e qiellit dhe vetmia do te mare fund. Hena do te influencoje sektorin e financave dhe do sjelle veshtiresi. Duhet te tregoheni te matur dhe te ulni shpenzimet.

DEMI
Urani do jete ne anen tuaj sot. Nese jeni ne cift do ndiheni me te lire dhe do ndryshoni stilin e jetes suaj. Vetem disa do perjetojne nje dashuri te fshehte apo edhe te pamundur. Beqaret mund te kene dashuri me shikim te pare dhe mund te krijojne nje lidhje te kendshme. Do beni cmos te permiresoni gjendjen financiare. Duke qene se fati do jete ne anen tuaj gjithcka do shkoje mire.

BINJAKËT
Jupiteri do e mbroje fort jeten tuaj ne cift. Dielli nga ana tjeter do e perforcoje kete lidhje. Pergatituni per momente te qeta, plot ngrohtesi dhe sensualitet. Per beqaret duket nje aventure ne horizont. Nese personi qe do takoni iu pelqen shume josheni, nese jo, shihni dike tjeter! Dita e sotme do jete e mbushur me fat ne planin financiar. Perfitoni nga kjo per ta stabilizuar buxhetin.

GAFORRJA
Fale ndikimit te Merkurit, marredhenia juaj me partnerin do jete flakeruese. Nuk mund te beni dot pa njeri-tjetrin duke qene se ndiheni aq mire bashke. Per beqaret nuk do ndikoje pozitivisht vetem Venusi por edhe Jupiteri. Do kete nje takim te rendesishem, por mos u nxitoni per asgje. Me shume sesa kurre do i menaxhoni financat kuturu. Kujdes, mos i hidhni parate nga dritarja!

LUANI
Do udhehiqeni nga nje xhelozi shume e madhe sot, por qe fatmiresisht mund t’iu sjelle shume kenaqesi. Tregohuni me te vemendshem ndaj deshirave te partnerit tuaj dhe ai do iu beje te kaloni momente te lumtura. Beqaret nuk do e kene mendjen tek dashuria per shkak te nje pervoje jo te mire. Financat nuk do jene shume te mira. Tregohuni vigjilente dhe shmangni investimet.

VIRGJËRESHA
Ata qe jane ne cift do kalojne sa nga njeri ekstrem tek tjetri. Do e keni shume te veshtire te gjeni ekuilibrin. Duhet vetem pak me shume rregull dhe mirekuptim nga ana e partnerit qe gjithcka te rregullohet. Beqaret do takojne dike, por nuk do hedhin asnje hap para se ta njohin mire. Ne planin financiar do keni mundesi te mrekullueshme. Mos hezitoni te ndermerrni edhe disa rreziqe.

PESHORJA
Saturni do shtoje deshiren per me shume ngrohtesi dhe qendrueshmeri ne cift sesa per flirtime dhe aventura. Se bashku me partnerin do krijoni nje ekip te forte me shume se nje ambient pasionant. Beqaret nuk do i japin shume rendesi dashurise. Ne planin financiar do iu dalin shume mundesi te mira per te permiresuar situaten. Nese keni per te bere veprime ne banke do e keni me te lehte.

AKREPI
Beni kujdes nga klima konfliktuale e cila vjen si pasoje e tensionit yjor. Dita e sotme do jete kryesisht me probleme, me debate, kriza xhelozie dhe aventura te cmendura. Edhe beqaret duhet te bejne shume kujdes kur te vendosin per dicka. Fale mbeshtetjes se Merkurit nuk do e keni te veshtire te ekuilibroni buxhetin, madje edhe te keni nje shtim te te ardhurave. Kujdes nese do merrni vendime!

SHIGJETARI
Ju do jeni te favorizuarit e qiellit sot dhe Marsi do jete vecanerisht ne anen tuaj. Ciftet do kene edhe momente pasiononte qe do iu kujtojne kohen e fillimit te lidhjes. Pergatituni per nje dite te lumtur edhe nese jeni beqare. Do njiheni me dike qe do iu beje menjehere per vete. Merkuri edhe kesaj here do favorizoje financat. Do keni fat edhe me lojerat e fatit por gjithsesi mos e teproni.

BRICJAPI
Nese jeni ne nje lidhje duhet te beni nje bilanc te jetes suaj ne cift ne menyre qe edhe vete te ndiheni me mire. Ju beqare qe zakonisht josheni qe me heren e pare do tregoheni shume te matur gjate kesaj dite. Venusi do iu beje edhe me kerkues. Nese vazhdoni te shpenzoni pa menduar, shume shpejt do ngeleni pa asgje. Beni pak me shume kursim dhe shmangni harxhimet e panevojshme!

UJORI
Fale mbeshtetjes se Venusit sharmi juaj do te rritet dhe sensualiteti do i jape nje tjeter karakter lidhjes suaj. Jeta ne cift do jete harmonike! I njejti planet do i beje edhe beqaret te shijojne kenaqesite e dashurise. Veproni vetem pak me me shume takt. Edhe pse financat nuk do jene aq te mira sa ju te beni shpenzime pa kufi, situata nuk do jete e keqe. Do keni mundesi per permiresime!

PESHQIT
Fale mbeshtetjes se yjeve do vendosni dialog me partnerin tuaj. Duke qene se te dy do jeni te arsyeshem, lumturia do e konsolidoje lidhjen dhe do e beje ate me te forte e jetegjate. Mundesite per te rene ne dashuri do rriten ndjeshem per beqaret. Do jeni terheqes dhe me personalitet te forte. Perfitoni sa me shume! Klima do jete e favorshme per transaksionet financiare.