Horoskopi ditor 19 Janar 2019

DASHI
Dashuria ne cift do marre bekimin e yjeve gjate kesaj dite. Konfliktet do te qetesohen, veshtiresite do te zgjidhen dhe do kaloni momente ekstaze me ate qe keni ne krah. Per beqaret ka mundesi qe nje miqesi e vjeter te kthehet ne dicka me teper. Gjithsesi mos enderroni shume, por “kapeni demin nga briret”. Venusi do iu ndihmoje me financat, por mos merrni shume rreziqe.

DEMI
Nese jeni ne nje lidhje, deshira juaj per me teper liri do provokoje konflikte. Nga ana tjeter do jete Jupiteri i cili do iu nxite t’i lini gjerat te rrjedhin vete dhe pa kerkuar te kuptoni apo kontrolloni gjithcka. Ju beqare qe do beni nje takim nuk duhet t’i merrni menjehere gjerat seriozisht dhe te nxitoheni! Tregohuni te matur me financat. Do keni mundesi t’i permiresoni ato, por duhet te jeni pak diskrete.

BINJAKËT
Ndryshime te papritura do te tronditin pak te perditshmen e jetes suaj ne cift. Qendroni te vemendshem sepse keto ndryshime mund te jene edhe ne favorin tuaj. Nje takim sensacional pritet per beqaret. Tregohuni te matur dhe flisni pak dhe sakte! Do jeni shume te zotet ne berjen e marreveshjeve per te permiresuar buxhetin. Eshte momenti i duhur edhe per shpenzimet e menduara.

GAFORRJA
Kujdes nga influencat e keqija gjate kesaj dite. Nese doni te ruani nje klime te qete duhet te largoni sensin e kritikes dhe te tregoheni te kujdesshem me ato qe do thoni. Beqaret do kene deshire te perfitojne sa me shume nga liria e tyre dhe nuk do duan te angazhohen me dike. Ne planin financiar do merrni vendime te rendesishme, por duhet te beni kujdes nga impulsiviteti i tepruar.

LUANI
Shume nga ata qe kane nje lidhje nuk do kene kohe t’i perkushtohen jetes ne cift. Vetem disa, te nxitur nga Plutoni do kene nje rizgjim te pasionit. Beni kujdes nga tradhetite! Per beqaret do vije lumturia, por ju duhet ta kapni. Mos u beni te turpshem sepse mundesia do iu ike nga duart. Situata financiare do jete e qendrueshme dhe pa asnje histori. Edhe nese ka permiresime, duhet maturi.

VIRGJËRESHA
Gjithcka do shkoje me se miri ndermjet jush dhe partnerit. Fale Venusit do te krijohet nje klime e ngrohte dhe harmonike. E keni vete ne dore ta ruani per nje kohe te gjate! Per shumicen e beqareve dita do jete e mbushur me dashuri dehese dhe sensualitet te paharueshem. Perfitoni! Me financat do beni cmendurira. Do shpenzoni pa menduar per t’ia bere qejfin vetes. Kujdes sepse do gaboni!

PESHORJA
Ju qe jeni ne cift do shkoni ne qiell te shtate sot. Yjet iu premtojne te shijoni nje dashuri intensive dhe te lundroni ne detin e lumturise. Beqaret do jene si adoleshente sot. Do takojne dike dhe do duan te qendrojne gjithe kohes prane tij. Do ia kaloni mire! Mos degjoni keshillat e atyre qe iu rrethojne per te menaxhuar buxhetin. Nese keni nevoje flisni me specialistet dhe merrni vete vendime.

AKREPI
Do perjetoni momente shume te lumtura ne pranine e atij qe dashuroni. Yjet iu premtojne nje klime plot bashkepunim. Nuk do keni shume nevoje ta shprehni ate qe ndieni sepse ajo do duket qarte. Planetet do behen bashke edhe per te ndihmuar beqaret te kene sukses ne dashuri. Do keni takime! Falni ndikimit te Henes me zor do iu beni balle shpenzimeve. Kujdes, sepse rrezikoni!

SHIGJETARI
Do kete nje stuhi sot ne cift. Secili nga partneret do i permbahet ideve te tij dhe do kerkoje me ngulm qe ai qe ka ne krah te kete te njejtat shije. Zgjidhja e vetme eshte toleranca! Beqaret duhet te reflektojne mire para se te krijojne nje lidhje. Nxitimi eshte keshilluese e keqe. Ndikimi i Diellit dhe Plutonit ne planin financiar do jete pozitiv. Vetem kujdes mos beni gabime nga euforia.

BRICJAPI
Marsi, planeti i deshirave dhe seksualitetit do jete i pozicionuar mire ne qiellin e atyre qe jane ne cift. Dita do jete e ngrohte, por mos ngaterroni seksin me ndjenjat. Mos e mbani vetem mendjen atje dhe te tregoheni indiferente ndaj emocioneve. Per beqaret nuk do kete asnje ndryshim. Do doni te shpenzoni shume kete dite. Kujdes sepse po vazhduat keshtu do kete katastrofa te medha.

UJORI
Per te gjithe ata qe kane tashme nje lidhje, Neptuni do beje te mundur thellimin e marredhenies dhe cilesine e saj. Per shume nga beqaret kjo dite do jete e shenuar. Do mund te krijoni nje lidhje te forte dhe jetegjate. Jeta juaj do te ndryshoje teresisht! Edhe ne planin financiar kjo e enjte do jete e favorshme dhe do kete permiresime. Kujdesuni vetem per shpenzimet e tepruara.

PESHQIT
Ambienti per ciftet do jete i favorshem. Ne vend qe te krijoni nje klime pasionante dhe te ndertoni raporte me force, ju do te perforconi bashkepunimin me partnerin. Beqaret do e shohin te ardhmen me me shume optimizem dhe do e gjykoni mire ate qe eshte me e mira per ju. Financat do te lulezojne dhe ju do keni perfitime te medha. Cdo gje do shkoje ashtu si e kishit menduar!