Horoskopi ditor 20.01.2019

DASHI
Venusi do iu siguroje cifteve nje dashuri te kenaqshme, pa asnje pengese dhe pa agresivitet. Do e arrini shume lehte ekstazen sot. Beqaret do takojne personin e duhur ne nje rreth shoqeror. Do beni gjithcka qe ai t’iu pelqeje dhe te bjere ne krahet tuaja. Sektori i financave nuk do influencohet nga planetet dhe nuk do keni probleme. Qe te ruani ekuilibrin, ulni shpenzimet.

DEMI
Permiresime te ndjeshme do vijne ne sektorin e dashurise se cifteve. Ju do te mund te rivendosni dialogun me partnerin dhe do shtoni bashkepunimin. Beqaret do perjetojne eksperienca nxitese dhe aventura premtuese. Do e lini zemren te flase sot! Ne planin financiar nuk do fitoni shume por edhe veshtiresi nuk do keni. Mundohuni vetem mos beni shpenzime marramendese.

BINJAKËT
Disa planete, sic eshte Venusi do e mbrojne jeten tuaj ne cift, por disa te tjere mund t’iu sjellin probleme. Ruani qetesine ne rast debatesh dhe qendroni te vemendshem kur ai te flase. Beqaret edhe pse nuk do mundohen shume do arrijne ate qe duan. Ata qe nuk kane nje situate financiare te mire do nervozohen. Ka ardhur koha te vendosni rregull dhe te shlyeni borxhet qe keni.

GAFORRJA
Jeta ne cift do jete e kendshme por ne teresi kjo fushe do iu shqetesoje paksa. Mundohuni te krijoni nje lidhje me te forte dhe plot bashkepunim me partnerin tuaj. Beqaret nuk do njohin as tabu dhe as pengesa. Te ndihmuar nga Venusi, do krijoni nje jete sentimentale te bukur. Mos iu besoni lotarive sepse jane thjesht genjeshtra. Me shume do humbni sesa do fitoni. Ruajeni ekuilibrin!

Loading poll ...

LUANI
Marredhenia ne cift nuk do kete asgje per t’u vecuar. Do kaloni nje dite te animuar dhe argetuese nen pranine e te dashurit te zemres dhe miqve te afert. Nese jeni vetem duhet te dilni sa me shume qe te shtoni mundesite per takime. Fale Venusit njeri do jete me i rendesishmi. Ju qe keni probleme me financat qetesohuni! Ndikimi i planeteve do jete mjaft i favorshem ne kete fushe.

VIRGJËRESHA
Marsi do provokoje nje ftohje te marredhenieve ne cift, por ne te njejten kohe planete te tjere do sjellin ngjarje te papritura. Eshte veshtire te thuhet nese do behet fjale per dashuri te reja, takime, ndarje apo pajtime. Beqaret do kene ne krah Jupiterin i cili do iu sjelle fat. Do e menaxhoni me mire buxhetin fale ndihmes se Plutonit. Qendroni pak vigjilente per shkak te Neptunit!

PESHORJA
Dashuria ne cift ka mundesi qe te kete disa probleme dhe ju nuk do keni shume per te bere. Ne menyre qe te shmangni nderlikimet me te medha, mos thoni asnje fjale te pamenduar dhe qe mund te lendoje. Pozicionimi i Venusit eshte mjaft premtues per beqaret. Disa do kene edhe nje takim mjaft premtues. Ndryshe nga cfare keni bere zakonisht mos rrezikoni shume ne planin financiar.

AKREPI
Nese keni disa kohe qe keni krijuar nje lidhje, dita do jete me e bukur dhe me e kenaqshme. Ata qe jane lidhur se fundmi duhet te shtojne me shume imagjinaten. Ju beqare qe jeni te dashuruar me dike duhet te gjeni menyren per t’ia thene. Ka mundesi qe te merrni pergjigje pozitive! Tregohuni pak me te matur me financat sot dhe beni kujdes me vendimet qe duhet te merrni.

SHIGJETARI
Marredhenia juaj me partnerin ka rrezik te perkeqesohet. Kerkesat tuaja do jene kaq te shumta dhe te medha saqe tjetri do e kete te veshtire t’i plotesoje. Nuk do merrni ate qe kerkoni. Beqaret duhet te tregohen shume te zgjuar qe te arrijne te bejne per vete dike. Do keni nje takim, perfitoni! Influenca negative e Neptunit do sjelle probleme me financat. Keshillohuni me eksperte!

BRICJAPI
Fale mbeshtetjes se Merkurit do ia dilni te perballeni me problemet ne cift dhe te analizoni cdo gje me kujdes dhe deri ne thellesi. Per beqaret dita do kete nje zhgenjim apo momente vetmie te cilat do rendojne me shume sesa zakonisht. Mundohuni te beheni me optimiste. Saturni mund te sjelle vonesa dhe veshtiresi me projektet financiare. Prisni disa dite per te marre vendime.

UJORI
Nese jeni ne cift, Jupiteri do iu beje te ndiheni mire dhe marredhenia me partnerin do jete e ekuilibruar. Per beqaret do kete disa surpriza te cilat do iu sjellin mjaft kenaqesi. Mund te behet fjale per ndonje takim qe keni pasur kohet e fundit, i cili mund te kthehet ne dicka me teper. Edhe ne planin financiar do keni fat. Pergtituni te perfitoni sa me shume nga mundesite qe do iu jepen.

PESHQIT
Ambienti ne jeten e cifteve do jete i turbullt dhe ju jeni pergjegjesit. Pranojeni qe atmosfera eshte ndezur fale sjelljes suaj jo te mire sepse vetem keshtu situata mund te ndryshoje paksa. Beqaret do ndihmohen nga Neptuni i cili do iu mundesoje nje takim me dike qe iu pelqen. Perfitoni! Maturia ekstreme eshte e nevojshme ne planin financiar qe te mos keni probleme.