Horoskopi ditor 22 Janar 2019

DASHI
Urani do ua shtoje deshiren per te pasur nje jete ne cift me te lire dhe jashte rutines se perditshme. Jupiteri nga ana tjeter do iu beje edhe me te zgjuar. Persa iu perket beqareve, keta dy planete do iu mundesojne nje takim spektakolar dhe premtues per nje te ardhme te larget. Buxhetin duhet ta menaxhoni me shume kujdes dhe te tregoheni vigjilente. Mos u hidhni ne detin e shpenzimeve.

DEMI
Fale Neptunit, jeta ne cift do jete e peshtjelluar. Disa do kene edhe goxha veshtiresi dhe mund te enden ne nje ambient genjeshtrash dhe dinakesrie. Shumica e beqareve do ndihen aq mire ashtu si jane saqe nuk do duan t’iu besojne premtimeve te te tjereve. Ne planin financiar nuk do kete asnje permiresim te te ardhurave. Mos enderroni dhe mos iu besoni as lojrave te fatit. Beni pak kursim!

BINJAKËT
Bashkepunim dhe perkujdesje reciproke, te gjitha keto fale Venusit. Nese keni kaluar nje periudhe paksa delikate me partnerin ka ardhur momenti te rivendosni klimen e ngohte. Urani do influencoje beqaret. Do keni takime por duhet te shihni me kujdes nese personat iu pershtaten. Gjeni ekuilibrin edhe ne sektorin financiar. Edhe pse do iu duket e veshtire, mund t’ia dilni!

GAFORRJA
Ka mundesi qe ne jeten ne cift te keni tension. Plutoni do e beje partnerin tuaj nervoz dhe agresiv. Duke qene se juve nuk do i toleroni dot keto, toni i zerit do te ngrihet. Beqaret do jene me motive se kurre dhe do kerkojne kenaqesite. Do merrni ate qe po kerkoni! Edhe sot, Neptuni do iu sjelle fat me financat. Gjithsesi tregohuni te matur dhe behuni optimiste per te ardhmen.

LUANI
Marsi, talenti i deshires dhe sensualitetit do te rizgjoje edhe me indiferentet ndermjet jush. Kujdes nga tradhetite qe mund ta tronditin lidhjen tuaj! Per beqaret ambienti do jete mjaft i pershtatshem per dashurite me shikim te pare. Do keni mundesi te shumta, por duhet t’i gjeni. Neglizhenca ne menaxhimin e financave rrezikon t’iu kushtoje shtrenjt. Kufizojini pak shpenzimet.

VIRGJËRESHA
Qendroni larg njeri-tjetrit sot sepse kjo do iu lejoje te reflektoni me mire per lidhjen tuaj. vetem pas kesaj do e shihni nese dashuria do te triumfoje apo jo. Beqaret do te arrijne fitoren sot. edhe pse mund te jete personi ideal do iu duhet te prisni dhe ta njihni me mire! Ne planin financiar do ndikoheni edhe pozitivisht edhe negativisht nga planetet. Do te mbizoteroje ekuilibri!

PESHORJA
Ambienti yjor do favorizoje dashurite per te gjithe. Ata qe kane nje lidhje do perjetojne momente sensuale. Beqaret, nen ndikimin e Venusit do jene sharmante gjate gjithe kohes. Kujdes nga xhelozia e disa personave qe iu rrethojne dhe qe nuk kane artin tuaj te joshjes. Ne planin financiar mund te kete rritje te te ardhurave, por ju nuk duhet t’i shpenzini menjehere sepse do pendoheni!

AKREPI
Gjerat jane ftohur disi me partnerin tuaj?Perfitoni nga influenca mjaft e mire e Merkurit per t’u pajtuar sa me shpejt! Merrni kurajen dhe bejeni ju hapin e pare. Beqaret eshte me mire te tregohen te matur ne planin sentimental. Genjeshtaret do jene te shumte! Financat nuk do kene ndryshime te dukshme, por fale Plutonit do jene te kenaqshme. Do jeni te zotet per t’i menaxhuar.

SHIGJETARI
Ciftet do perjetojne momente deliri dhe pasioni, por ka rrezik te tregohen me kerkues se zakonisht. Partneri do jete ne lartesine e duhur dhe do e kete shume te zhvilluar imagjinaten. Pranojeni ate ashtu si eshte! Beqaret duhet ta shfrytezojne diten sa me shume edhe pse do jene perseri vetem. Asgje e rendesishme per t’u shenjuar ne planin financiar. Situata do jete e qendrueshme.

BRICJAPI
Qielli i dashurise do jete i mbushur me re sot. epo s’ka sesi situata te jete ndryshe kur edhe planetet nuk jane te qendrueshem. Do kete keqkuptime dhe tension ne cift. Beqaret do kene takime, por pa asnje te ardhme sepse nuk do i rezistojne dot deshires per te folur vetem per vetem. Me financat mos ndermerrni asnje rrezik sepse ambienti nuk eshte i favorshem. Kujdes!

UJORI
Per ciftet asgje nuk do shkoje ashtu si duhet dhe do ishte mire te benit nje ndarje te perkohshme. Venusi do ndikoje mjaft ne jeten sentimentale te beqareve. Mos e lini veten te udhehiqeni nga shqetesimet apo pendimet. Tregohunime pozitive qe gjarat te ndryshiojne per mire! Mos u bazoni tek fati ne sektorin financave por menaxhoni cdo gje me mencuri dhe beni kufizime me shpenzimet.

PESHQIT
Zemra juaj do endet sot sa nga njera ane ne anen tjeter dhe do e keni te veshtire te gjeni ekuilibrin. Duket vetem pak me shume kuptueshmeri nga partneri qe gjerat te qartesohen. Venusi do e shtoje sharmin e beqareve dhe ata nuk do e kene te veshtire te joshin. Kujdes me financat sepse do keni tendence te beni cmenduri me shpenzimet. Fat do keni por mos u nxitoni!