Horoskopi ditor 23 Janar 2019

DASHI
Influenca e Saturnit do jete pozitive. Bashkepunimi i krijuar pak nga pak do kthehet ne nje synim per ju. Nga ana tjeter ata qe nuk ndihen mire me lidhjen e tyre mund te marrin edhe vendime per t’u ndare. Beqaret do jene me terheqes dhe sharmante. Do keni edhe aventura. Perfitoni nga kjo dite per t’u marre pak me financat. Planetet do iu ndihmojne por nese ju beni kujdes me shpenzimet.

DEMI
Edhe nese jeni ne cift edhe nese jeni beqare mendjen do e keni tek ceshtjet e dashurise. Fatmiresisht fale mbeshtetjes se Jupiterut mundesite per te arritur lumturine do jene te shumta. Disa beqare qe nuk e presin, mund te bien edhe ne dashuri. Me financat nuk do tregoheni aspak vigjilente dhe mund te beni edhe cmenduri. Para se te shpenzoni kontrolloni njehere buxhetin!

BINJAKËT
Asgje e rendesishme nuk pritet te ndodhe ne jeten sentimentale te cifteve. Ju qe enderroni pasionin e madh duhet te kenaqeni edhe me pak. Beqaret do kene nje takim por jane ata qe do cmojne cilesite e personit qe ka rene pre e sharmit tuaj. nuk do keni veshtiresi financiare ne kete moment, por as rritje nuk do kete. mendohuni mire nese do iu duhet te beni ndonje shpenzim.

GAFORRJA
Fale mbeshtetjes se Venusit imagjinata juaj do jete mjaft e zhvilluar dhe do perjetoni momente te bukura me partnerin. Asnje problem nuk do iu dale para sepse te dy ecni me te njejtin ritem dhe ne te njejtin drejtim. Beqaret nuk do krijojne lidhje te qendrueshme, por disa mund te kene aventura. Dite e mire per financat. Ka ardhur koha te tregoni sesa te zotet jeni per t’i menaxhuar.

LUANI
Jeta ne cift nuk do jete dhe shume e lehte per t’u jetuar sot. Duhet thene se Saturni, i cili nuk lejon as dialogun dhe as tolerancen do ndikoje mjaft tek ju. Beni cmos qe te ulni tensionin! Beqaret do kene nje dite me te qete, por nese duan te takojne shpirtin binjak duhet te presin edhe pak. Kujdesuni per financat qe te mos keni surpriza te keqija. Ne fakt do keni tendence te shpenzoni goxha.

VIRGJËRESHA
Ne cift do jete e veshtire qe gjarat te shkojne mire midis jush dhe partnerit tuaj. do keni disa veshtiresi per t’ia shpjeguar deshirat qe keni. Megjithate nga mbremja mund te keni edhe ndonje surprize te kendshme. Beqaret, pa pritur do krijojne nje lidhje. Kujdes, ruani gjithmone nje hije dyshimi! Fale mbeshtetjes se Diellit do ruani nje ekuiliber te forte financiar. Perfitoni nga kjo!

PESHORJA
Duke qene se kundershtite do te mbizoterojne ne jeten tuaj ne cift, do fryje edhe nje ere revolte e cila do iu marre edhe ju me vete. Tregohuni shume te matur! Dita e beqareve do jete mjaft e bukur. Do jeni sharmante dhe Hena do iu rezervoje nje dashuri sekrete. Interesat financiare do te stimulohen dhe do mund te forconi buxhetin. Gjithsesi mos e humbni anjehere sensin e maturise.

AKREPI
Gjate dites se sotme do kete momente kur marredhenia me partnerin do jete e ftohte. Per me teper xhelozia do te shfaqet dhe do i perkeqesoje gjerat. Beqaret duhet te bejne kujdes sepse ka rrezik te zhgenjehen shume nga personat qe do takojne. Doni te ndiheni me mire atje ku jetoni dhe te shpenzoni per kete. Kujdes, duke qene se financat sjane te mira do merrni hua qe mezi do i shlyeni.

SHIGJETARI
Marrdhenia juaj me partnerin do te behet me e forte sot. te nxitur nga Venusi ju do jeni me te kuptueshme, me emocionale dhe me shprehes ndaj partnerit. Shume beqare do shohin te linde nje dashuri e kendshme dhe mjaft premtuese. Perfitoni! Ka ardhur koha te beni me shume ekonomi. Disa do bejne shpenzime te medha dhe te papritura dhe disa do kene probleme me nje trashegimi. Kujdes!

BRICJAPI
Jeta ne cift do kaloje nje prove gjate kesaj dite. Rrethanat do bejne te mundur qe iu te zgjidhni cdo problem qe keni pasur kohet e fundit me partnerin dhe qe iu kane larguar pak nga njeri-tjetri. Beqaret te cileve iu rendonte mjaft vetmia do kene aventura qe nuk do i kenqain. Durim per dashurine e shumepritur! Do merreni me teper me menaxhimin e buxhetit dhe do keni fat.

UJORI
Dite e bukur per jeten ne cift. Do merrni kenaqesi pa fund dhe disa nga deshirat tuaja me te shtrenjta do te plotesohen. Beqaret nga ana tjeter do kene nje takim te papritur por qe do te marre nje kthese interesante. E ardhmja pritet te jete shume e mire. Nese keni mundesi te flisni me ndonje ekspert per menaxhimin e financave do benit mire. Gjithsesi situata nuk eshte alarmante.

PESHQIT
Marredhenia juaj me ate qe keni ne krah do jete e mrekullueshme. Gjithe energjia dhe pasioni juaj do perqendrohen tek partneri dhe ai do e cmoje kete. klima sentimentale e beqareve rrezikon te mos jete shume harmonike. Beni durim sepse cdo gje do te rregullohet shpejt. Keni pak kohe qe nuk luftoni per te rritur te arrdhuarat, por sot kjo periudhe mbaroi. Do merrni masat e duhura.