Horoskopi ditor 4 Janar 2019

DASHI
Mjedisi yjor do te favorizoje kapricot e atyre qe jane ne cift. Kujdes mos e teproni me asgje sepse nje fjale e gabuar mund te ndeze edhe debate. Beqaret duhet te perfitojne nga kjo dite e mbushur me surpriza te bukura. Venusi do e beje jeten tuaj me te animuar dhe do te nxite takimet. Mbajini shenim gjate kesaj dite te gjitha shpenzimet dhe kontrolloni buxhetin here pas here.

DEMI
Gjerat nuk do jene aq te bukura sa i kishit menduar ju ne planin sentimental, por gjithsesi do mbeshteteni tek Venusi i cili do i jape jetes ne cift me teper ngjyra. Fale ndikimit negativ te Merkurit, beqaret do e humbasin drejtimin dhe rrezikojne te mbeten perseri vetem. Nese iu duhet te beni shpenzime apo nje operacion financiar mundohuni ta shtyni sepse nuk eshte dita e duhur.

BINJAKËT
Ata qe jane ne cift mund te perjetojne nje ndjenje plogeshtie. Do iu duket sikur ai qe keni ne krah nuk iu do aq sa duhet dhe nuk iu kupton aspak. Do lindin edhe debate! Beqaret do jene mjaft terheqes dhe me ne fund do arrijne te bejne per vete dike qe iu pelqen. Ata qe kane pasur probleme kohet e fundit me menaxhimin e buxhetit do ia dalin me mire sot fale ndihmes se Venusit.

GAFORRJA
Mundohuni te hiqni dore nga autoritarizmi i tepruar sepse mosmarreveshjet qe mund te lindin me partnerin mund te jene te medha. Kujdes! Beqaret do jene shume kerkues. Do kete edhe nje dashuri me shikim te pare dhe personi qe do takoni do zere nje vend mjaft te rendesishem. Fati nuk do jete ne anen tuaj persa i perket financave, por gjithsesi nese mundoheni pak mund te ruani ekuilibrin.

LUANI
Do keni ndryshim te shpeshte te humorit sot dhe kjo fale ndikimit negativ te Plutonit. Hena nga ana tjeter do iu jape mundesine qe gabimet qe do beni t’iu falen. Perfitoni! Beqaret nuk do kene shume fat ne dashuri por kjo nuk do te thote qe te dorezohen menjehere. Do kujdeseni me teper per buxhetin tuaj gjate kesaj dite dhe do e riorganizoni ate. Ulni pak edhe shpenzimet e tepruara.

VIRGJËRESHA
Dita do jete shume e kendshme per t’u jetuar per te gjithe ata qe jane ne cift. Venusi, perendesha e dashurise do iu premtoje nje klime harmonike ndersa Marsi do favorizoje deshirat dhe seksualitetin. Beqaret, me mbeshtetjen e Diellit duhet te presin surpriza te kendshme ne planin sentimental. Fati do iu buzeqeshe! Mos shpenzoni shume nderkohe qe e dini sa e keni buxhetin.

PESHORJA
Pasioni por edhe turbullirat do te jene ne programin e kesaj dite. Gjithsesi e rendesishme eshte qe rutina do te largohet dhe ju nuk do merziteni. Tregohuni me te arsyeshem dhe te matur! Beqaret do takojne dike mjaft te vecante qe kishin kohe qe e kishin enderruar. Me ne fund deshirat do te plotesohen. Ne planin financiar, fale pozicionit te Merkurit, te ardhurat do te rriten.

AKREPI
Jupiteri do ua beje me te bukur jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente te mrekullueshme te cilat do ua shtojne edhe me teper deshiren per te krijuar nje familje. Dialogu dhe qetesia do jene edhe ato ne meny. Beqaret eshte me mire te mos mundohen per te gjetur shpirtin binjak sepse do takojne dike qe do i lendoje. Kujdes me financat! Nese tregoheni te pamatur do keni probleme.

SHIGJETARI
Per ciftet rreziku per debate te zjarrta do jete shume i madh. Beni kujdes! Nuk eshte asnjehere e keshillueshme te ngaterrosh punen dhe ceshtjet financiare me dashurine. Mirepo sot kjo do jete ajo qe do bejne pjesa me e madhe e beqareve dhe do lendohen. Situata financiare do te permiresohet dhe ju do mund te beni edhe ato shpenzime qe kishit kohe qe i kishit menduar.

BRICJAPI
Ne cift gjerat nuk do shkojne dhe aq mire gjate kesaj dite. Disa mund te zbulojne edhe tradhti te partnerit. Kujdes, mos beni asgje para se ta vertetoni gjithcka. Beqaret do bejne takime interesante por do kene frike te krijojne nje lidhje duke menduar se mund te humbin lirine e tyre. Tregohuni me te matur ne planin financiar. Vetem ne kete menyre do te shmangni surprizat e keqija.

UJORI
Ciftet do kene ndryshime rrenjesore ne jeten e tyre sentimentale. Rutina do te largohet, nuk do keni debate te medha dhe do komunikoni me teper me ate qe keni ne krah. Beqaret, fale pozicionimit te yjeve nuk do jene me vetem. Sot do filloje nje romance shume e kendshme! Financat nuk do jene shume te stabilizuara. Mundohuni qe te tregoheni me te kujdesshem me shpenzimet.

PESHQIT
Ne dashuri iu pret lumturia. Ata qe jene ne nje lidhje do jene mjaft pasionante dhe do bejne gjithcka qe ta kenaqin partnerin e tyre. Nese jeni ende vetem, do mund te beni nje takim mjaft te bukur. Jepini atij personi mundesine qe te njiheni edhe me mire. Perfitoni nga ndihma qe do iu japin planetet ne planin financiar. Urani do iu ndihmoje te ruani ekuilibrin. Mos shpenzoni kuturu!