Horoskopi ditor 9 Janar 2019

DASHI
Ka rrezik qe te keni konflikte te medha dhe mosmarreveshje me partnerin tuaj. Si per cudi ne nje moment gjithcka do te shuhet dhe do iu duket sikur nuk ka ndodhur asgje. fale mbeshtetjes se Diellit, beqaret do kalojne nje dite te bukur dhe te mbushur me dashuri. Perspektivat edhe er te ardhmen do jene te mira. Tregohuni te matur me shpenzimet qe do beni dhe do i rregulloni problemet financiare.

DEMI
Nese jeta ne cift nuk iu jep kenaqesite qe ju deshironi, duhet te beni hapin e pare dhe te flisni me ate qe keni ne krah. Perpjekja juaj do te kompensohet nga yjet! Beqaret do kene takime por nuk do vendosin menjehere duke qene se ata po kerkojne nje dashuri te forte jo nje aventure. Buxheti nuk do te rritet. Menyra e vetme per t’i permiresuar financat eshte te punoni me vendosmeri.

BINJAKËT
Marredhenia me ate qe keni ne krah nuk do jete dhe shume e qete sot. Ai do e kete te veshtire t’iu kuptoje dhe per me teper kur ju te tregoni dhe anen me te keqe te karakterit tuaj.Beqaret nuk do mund t’i rrezistojne dot me thirjes se dashurise. Do keni te gjitha mundesite qe te bini ne sy kundrejt seksit tjeter. Dielli do ndikoje tek buxheti dhe do iu sjelle fat. Do keni surpriza te bukura!

GAFORRJA
Beni shume kujdes, te mos tundoheni nga nje aventure kalimtare sot sepse ajo do e demtoje se tepermi lidhjen tuaj aktuale. Beqaret do kene nje takim mjaft interesant, por qe do kete me shume nje terheqje sesnuale sesa sentimentale. Gjithsesi ju dio ndiheni mire! Tek financat nuk do kete ndikim te madh planetar. Ekuilibri do jete i qendrueshem dhe kjo fale Plutonit dhe Saturnit.

LUANI
Jane per ju te gjitha kenaqesite e jetes ne cift! Do jeni sensuale dhe ne disa momente do ngjiteni edhe ne qiellin e shtate se bashku me ate qe keni ne krah. Me ne fund eshe per beqaret do kete nje takim vendimtar cka do i jape nje tjeter drejtim jetes suaj. Personi do jete ose dash ose luan. Shikoni mire rreth e rrotull! Plutoni do kujdeset per financat. Juve iu duhet vetem t’i organizoni me mire.

VIRGJËRESHA
Tek ciftet do te mbizoteroje nje klime kryesisht e mire dhe e qete. Shume prej jush do marrin mbeshtetje nga partneri per punen apo jeten sociale. Per beqaret, parashikohen mjaft takime por qe nuk do rezistojne shume ne kohe. Disa mund te ndeshen edhe me nje mashkull te dhunshem apo me nje femer mjaft xheloze. Kujdes! Per financat do merrni vendime serioze.

PESHORJA
Ambienti yjor do iu sjelle shume te papritura. Jeta sentimentale do jete per te gjithe e paqendrueshme, e pasigurte dhe konfuze. Nuk do merrni ate qe doni! Megjithate nese nuk merrni vendime te nxituara situata edhe mund te pemiresohet pak nga pasditja. Fati do jete ne anen tuaj persa iu perket financave. Do mund te filloni edhe nje operacion financiar te rendesishem.

AKREPI
Do e genjeni edhe veten sot dhe do i mbyllni syte para problemeve qe do iu dalin ne cift. Nese vazhdoni me kete sjellje, situata edhe mund te perkeqesohet. Flisni me partnerin! Beqaret do jene xhelate te vertete zemrash. Perfitoni sa me shume dhe mos keni turp. Financat do hyjne ne nje periudhe te privilegjuar. Jupiteri do jete planeti qe do iu ndihmoje ta permiresoni gjendjen. Perfitoni!

SHIGJETARI
Hena do iu beje te keni nje marredhenie te ngrohte dhe te bukur me partnerin. Do kaloni edhe momente mjaft te lumtura me njeri-tjetrin! Beqaret do jene sharmante dhe joshes. Mundesite per te gjatur shpirtin binjak do jene te shumta! Fale mbeshtetjes qe do iu jape Plutoni ne sektorin e financave asgje e keqe nuk do ndodhe, madje do kete edhe permiresime te ndjeshme.

BRICJAPI
Nese jeni ne kerkim te harmonise ne cift, nuk do jete dite e mire. Urani nuk do beje asgje qe jeta juaj te jete e qete. Do kete goxha tension! Beqaret do jene shume te kerkuar dhe doe zgjeroni rrethin shoqeror. Shikoni me kujdes sepse mund ta gjeni atje personin qe po kerkoni! Ka mundesi qe fati t’iu buzeqeshe ne planin financiar. Mos harroni qe duhet te dini ta mbani ate!

UJORI
Do shijoni momente te paharrueshme ne pranine e partnerit tuaj sot. ai do iu keshilloje do iu mbeshtese dhe do iu jape ngrohtesine e kerkuar! Beqaret do jene shume kerkues por me mbeshtetjen e Uranit dhe Neptunit do mund te gjeni nje person interesant. Nuk eshte momenti i fuhur te luani me financat. Do iu dalin papritur disa shpenzime qe duhen bere me patjeter keshtu qe kujdes!

PESHQIT
Jupiteri do beje qe te keni nje jete sa me te mire ne cift sot. Nese ai qe keni ne krah ka nje problem profesional ju do e ndihmoni ta zgjidhe. Per t’iu falenderuar ai do zgjedhe nje menyre e cila do iu preke. Beqaret, fale Venusit do jene te privilegjuar persa iu perket takimeve. Mirupafshim jete e qete dhe rrofshin emocionet e forta. Do keni ide te mira per ta permiresuar buxhetin!