Horoskopi ditor: e mërkurë 26.12.2018

DASHI
Ne jeten ne cift duhet te tregoheni shume te duruar dhe te matur. Shume shpejt do vijne edhe momentet qe mezi po i prisni. Per beqaret mund te jete edhe sot dita e shumepritur. Shikoni me kujdes kudo qe shkoni dhe mund te gjeni ate qe po kerkonit. Ne sektorin financiar do dini t’i organizoni shume mire gjerat dhe do vendisni stabilitet. Mos prisni te pasuroheni menjehere.

DEMI
Do kete disa konflikte te vogla ne jeten ne cift por do rregullohen sa hap e mbyll syte. Pjesa tjeter e dites do shkoje shume mire. Ciftet do bejne nje kthese te rendesishme ne jeten e tyre. Reflektoni mire dhe beni ate qe ju thote zemra. Nese kishet menduar per nje projekt i cili kerkon goxha para do e realizoni, por shpenzime te tjera nuk duhet te beni. Financat do te pakesoheshin mjaft!

BINJAKËT
Yjet sot do ju bejne me autoritare ndaj partnerit. Gjithsesi ai nuk do e marre per keq kete dhe do aprovoje te gjitha vendimet qe do merrni ju. Mos perfitoni nga situata per tu kthyer ne nje tiran. Beqaret do e gjejne sot dike interesant. Mendohuni mire para se te vendosni per nje lidhje serioze. Beni kujdes me financat te cilat do vijne duke u pakesuar. Merrni masat e duhura!

GAFORRJA
Deshirat tuaja me te zjarrta edhe mund te realizohen gjate kesat dite duke pare pozicionin e Mire qe ka Plutoni. Partneri do iu perkedhele me teper sesa kohet e fundit. Perpjekja e beqareve per te joshur dhe per te gjetur personin ideal do te jape me ne fund frytet e veta. Me buxhetin do tregoheni me realiste. Kjo do iu beje te trehoheni edhe me te matur me shpenzimet.

Loading poll ...

LUANI
Dielli do ua beje diten me te lehte dhe me te bukur ne dashuri. Jeta ne cift do jete edhe me harmonike dhe me e ngrohte. Beqaret duhet te pergatiten per nje takim shume te rendesishem. Kujdesuni pak me shume per pamjen qe te bini edhe me shume ne sy. Kujdes, mos e ekzagjeroni! Do shpenzoni pa limit gjate kesaj dite deri kur ta kuptoni se xhepat po boshatisen.

VIRGJËRESHA
Neptuni do ndikoje negativisht ne jeten tuaj sentimentale. Do keni goxha probleme keshtu qe mundohuni te ruani qetesine. Beqaret do fiksohen shume pas dikujt qe nuk ka asnje vlere. Beni kujdes sepse jeni ju qe do vuani me teper. Do keni nje deshire te shfrenuar per te shpenzuar pa kufi. A e keni pare njehere sesi e keni buxhetin? Do keni probleme nese ai eshte i cekuilibruar.

PESHORJA
Sot do e kuptoni edhe njehere qe kur ngaterrohen parate me miqesine, lindin konflikte. Ne jeten dashurore duhet te veproni me takt dhe delikatese nese doni te merrni ate qe kerkoni. Ne pune, disa detyrime te reja do ja u veshtiresojne edhe me shume gjerat. Mos e lini stresin t’iu pushtoje. Nje pjesetar i familjes do ju jape mbeshtetjen e tij ne planin financiar. Perfitoni sa me shume!

AKREPI
Sot nuk do jepni maksimumin ne dashuri. Megjithate me mbeshtetjen e planeteve do keni qendrueshmeri sentimentale dhe deshirat do ju realizohen. Mos u shqetesoni. Beqaret do terhiqen nga nje person i embel dhe i qete. Lereni vten me te lire. Kujdes me operacionet financiare qe do beni. Plutoni do iu nxite te shpenzoni edhe me teper dhe buxheti do te destabilizohet.

SHIGJETARI
Sot do kerkoni paqen ne jeten tuaj dashurore. Duhet te tregoheni me tolerante dhe te dashur me partnerin. Mos provokoni debate. Beqaret duhet te bejne me shume kujdes me ata qe do takojne. Nuk jane serioze dhe mund te tallen me ju. Do filloni te mendoni per nje projekt te ri profesional. Financat do vijne duke u permiresuar. Perfitoni per te blere dicka te vlefshme.

BRICJAPI
Kur Jupiteri ndodhet ne qiellin tuaj do te thote qe duhet te prisni shume te mira. Pergatituni! Nese jeni ne cift duhet te tregoheni me te duruar qe te mos beni gabime. Beqaret le te qetesohen. Dahsuria do te vije vete tek ju gjate kesaj dite. Duke qene se Saturni do influencoje financat do perballeni me disa veshtiresi. Merrini gjerat pak me seriozisht dhe luftoni sa te mundni.

UJORI
Duhet t’i kushtoni me shume vemendje personit tuaj te zemres. Ai do kete nevoje per nje keshille dhe ju jeni te vetmit qe mund t’ia jepni. Beqaret kane kerkuar shume nje dashuri te bukur dhe sot do keni shume mundesi qe ta gjejne. Planetet do ju bejne te perballoni cdo pengese me me lehtesi dhe do ju sjellin fat ne planin financiar. Perfitoni sa me shume!

PESHQIT
Sot duhet t’i pranoni realitetet edhe pse disa mund te jene te veshtira per ju. Mundohuni te rregulloni konfliktet me partnerin. Jeni ende ne kohe duke qene se situata nuk eshte alarmante. Beqaret do kene takime interesante por duhet te jene te kujdeshem. Mos vendosni menjehere! Merkuri do iu ndihmoje te mos keni probleme financiar por gjithsesi tregohuni vigjilente ne cdo moment.