Horoskopi ditor, e premte 22 mars

Dashi

Dashi

Gjatë kësaj dite nuk duhet të nxitoheni për asgjë dhe gjithashtu duhet të bëni durim në çdo moment. Mos lejoni ndjeshmërinë t’iu bëjë të gaboni. Nëse jeni në një lidhje, jeta juaj në çift do jetë gjatë gjithë kohës e mbrojtur. Do ndiheni më së miri pranë partnerit tuaj dhe kënaqësitë do jenë të njëpasnjëshme. Mundohuni ta shfrytëzoni në maksimum çdo sekondë. Ju beqarët do jeni më të vendosur se kurrë për të hedhur hapa dhe nuk do mendoheni gjatë. Në punë do merrni vesh edhe me kolegët edhe me eprorët kështu që çdo gjë do ju ecë ashtu si e kishit menduar. Do ndiheni gjithë kohës të qetë. Buxheti do fillojë të përmirësohet ndjeshëm pas disa vështirësive që keni pasur së fundmi.

Demi

Gjatë kësaj dite nuk do jeni në humor të mirë dhe mund të bëni gjëra të gabuara të cilat do kenë pasoja shumë të rënda nesër. Për ju të dashuruarit do ketë debate të njëpasnjëshme Nuk do bini dakord për asgjë me partnerin dhe situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit. As ju beqarët nuk do keni fat në dashuri dhe ka rrezik ta vuani tej mase vetminë. Duhet të mundoheni të shoqëroheni sa më tepër me miqtë. Sipas Dritare.net, në punë do jeni më të bindur se keni të drejtë dhe nuk do i merrni mendimet e të tjerëve. Kujdes mos bëni gabime sepse nesër askush nuk do ju japë një dorë. Në planin financiar duhet të tregoheni të duruar sepse vetëm kështu do mund t’ia dilni mbanë.

Binjakët

Shumicën e kohës do jeni të pavendosur dhe ne shumë momente nuk do dini çfarë hapash të hidhni. Në disa momente madje nuk do mbani as përgjegjësi për gjërat që do bëni. Ju të dashuruarit do jeni shumë kapricozë dhe partneri do e ketë të vështirë t’ua plotësojë dëshirat. Ndryshoni sa pa qenë vonë sepse edhe durimi i tij e ka një kufi. Ju beqarët do keni plot takime, por nuk duhet të nxitoheni. Ka gjasë që po filluat lidhje, ato të jenë afatshkurtra. Në punë do ju pëlqejnë përballjet me kolegët sepse ato do ju shtyjnë për të guxuar edhe më shumë dhe për të provuar metoda të reja. Për financat ka për të qenë një ditë e favorshme. Do i kryeni pa frikë të gjitha shpenzimet.

Gaforrja

Dielli dhe Hëna nuk do ua bëjë gjërat shumë të lehta sot. Ka mundësi që t’ia lini gjërat rastësisë dhe mund të keni rivalitet dhe kundërshtime. Për ju të dashuruarit, pozicionimi i keq i planetëve në qiellin tuaj të dashurisë do sjellë probleme goxha serioze. Mos u nxitoni për asgjë sepse do i vuani gjithë jetën pasojat. Ju beqarët do keni më tepër mundësi se më parë për të krijuar lidhje të qëndrueshme. Në punë ambienti do jetë goxha delikat dhe mund të ketë pak tension. Në inat e sipër mund të merrni edhe vendime të pamenduara ndonjëherë. Në planin financiar do keni fat me shumicë dhe situata ka për të ndryshuar menjëherë. Mund të ndihmoni edhe disa të afërm në nevojë.

Luani

Asgjë nuk do shkojë ashtu si e kishit menduar gjatë kësaj dite. Nuk do reflektoni në momentin e duhur dhe mund të futeni në situata të vështira. Për ju të dashuruarit do ketë momente goxha të ndërlikuara. Mos u nxitoni për asgjë nëse nuk doni që situata t’iu dalë jashtë kontrollit. Ju beqarët do jeni gati edhe për çmenduri të vogla vetëm që të mos mbeteni me statusin që keni. Në punë do dini të ruani kontrollon e situatës dhe nuk do shpërqendroheni me gjëra të kota. Një kompliment i shefave do ju bëjë të ndiheni edhe me optimistë për të ardhmen. Sektori i financave do jetë i mirë, megjithatë nuk duhet të jeni të pamatur me shpenzimet. Mendoni të mblidhni disa para edhe për të nesërmen.

Virgjëresha

Mirë është që të reflektoni gjatë kësaj dite në mënyrë që mos bëni gabime. Dëgjojini edhe këshillat e të tjerëve. Ju të dashuruarit duhet të bëni shumë kujdes me xhelozinë e tepruar sepse ajo mund të jetë shkatërrimtare për një lidhje. Nga ana tjetër mundohuni të jeni më optimistë për të ardhmen. Ju beqarët do jeni më me fat dhe gjërat kanë për t’iu ndryshuar menjëherë. Në punë do përballeni me disa realitete të trishta që do ju mërzitin goxha. Nuk do arrini dot të jepni aq sa duhet dhe mund të mbeteni mbrapa në kohë. Buxheti do mbetet i mirë në çdo moment kështu që do mund të kryeni edhe disa shpenzime më tepër nga zakonisht.

Peshorja

  1. Më në fund Hëna do ju ndihmojë të arrini çdo gjë që dëshironi dhe tashmë nuk do dyshoni më për hapat që do hidhni. Nëse keni një lidhje, pas kaq kohësh të mbushura me debate, më në fund do pajtoheni me partnerin tuaj dhe do filloni të bëni projekte afatgjata. Secili do mendojë më të mirën e të dyve. Ju beqarët do joshni çdo person që do ju dalë para dhe në fund të ditës do zgjidhni atë që do ju pëlqejë më tepër. Sipas Dritare.net, në punë keni për të arritur të gjitha rezultatet që keni pritur aq shumë. Do ju konfirmohen edhe disa kërkesa që keni bërë çka do ju mbushë më shumë zemrën dhe do ju shtyjë të ecni përpara. Financat do vijnë dalëngadalë duke u përmirësuar ndjeshëm. Mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë investim.

Akrepi

Të gjitha qëllimet që i kishit vënë vetes do mund t’i realizoni një e nga një gjatë kësaj dite. Nuk do jeni më agresivë përkundrazi qetësia do ju shoqërojë çdo moment. Nëse keni një lidhje, jeta juaj do konsolidohet tej mase. Do jeni shumë më të logjikshëm dhe nuk do thoni gjëra të gabuara. Ju beqarët do jeni me fat dhe do realizoni një nga takimet më të bukura të bukura të jetës tuaj. Gjithçka do marrë një tjetër drejtim. Në punë mund të jeni paksa të stresuar për shkak se doni t’i bëni gjërat në mënyrën më të mirë të mundshme. Vështirësi do kaloni, por asgjë nuk do jetë e papërballueshme. Financat do dini si t’i menaxhoni gjatë gjithë kohës dhe situata do vijë duke u përmirësuar.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite nuk duhet kurrsesi të merrni vendime përfundimtare edhe sikur gjërat t’iu duken më të lehta se kurrë. Tregoni kujdes për të siguruar një të ardhme më të mirë. Ju të dashuruarit do keni probleme të njëpasnjëshme me partnerin tuaj dhe nuk do ndiheni të qetë për asnjë moment. Jepini fund kokëfortësisë nëse nuk doni të keni më tepër probleme. Ju beqarët nuk do ndiheni ende gati të bëni ndryshime të statusit dhe do i refuzoni të gjitha ftesat. Në punë do jeni të stresuar dhe nga ana tjetër rivaliteti i fortë do ju bëhet pengesë për të bërë ato që keni menduar. Në planin financiar gjendja do mbetet e kënaqshme kështu që mund të shpenzoni sa të dëshironi.

Bricjapi

Nuk do jetë një ditë e lehtë kjo e sotmja prandaj përgatituni shpirtërisht dhe merrni të gjitha masat e mundshme. Për ju të dashuruarit do ketë momente të mbushura me vështirësi. Gjithsesi me durim, tolerancë dhe mirëkuptim do arrini që në mbrëmje të vendosni qetësinë. Ju beqarët nuk do doni të bëni ndryshime të statusit dhe do mbeteni ashtu si keni qenë. Në punë do bëni përpjekje për ta përmirësuar situatën, por asgjë nuk do jetë e lehtë. Disa të ashtuquajtur kolegë do ju prishin punë pa u kuptuar fare. Financat do kenë nevojë për më tepër përkujdes dhe maturi. Mundohuni të shpenzoni sa me pak të mundeni që të mos mbeteni pa para nëpër xhepa.

Ujori

Gjatë kësaj dite do i keni të gjitha aftësitë e mundshme për të përmbushur çdo mision që do iu jepet. Do i habisni të tjerët dhe veten gjithashtu. Ju të dashuruarit do përjetoni ndjesi të forta dhe do doni që dita të mos ndalet për asnjë moment. Mund të merrni edhe një vendim të rëndësishëm. Ju beqarët do jeni gati për çdo lloj çmendurie vetëm që të mos qëndroni më vetëm. Në punë keni për ta mbaruar më shpejt nga limiti detyrën e dhënë dhe do mund të çlodheni pak. I keni përllogaritur mirë gjërat dhe nuk do keni aspak probleme. Buxheti nuk do jetë në gjendjen që keni pritur, por me pak përkujdes dhe maturi do mund t’ia dilni mbanë. Familjaret gjithashtu do i keni mbështetjeje.

Peshqit

Dielli do iu japë gjithë energjinë dhe vullnetin e nevojshëm sot për të marrë vendime të rëndësishme në çdo sektor. Për ju që keni një lidhje emocionet do jenë shumë të forta. Si ju ashtu edhe partneri do jeni gati të bëni gjithçka vetëm që të kaloni momente të veçanta së bashku. Ju beqarët gjithashtu nuk do qëndroni asnjë moment në qetësi, por do bëni të pamundurën për të tërhequr pas vetes një person. Në punë do jeni shumë këmbëngulës, të përgjegjshëm dhe nuk do hallakateni me gjëra pa rëndësi. Do e keni gjithë kohës dëshirën për t’i bërë gjërat si duhet. Në planin financiar nuk duhet të ndërmerrni shumë rreziqe vetëm që ta ndryshoni situatën. /dritare.net