Horoskopi ditor për sot 7 maj 2019

Ja parashikimi i yjeve për ju

Ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Një mik/mikeshë ose partneri/partnerja mund të jetë në një gjendje negative sot. Ju mund të dëshironi të provoni ta ndihmoni këtë person duke i larguar atë gjendje shpirtërore. Merrni mikun tuaj në një ngjarje sportive, festë, apo film komedi. Nëse fillimisht merrni refuzim, mos e pranoni si përgjigje dhe bëni gjithcka që ti ndryshojë humorin.

Demi 

Ju mund të keni probleme me pajisjet hidraulike, veçanërisht nëse keni një kuzhinë të madhe. Ky është një problem shumë kompleks për ta rregulluar vetë. Paguani paratë për të pasur një profesionist që të kujdeset për problemin. Kjo do t’ju shpëtojë nga puna dhe zhgënjimi.

Binjakët

A keni probleme me telefonin tuaj? A është trafiku jashtë kontrollit? Ndoshta mund të ishte më mirë të qëndrosh në shtëpi sot dhe të bësh biseda me miqtë e tu. Mund të humbasësh një telefonatë nga dikush larg, por personi do të përpiqet të të arrijë më vonë. Qetësohuni, bëjini vetes një çaj, dhe shijoni heshtjen. Pak kohë e heshtur herë pas here është e nevojshme për ju.

Gaforrja

Një gjë e çmuar mund të mungojë diku në shtëpi sot. Pa marrë parasysh se ku shikoni, nuk do të jeni në gjendje ta gjeni atë. Kjo mund të stimulojë vendosmërinë tuaj dhe mund të përfundoni duke e kërkuar cdp orë. Objekti është në shtëpi, por ndoshta është nën diçka, ndoshta në një vend që kurrë nuk do të mendonit të kontrolloni. Kontrolloni dhomat më të mëdha në shtëpi.

Luani

Partneri/partnerja mund të sugjerojë një udhëtim, ndoshta një vend ku keni dashur të shkoni mëparë. Kjo është një mundësi, por tani shoku/shoqja juaj është thjesht duke e hedhur këtë ide. Nëse ju pëlqen ideja, mos u përgjigjni me shumë entuziazëm. Në fakt, mos flisni aspak.

Virgjeresha

Përshtypjet e pakëndshme intuitive nga dikush i afërt mund të jenë shqetësuese. A është shoku/shoqja juaj i/e sëmurë apo shqetësuar nga ngjarjet jashtë kontrollit të tij/saj apo saj? Miku/mikesha ndoshta nuk do të dëshirojë të flasë shumë për këtë, kështu që do të duhet të lejoni ata t’ju tregojnë se çfarë po ndodh kur të jetë koha e duhur. Kjo mund të jetë frustruese për ju, por jini të durueshëm. Kjo është gjithçka që mund të bëni tani.

Peshorja

Një qëllim që keni dashur ta realizoni prej kohësh mund të mos bëhet tani. Ju mund të duhet ta vini atë në pritje për një periudhë kohe. Kjo mund të jetë zhgënjyese, por mendoni me kujdes. Çfarë ëndrrash të tjera keni? Shifni se cilat janë më të rëndësishme për ju dhe pastaj vendosni se cilat janë më premtuese tani. Ndonjëherë pengesa të vogla si kjo mund të jenë bekime të fshehura.

Akrepi

Konfuzioni mund të mbretërojë sot pasi po përpiqeni të grumbulloni disa informacione që duket të jenë krejtësisht të pakapshme. Po studioni për një projekt? A janë disa fakte të paqarta? Tani për tani, mund të jetë më mirë të punosh për diçka tjetër dhe të kthehesh tek kërkimi yt më vonë. Po të vazhdosh, do marrësh rezultate aspak të mira.

Shigjetari

Një anëtar i familjes ose një fqinj mund të detyrohet të largohet. Kjo mund të jetë emocionalisht pikëlluese, dhe ju mund të keni një bisedë të vështirë me këtë person. Nuk është gjithmonë e lehtë të ikë dikush që ju vlerësoni. Me siguri do t’ju duhet një kohë që të mësoheni me këtë ide, edhe pse ende nuk do ta pëlqeni.

Bricjapi 

Çështjet e parave mund të duken katastrofike sot. Ju mund të keni pasur një pengesë, por ndoshta jeni pesimist/e dhe nuk po shihni gjithë gjendjen. Uluni dhe përpiquni të bëni disa llogari. Ju ndoshta do të gjeni se jeni më mirë se sa dukej në fillim. Çfarëdolloj shpenzimesh do të keni, jini të bindur se mund ti përballoni. Përqendrohuni në atë që duhet bërë dhe bëjeni!

Ujori

Një ndarje e përkohshme nga partneri/partnerja mund t’ju dëshpërojë sot. Imagjinata juaj mund të sjellë në pah të gjitha llojet e skenarëve të tmerrshëm, përfshirë mendimet e xhelozisë. Hiqni këto mendime. Partneri/partnerja ka nevojë për ty, thjesht ka patur shumë punë kohët e fundit. Jini të durueshëm.

Peshqit

A keni ecur ose keni ushtruar shumë kohë më parë? Nëse është kështu, sot mund të ndjeni që ju dhembin këmbët. Vishni këpucë të rehatshme dhe qëndroni larg ecjes sa më shumë që mundeni, në mënyrë që të lejoni që dhimbjet të shërohen. Ju mund të dëshironi të relaksoheni në një vaskë të nxehtë, mundësisht me partnerin/partneren! Kjo është një mënyrë për ta kthyer një fatkeqësi në një kohë të mrekullueshme.