HOROSKOPI javor (11-17 shkurt)/ Paolo Fox tregon me DETAJE çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e HOROSKOPIT gjatë kësaj jave!

Renditja e shenjave për këtë javë që vjen, sipas Paolo Fox.

DASHI
Një javë plot angazhime në punë, ku duhet të punoni shumë për të gjetur alternativa të mira në përputhje me pritshmëritë tuaja. Për fat të keq, horoskopi 2019 kishte paralajmëruar se në këtë kohë ju duhet të bëni llogaritë me kohë të pjesshme dhe zgjidhje afatshkurta. Një gjendje që i nxjerr në plan të dytë ndjenjat, ku ekziston rreziku i konfuzionit. Është shumë e rëndësishme tani që të mos përfshihen palë të treta, nëse ka një histori në krizë, duhet të përpiqeni të jeni të kujdesshëm. Ka ngadalësime dhe nuk është rastësi sepse në këtë periudhë jeni aq të lodhur, pasi edhe ju duhet të përballeni me shumë angazhime pune, të cilat bëjnë që e gjithë pjesa tjetër të shkojë në sfond.

DEMI
Në dy muajt e fundit shumica e atyre që kanë lindur nën shenjën e Demit duhet të mendonin për paratë dhe punën, si dhe të gjitha gjërat që duhet të bëjmë për të gjetur pika të reja referimi. Nga ana tjetër, në horoskopin 2019, Paolo Fox ka paralajmëruar tashmë se pjesa e dytë e vitit është me të vërtetë e rëndësishme dhe se dikush do të mbyllë vitin 2019 me një ngjarje të madhe. Por tani ndjeni nevojën për t’iu afruar rrënjëve tuaj, atyre referencave që ju japin paqe. Horoskopi i javës është interesant për emocionet.

BINJAKET
Për horoskopin javor ju duhet të merrni vendime të rëndësishme që ndikojnë gjithashtu në punën tuaj. Jupiteri në opozitë gjithmonë çon në vështirësi, dhe kështu në ditët e ardhshme ju jeni të detyruar të përballeni me nervozizmin dhe momentet e shqetësimit. Mbajtja e nervave nën kontroll nuk është e lehtë, por duhet të përpiqeni të jeni të duruar, sepse nuk mund të keni reagime të ekzagjeruara çdo ditë ose të mbeteni keq për çdo ngjarje të papritur që ndodh.

GAFORRJA
Shumë prej jush do të preferonin të qëndronin pak larg në ditët e ardhshme, sepse rreziku është që të bëheni paksa më nervozë. Në përgjithësi, shkurti nuk është një muaj pajtimi, veçanërisht nëse ka një person që dëshiron t’ju detyrojë të bëni diçka për të cilën nuk jeni plotësisht të bindur. Kështu që ju duhet të izoloheni për të kuptuar se si të përballni emocione të caktuara, që për momentin duken të vështira për t’u menaxhuar.

LUANI
Horoskopi i javës i Paolo Fox tregon një shërim të mirë. Nëse në këto ditë ka pasur një rënie dhe ndoshta edhe disa momente acarimi, tani ktheheni të fitoni. Mos i nënvlerësoni propozimet, kjo është koha e duhur për t’u përfshirë dhe për të bërë më shumë gjëra. Ju duhet të “zbrisni nga piedestali” për të kuptuar se çfarë duan të tjerët, për të pasur më shumë përvojë dhe më shumë aftësi për të vepruar. Javën e ardhshme dhe në përgjithësi në këtë periudhë dashuria bëhet sërish e favorizuar, por ju gjithmonë përpiqeni të konkuroni me njerëz që ju “rrëshkasin” dhe ndoshta edhe në një periudhë interesante, si kjo do ta keni të vështirë për të gjetur qetësinë. Shumë gjëra varen nga ju.

VIRGJERESHA
Horoskopi javor nga Paolo Fox fton të lindurit në shenjën e Virgjëreshës që të bëjnë gjërat me qetësi. Mbi të gjitha në dashuri ka nevojë për kohë, gjithashtu sepse nuk je një shenjë që menjëherë bie në dashuri, nëse nuk ka një tërheqje të madhe fizike. Keni nevojë për kohë që të bini në dashuri, duhet kohë të kuptoni se çfarë duhet të bëni, nëse po përjetoni një dashuri të mundimshme. Gjatë javëve të ardhshme ju keni më shumë mundësi për të kuptuar se çfarë doni në sajë të Saturnit dhe Venusit në pamje të mirë. Çiftet që e duan njëri-tjetrin mund të rigjejnë njëri-tjetrin, pas një janari të vështirë.

PESHORJA
Kjo nuk është një kohë e lehtë dhe ju vetëm mund të dilni nga ajo, në sajë të diplomacisë tuaj të madhe dhe durimit. Në ditët e ardhshme ju do të jeni të detyruar të përballoni vonesa të vogla, tensione që lidhen me moskuptimin. Të gjitha këto pengesa nuk duhet të ndalojnë ritmin tuaj, megjithatë, në këtë periudhë duhet të përpiqeni të jeni më të qetë. Edhe në qoftë se në këto ditë ju do të keni për të menaxhuar një humor të keq dhe momente të tensionuara, mos u dominoni nga emocionet negative. Horoskopi i javës i Paolo Fox gjithmonë sugjeron që të përballeni me gjërat me buzëqeshje.

AKREPI
Kur e keni kapur me dikë, veçanërisht nëse ka pasur një konfrontim të drejtpërdrejtë, ju takon ju që më pas të bëni paqe. Për horoskopin e javës së ardhshme ju mund të mbështeteni në pak më shumë energji, se më parë. Ju duhet të bëni shumë, gjithashtu sepse nga këndvështrimi ekonomik nuk ekziston gjitha ajo qetësi, ndoshta sepse kohët e fundit keni pasur shumë shpenzime. Mos u prekni nëse disa probleme të parasë ose thjesht projekte të ardhshme kanë vështirësi në nisje. Mos lejoni që ky lloj tensioni të krijojë vështirësi në familje dhe në dashuri.

SHIGJETARI
Çdo takim i ri mund ta çlirojë mendjen nga paragjykimet. Mos u vini në dispozicion për të bërë njohje të reja ose për të vazhduar një marrëdhënie vetëm nëse partneri është i gatshëm t’ju japë garanci. Javën e ardhshme përpiquni të dilni më shumë, të rrini me më shumë njerëz. Nëse ka tashmë një miqësi, sigurisht që më në fund mund të merrni diçka më shumë. Për çiftet që e duan njëri-tjetrin, gjithçka është e mundur, madje edhe të bëni projekte dashurie.

BRICJAPI
Horoskop javor me rimëkëmbje, qiell i favorshëm, sepse Venusi është në shenjën tuaj të Zodiakut. Qielli i muajit shkurt sjell energji dhe pozitivitet. Pra, edhe në qoftë se në një marrëdhënie të mrekullueshme ka pasur një luhatje, ju duhet të mos bëni asgjë dhe të përpiqeni t’i lini gjërat të kalojnë. Në punë mos u propozoni për projekte dhe situata që nuk ju interesojnë shumë.

UJORI
Horoskop interesant javor për udhëtime dhe zhvendosje. Marrëdhëniet me të tjerët janë të favorizuara për shkak se Ujori ka një karakter të shoqërueshëm. Por ju nuk duhet të nënvlerësoni anën e karakterit tuaj disi të mbyllur, i cili ka nevojë që herë pas here të mbyllet në vetvete dhe të mendoni për llogaritë dhe jetën tuaj. Në ditët në vijim ndjenjat mund të kenë një rol më të rëndësishëm, është koha ideale për të bërë takime të reja.

PESHQIT
Është koha për të vepruar, në javët e fundit ju jeni mbajtur disi mbrapa dhe jeni lënë mënjanë, por tani doni të jeni të angazhuar. Horoskopi 2019 nga Paolo Fox paralajmëroi se viti i ri nuk ju lejon të bëni shumë në një nivel ekonomik. Pra, ka të ngjarë që edhe ju keni përjetuar kohët e fundit momente të lodhjes ekstreme. Nëse filloni një projekt të ri, mos merrni asgjë për të mirëqenë, por merrni parasysh se do të pranoni gjithashtu se ka keqkuptime. Apo momente kur doni të hidhni tutje gjithçka. Lajm i mirë në mars kur do të ketë një rikonfirmim të mirë.