Horoskopi javor, 11 shkurt deri 17 shkurt 2019

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë nga noa.al. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Ju do të jeni shumë të ndjeshëm këtë javë dhe duke filluar nga fillimi i javës ju do të keni hatërmbetje me partnerin/en dhe familjen tuaj. Situata mund të përmirësohet në ditët në vijim, kur yjet do të sjellin surpriza të mira për të dyja palët, si çiftet dhe beqarët. Për këta të fundit parashikohen takime shumë interesante gjatë fundjavës, të cilat do të sjellin emocione të reja.

Puna: Mund të ketë disa shqetësime në punë gjatë javës. Diçka nuk mund të shkojë siç dëshironi, por nuk ka nevojë të shqetësoheni shumë. Shumë gjëra do të vendosen vetë, pa bërë asgjë. Pra, lëri ngjarjet të marrin rrugën e tyre.

Demi

Dashuria: Problemet sentimentale nga kjo javë mund të përfundojnë. Disa prej jush që vuajtën për dashurinë mund të gjejnë stimuj dhe interesa të reja. Mundohuni të gjeni një hapësirë ​​për një relaksim të vogël dhe të mendoni për t’u argëtuar. Çiftet e qëndrueshme do të jenë në gjendje të mendojnë për të bërë projekte të rëndësishme për të ardhmen.

Puna: Nëse në anën sentimentale do të ketë më pak mendime të njëjta nuk mund të thuhet për atë që punon. Në fakt, periudha mund të vazhdojë të jetë shumë e rëndë dhe plot angazhime. Kështu që ju keni një javë në të cilën duhet të përqendroni shumë energjitë tuaja.

Binjakët

Dashuria: Venusi do të jetë i favorshëm deri në mes të javës, por në fundjavë mund të ketë disa grindje apo keqkuptime në marrëdhëniet në çift. Ata që kanë dyshime për personin pranë tyre do të kenë mendime dhe pasiguri të dyta, të cilat do të ndikojnë në gjendjen shpirtërore. Fillon për beqarët një kohë e të mirë për të bërë miq të rinj.

Puna: Duhet të përfitoni nga fillimi i javës për t’u marrë me disa llogari të papaguara në punë. Është gjithashtu një kohë e mirë për të zgjidhur çështjet burokratike që ju kanë tërhequr për një kohë të gjatë. Eliminoni gjithçka që ju shqetëson dhe ju do të punoni edhe më mirë. Një klimë më e qetë favorizon përqendrimin.

Gaforrja

Dashuria: Java do të fillojë shumë pozitivisht: mes të martës dhe të mërkurës, një lajm i mirë mund të arrijë, edhe nëse është i papritur. Nëse situata juaj sentimentale nuk ju kënaq, bisedoni me partnerin/en tuaj dhe vendosni nëse është e përshtatshme të vazhdoni marrëdhënien tuaj ose nëse është e mundur të ndërpritet. Beqarët do të angazhohen në aventura të reja!

Puna: Në frontin e punës planetet mund të krijojnë situata të pakëndshme dhe të bllokojnë projektet. Saturni dhe Dielli në kundërshtim nga mesi i javës me siguri nuk ndihmojnë në zgjidhjen e keqkuptimeve. Megjithatë, jini të fortë dhe rezistoni, veçanërisht në fundjavë kur do shfaqen shumë polemika. Dhe në atë rast do të ishte më mirë të mbani gojën të mbyllur!

Luani

Dashuria: Këtë javë mund të jetoni momente të mrekullueshme, yjet kompensojnë periudhën negative të punës me ditë për t’u përqafuar me ndjenjat e mira. Veçanërisht në fundjavë ju mund t’i kushtoheni partnerit/es dhe të merrni vëmendjen e dëshiruar. Përputhje të shkëlqyeshme për beqarët, yjet janë në favorin tuaj!

Puna: Të hënën dhe të martën do të jetë paksa një ditë e zënë, por duke filluar nga e mërkura kjo mund të fillojë me një lehtësim të ngadalshëm. Nëse diçka në punë nuk shkon sipas dëshirës, ​​do ta kuptoni se kjo periudhë negative do të kalojë së shpejti. Kini kujdes, sidoqoftë, në miqësitë profesionale: disa mund të jenë tërësisht fals.

Virgjëresha

Dashuria: Fillim pozitiv i javës për dashurinë, por diçka do të ndryshojë të enjten, kur Venusi do të jetë në opozitë me shenjën tuaj. Në jetën e një çifti mund të lindin tensione të ndryshme. Mundohuni të jeni të hapur për diskutim dhe mos u shqetësoni për arsyet tuaja.

Puna: Do të jeni plot energji dhe nuk do të bëni asnjë përpjekje për të përmbushur detyrat tuaja të punës. Pra, shumë angazhime për t’u adresuar, por edhe kënaqësitë nuk do të shtyhen. Sakrificat tuaja do të shpërblehen dhe ju mund t’i jepni trupit iniciativa të tjera që do të vijnë në mendjen tuaj. Bëni kujdes në investime.

Peshorja

Dashuria: Një javë shumë e qetë, si në punë ashtu edhe në dashuri, çdo gjë duket sikur po shkon mirë. Partneri/ja për ju përfaqëson një pikë fikse në të cilën duhet të llogaritet dhe mbi të cilën duhet të derdhni çdo vëmendje. Për ata që janë vetëm, një takim i ri interesant mund të shfaqet gjatë javës.

Puna: E hëna pozitive për ambientin e punës, ju mund të merrni lajme të mira rreth projekteve ose iniciativave në progres që janë pranë zemrës suaj. Megjithatë, nuk do të mungoj ndonjë stres pune për shkak të angazhimeve të ndryshme që do të duhet të përballeni gjatë gjithë javës. Çojeni veten në një fundjavë relaksuese.

Akrepi

Dashuria: Java do të fillojë në heshtje dhe me Venusin e pafavorshëm ju mund të keni më shumë diskutime si në familje dhe me partnerin/en. Gjërat do të jenë më mirë të mërkurën, kur momentet e qetësisë do të kthehen në jetën tuaj. Edhe beqarët do të jenë paksa të rënë moralisht, por së shpejti do të ketë lajm të mirë!

Puna: do të jeni të zymtë dhe të heshtur, jo të prirur për dialog edhe në vendin e punës. Do të gjeni një ekuilibër të caktuar dhe do t’ju lejojë të ndizni zemërimin tuaj pa dëmtuar askënd. Mbajtja e mendjes së zënë për ju është e rëndësishme kur mund të merrni kënaqësi të bukura, madje edhe të papritura.

Shigjetari

Dashuria: Venusi në pamje të mirë do të bëjë që ju të kaloni këtë javë me kujdes. Një frymë risi dhe gëzimi do t’ju bëjë tolerantë dhe të vetëkënaqur ndaj të dashurve. Për t’ju bërë të vendosur mirë është edhe Jupiteri, i cili me praninë e tij do të inkurajojë shfaqjen e marrëveshjeve të reja. Edhe ata që kanë mbyllur një histori mund të shohin përreth për të gjetur shpirtin binjak!

Puna: Puna nuk do të jetë shumë e kënaqshme në fillim të javës, por nga e mërkura do të ketë një përmirësim në humor dhe një rritje të energjisë që do t’ju lejojë të mbyllni negociatat dhe biznesin me rëndësi të konsiderueshme. Dhe nëse vendosni të pushoni në fundjavë ju do të bëni zgjedhjen e duhur!

Bricjapi

Dashuria: Dashuria do të kthehet të jetë pozitive dhe e qetë dhe çdo diskutim ose keqkuptim do të mënjanohet. Të gjitha dyshimet që keni pasur tani duken vetëm një kujtesë e largët. Takime të reja interesante mund të paraqiten për beqarët dhe shumë mundësi për të gjetur dashurinë e vërtetë.

Puna: Falë qëndresës tënde mund të merrni rezultate të shkëlqyera në disa çështje të punës. Të enjten dhe të premten do të jenë ditët më fatlume për të ndërmarrë investime të reja dhe për të hedhur themelet për projekte të reja. Kohë e mirë për të filluar aktivitetet në mënyrë të pavarur.

Ujori

Dashuria: Horoskopi këtë javë shpall një dëshirë të fortë për shkelje për shumë nga shenjat. Kureshtja juaj mund të të çojë përtej kalimit të thjeshtë të shikimeve dhe mund të shkaktosh xhelozi të keqe. Dëshira për të bërë njohje të reja do të jetë në qendër të Ujorëve që mund të hyjë edhe në marrëdhëniet më të qëndrueshme.

Puna: Gjithçka duket se po shkon mirë në punë, që nga fillimi i javës do të ketë mundësi të reja për tu kapur në ajër. Energjia që vendasit e shenjës do të kenë do të shpenzohen mirë në punë dhe do të sjellin përfundimin e asaj që është caktuar.

Peshqit

Dashuria: Yjet janë patjetër të favorshme dhe këtë javë disa prej jush mund të heqin qafe një barrë dhe të marrin një sqarim. Nëse ka pasur probleme në marrëdhëniet në çift, gjërat do të jenë pak më të mira. Venusi në shenjë nga e mërkura premton një fundjavë të gëzuar për çiftet dhe beqarët që duan të përjetojnë flirtime intensive!

Puna: Javë e mirë për shenjën e Peshqeve duke u përgatitur për të bërë plane për të ardhmen. Së fundi ju jeni duke fituar një stabilitet të caktuar dhe pas ditëve të ankthit dhe nervozizmit, ju mund të mendoni për nesër me qetësi më të madhe. Mos i nënvlerësoni disa takime që mund të jenë të rëndësishme./b.l/noa.al/