Horoskopi javor 28 janar-03 shkurt 2019, nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox

Klasifikimi nis nga shenja që do të kalojë një javë më të vështirë e deri tek shenjë më e favorizuar e javës.

12

Virgjëresha

Disa hezitime për të lindurit në këtë shenjë, por Paolo Fox kujton se ata do të kenë një muaj shkurt të jashtëzakonshëm. Në këtë kohë ose ju bëni shumë ose jeni nën stres. Muaji janar ishte gjithashtu i keq sa i përket ndjenjave. Në të mirë edhe ata që jetojnë një histori të bukur dashurie e gjetën veten të paaftë për të bërë atë që donin. Deri të enjten ju kontrolloni tensionin, astrologu këshillon të mos qëndroni kundër askujt. Ju do të keni lajme shumë të rëndësishme ne 2019, dikush do të marrë një punë të shkëlqyer, mos e humbni zemrën. Ju jeni gati për të bërë më shumë gjëra, jo gjithçka që po bëni tani ju kënaq. Mbani nën kontroll tensione familjare të mërkurën dhe të enjten, sepse mund të jenë ato më të mundimshmet. Që nga shkurti shumë do të gjejnë edhe dashurinë.

11

Akrepi

Kjo periudhë ju çon të jeni shumë të zemëruar, sepse nuk dini çfarë të bëni në dy ose tre muaj. Ose po kërkoni zgjidhje për të anashkaluar një pengesë ose për të ndërmarrë projekte të reja dhe ju jeni pak të mbërthyer, të bllokuar sipas Paolo Fox. Kur nuk mund të tejkalosh një pengesë, mund të ndihesh pak keq. Shkurti është një muaj i qetë, në këto ditë përpiquni të mos shkundni ujërat shumë si në familje, në dashuri dhe në vendin e punës. Ka shumë pyetje pa përgjigje. Ndonjëherë jeni nervoz pa një arsye të veçantë, të premten dhe të shtunën janë ditë shërimi në një javë të pritjes.

10

Bricjapi

Keqkuptimi i Marsit nuk përfshin ndonjë gjë serioze, por për ju që doni të bëni gjërat me saktësi të madhe, pritje të madhe dhe dëshirë për të kryer gjithçka, kjo situatë duket se nuk është e lehtë për t’u menaxhuar. Shkurti është një muaj i bukur, sepse Venusi do të arrijë shenjën tuaj zodiakale sipas Paolo Fox. Për ata që nuk kanë një histori ose kanë të fshehur një dashuri, shkurti do të jetë një muaj zbulues. Edhe Bricjapi më i ngurtë do të zbutet në shkurt. Ky Venus arrin të ndriçojë edhe tregimet me hije. Gjëja e rëndësishme është të kuptojmë se ata që lindin nga shenja tani fillojnë të kujdesen për pak dashuri.

9

Peshqit

Romanca ndihmon për të kapërcyer shumë gjëra, ju nuk keni kaluar një janar të mirë, keni përjetuar tensione dhe më pas ju duhet të përpiqeni t’i kapërceni ato. Ju jeni në një gjendje të vështirë shqetësuese emocionale, mos bëni gabim të ndryshoni ekzistencën tuaj për t’u pranuar nga të tjerët. Ju nuk duhet të vuani nga gjykimi i njerëzve përreth vetëm për t’i kënaqur ata. E premtja dhe e shtuna janë ditët më interesante për një qiell që fillon të jetë pozitiv nga shkurti. Tensioni është i lartë, edhe nëse keni pasur një sukses të mirë në punën e kushtuar, të gjitha ndryshimet profesionale të muajve të fundit kanë krijuar gjithashtu një thyerje psikologjike. Tani është e nevojshme të shtyhet një marrëdhënie e vogël dashurie edhe në një nivel kreativ.

8

Gaforrja

I çuditshëm ky qiell sipas Paul Fox. Nëse ju keni dhënë shumë për një dashuri por kjo, për arsye të ndryshme, nuk është si ju doni, në shkurt ju duhet të bëni një zgjedhje pa zvarritur gjërat gjatë. Ky qiell nuk ju lejon më të qëndroni me një këmbë në dy kllapa, që nga e premtja fillon një fazë shqyrtimi, konfliktet duhet të zgjidhen. Mundohuni të jeni më të qartë me veten, dy ditë në të cilën duhet të largoheni nga vendimet e pamatura janë ato të premten dhe të shtunën.

7

Demi

Demi në krahasim me shenjën e gaforres është shumë më i thjeshtë, më i drejtpërdrejtë. E gjithë kjo qartësi ju shtyn të bëni zgjedhje të bujshme sipas Paolo Fox, edhe në lidhje me muajt e ardhshëm. Ne kemi një qiell që në maj dhe në mes të nëntorit dhe dhjetorit kërkon gjithashtu zgjedhje të rëndësishme të punës. Këtë vit këto nuk do të jenë burim i vështirësive apo stresi i madh si vitin e kaluar. Ju jeni shumë të fortë, të premten dhe të shtunën ditë të këndshme për të dashuruar.

6

Binjakët

Tani ju duhet të thoni “faleminderit Zot që Janari mbaroi”! Ka njerëz që kanë qenë të sëmurë, që kanë pasur konflikte ose që ende kanë për të bërë zgjedhje, Janari ka qenë një muaj që ka vonuar zgjidhjen e situatave të caktuara. Në shkurt do të keni një qiell të bukur, edhe pse viti ka lindur me Jupiterin në opozitë. Më e keqja është e mbaruar, e mërkura dhe e enjtja do të vazhdojnë të jenë ditë të vështira, duhet një kujdes i vogël. Ndoshta ju u dënuat në janar për ato që keni bërë shumë në të kaluarën? Mundohuni të relaksoheni.

5

Peshorja

Të mërkurën dhe të enjten do të jenë ditë interesante, qartësi në dashuri. Nëse keni një konfuzion mendor që nuk ju lejon të veproni në dashuri ju mund të bëni zgjedhje. Nëse dashuria ju vë përpara një pengese të kapërcyeshme, duhet të thuhet se nga një pikëpamje profesionale mund të rritet intoleranca. Është një ide e mirë për të zgjidhur një situatë të keqe sipas Paolo Fox. Ju jeni të bindur se ju jeni të rrethuar nga një mungesë organizimi përreth jush. Ka diçka që nuk funksionon. Mundohuni të jeni të kujdesshëm. Dita më e mirë për të dashuruar është e diela 3 shkurt.

4

Dashi

Në këto ditë ka vërtet diçka që shkëlqen në jetën tuaj, madje edhe një ndjenjë. Ditët e së martës dhe të së mërkurës po zbulojnë, gëzojnë kënaqësitë e vogla sepse ky është një vit që ju jep gjëra në këste. Dikush mund të shqyrtojë disa çështje të punës, ndoshta ju keni marrë tashmë propozime për pranverën. Ju duhet t’i jepni peshë ndjenjave, sepse meqë ju vendosni, njerëzit që kanë bërë kohën e tyre mund t’i lini mënjanë. Paolo Fox këshillon kujdes me fizikun të premten dhe të shtunën. Nëse jeni të stresuar përpiquni të pushoni.

3

Luani

Ky është momenti i lirimit që mund të sjellë mundësi dhe shanse që të merrni famë nëse e ekspozoni veten. Ata që janë “të uritur” do të shfrytëzojnë mundësitë e duhura. Nuk ka person më të hapur se ai që nuk ka asgjë. Jeta profesionale dhe e dashurisë është më e menaxhueshme. Suksesi i madh personal.

2

Ujori

Kthimi për të qenë më pozitiv në përgjithësi, kohë e mirë për të përjetuar emocione dhe gjithashtu të pranojë kohën kalimtare, ndjenjat janë nën presion por gjithashtu lëshohen. Të mërkurën dhe të enjten ditë të rëndësishme. Dy muaj për të bërë zgjedhje me interes të madh. Hëna në shenjë do të jetë të dielën 3 shkurt, në horizont është Urani që do t’i japë një tronditje atyre që jetojnë duke pranuar në heshtje gjërat që ata urrejnë. Ata mund të kalojnë shumë situata që janë të mërzitshme. Kthehet pak energji.

1

Shigjetari

E mërkurë dhe e enjte ju keni një qiell rekord. Ditë interesante për një vit të rëndësishëm edhe në aspektin e fitoreve, ju jeni shumë të fortë edhe nga këndvështrimi i ndjenjave. Ndërkohë, sidomos të dielën, do të keni një energji të jashtëzakonshme. Jupiteri në shenjë do t’ju bëjë të shfrytëzoni mundësi të mëdha në fluturim, të shijoni një bukuri të padiskutueshme.