HOROSKOPI javor (28 janar – 2 shkurt)/ Parashikimi i Paolo Fox, ja çfarë do të ndodhë me të gjitha shenjat e HOROSKOPIT këtë javë!

Renditja e shenjave për këtë javë që vjen, sipas Paolo Fox.

Shigjetari
Nuk jeni më të gatshëm të dëgjoni këshillat ose komentet e të tjerëve. Ndjenja e intolerancës po rritet, sipas horoskopit javor të Paolo Fox. Angazhimet dhe përgjegjësitë rriten, dhe ju do të kërkoni më shumë liri për aktivitetet dhe miqësitë tuaja. Ju mund të jeni të kufizuar, dhe kjo mund t’ju shkaktojë nervozizëm ose shqetësim. Duhet të jeni të matur, edhe nëse nuk do të jetë e lehtë të kufizohet dëshira e dikujt për të ikur. Në dashuri, mbani mend se është e rëndësishme të ruani një ekuilibër të caktuar në marrëdhënien e çiftit. Nuk do të jetë e lehtë për të tjerët të ecin me ritmin tuaj.

Ujori
Sipas horoskopit javor, ju do të jeni në gjendje të tregoni aftësitë tuaja në punë. Së shpejti do t’ju jepet mundësia për të bërë më shumë, për t’u përfshirë më shumë. Do të ketë një mundësi për të bërë një ndryshim, për të bërë inovacione që ndihmojnë fitimet. Në përgjithësi, angazhimet dhe disa projekte për të cilat po punoni mund t’ju angazhojnë më shumë se sa pritej. Por ata me siguri do t’ju çojnë në sukses ose do të arrijnë objektiva të rëndësishme për ju.

Luani
Kjo është një periudhë plot tension, me shumë angazhime, por edhe shumë energji dhe dëshirë për të bërë pjesën tuaj. Mos veproni në impulse, dëgjoni më shumë se sa flisni, përpiquni të bëni kompromis dhe mos harroni të mendoni dy herë para se të bëni deklarata shumë të drejtpërdrejta. Fundjava e ardhshme do të jetë një kohë e mirë për të bërë shoqëri, pasi do të jeni më tërheqës. Priten të papritura, janë ditë interesante për të përfunduar një marrëveshje të mirë ose për të bërë blerje të mençura.

Loading poll ...

Dashi
Pjesa e parë e javës është pozitive, një mendim i qartë dhe i shpejtë ju bën më efektivë në punën mendore. Kjo është një kohë e mirë për kërkime dhe studime. Përpunoni qëllimet tuaja dhe planifikoni. Për horoskopin javor kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të diskutuar planet tuaja me të tjerët, sepse ju do të merrni më shumë mbështetje. Entuziazmi juaj do të jetë përfshirës, ju keni shumë ide dhe dëshirë për të bërë gjëra të reja. Prej të premtes dëshira dhe urgjenca për të provuar diçka të re rritet, gjë e cila mund të zbatohet në të gjitha fushat e jetës. Mund të bëhet e vështirë të kënaqeni me rutinën dhe dëshira për risi mund të përfshijë edhe dashurinë.

Peshorja
Ju ndiheni të pasigurt dhe jeni duke i shkaktuar shumë stres partnerit tuaj. Mundohuni të mos shprehni frustrimin tuaj shumë të drejtpërdrejtë, sidomos familja mund të ketë momente tensionesh. Në punë ka ide të mira dhe shumë energji. Për fat të keq, ju keni vështirësi ta përdorni këtë dinamizëm të ri në një mënyrë pozitive. Si rezultat, disa pengesa bllokojnë mundësinë e një rezultati të suksesshëm. Ju jeni mosbesues ndaj kolegëve tuaj, ju nuk ndiheni të vlerësuar apo dikush ju ka zhgënjyer. Mundohuni të shmangni konfrontimet dhe të jeni më të hapur ndaj krahasimeve konstruktive.

Binjakët
Ekziston një aspekt i mirë i Mërkurit i cili, për horoskopin e javës, përkthehet në një komunikim të rrjedhshëm. Ju mund t’i kuptoni gjërat më lehtë, veçanërisht detajet e qëllimeve tuaja dhe si t’i arrini ato. Të tjerë kanë më shumë gjasa të ecin përpara duke ndjekur idetë tuaja tani. Pra, kjo është një kohë e mirë për të thënë atë që mendoni dhe që të bëni kërkesa. Fundjava është e këndshme për takimet. Në shkurt do të jeni më pozitivë dhe do të përmirësoni aftësitë tuaja për vendimmarrje. Kjo është koha ideale për negociata, studime dhe provime.

Demi
Horoskop pozitiv javor i Paolo Fox. E marta dhe e mërkura do të jenë ditë impenjuese, në një nivel mendor. Me shumë ide që vijnë në mendje, mund të bëhet e vështirë për të gjetur mënyrën e duhur për të vepruar. Ju gjithashtu mund të keni vështirësi të shprehni qartë qëllimet tuaja. Ka nga ata që do të përpiqen të vënë në pikëpyetje planet tuaja në punë, por mos e humbni durimin. Mos vononi disa vendime të rëndësishme, veçanërisht nëse ndiheni nën presion. Deri të enjten mund të arrini qëllimet tuaja me shumë përpjekje, do t’ju duhet të merreni me limitet tuaja, por do të jeni optimistë në të njëjtën kohë.

Gaforrja
Horoskopi javor i Paolo Fox është pozitiv, ka një rimëkëmbje të mirë për jetën tuaj emocionale dhe familjare. Një ndjenjë e paqes dhe e mirëqenies së përgjithshme do të ndihmojë shumicën e të lindurve në shenjën e Gaforres për të bërë zgjedhje domethënëse, veçanërisht në dashuri. Kjo është një kohë e mirë për të bërë miq të rinj dhe për të përmirësuar marrëdhëniet me miqtë, partnerët dhe familjen. Fundjava e ardhshme sjell dashuri, butësi, harmoni dhe miqësi. Kjo është një kohë e mirë për t’u çlodhur dhe për t’u argëtuar me të dashurit tuaj. Humori juaj i mirë do t’ju bëjë më shumë karizmatikë dhe mund të bëni kollaj miq të rinj. Kjo është një kohë e mirë për të dalë në pah, sepse tërheqja juaj dhe bukuria juaj do të tërheqin një person të veçantë.

Peshqit
Horoskopi i javës sinjalizon tensione. Edhe nëse keni ambicie të mëdha dhe shumë qëllime, në ditët në vijim do të kuptoni se ka pak gjëra që mund të kontrolloni ose që do të varen nga ju. Mund të ketë mundësi për ata që kërkojnë një punë të re, një pozitë të re ose një mundësi për disa të ardhura shtesë. Ndoshta përmes një pune me kohë të pjesshme, apo edhe diçka më shumë. Kjo do të jetë një javë e mirë për takime e kontakte me familjen, miqtë apo kolegët. Takimet dhe kontaktet e dobishme në punë mund të hapin rrugë alternative që do t’ju sjellin përfitime. Në dashuri për momentin jeni duke pritur konfirmim ose sqarim që do t’ju ndihmojë të gjeni qetësi më të madhe.

Bricjapi
Në dashuri, mund të ketë pasur keqkuptime ose situata të tjera komplekse për t’u menaxhuar, që kanë krijuar tension. Ju duhet të mendoni për atë që prisni dhe çfarë doni nga romanca juaj e tanishme para se të merrni një vendim. Këtë javë, do të ketë një përballje me njerëz që do të kenë nevojë për këshilla ose ndihmë në zgjidhjen e problemeve. Ju jeni një pikë referimi për të tjerët që e njohin mençurinë dhe urtësinë tuaj. Në punë, një pauzë për reflektim mund t’ju ndihmojë të menaxhoni më mirë ndonjë lajm.

Akrepi
Do të donit të ndryshonit shumë gjëra, por rrezikoni ta hutoni partnerin tuaj. Këtë javë, ju do të keni mundësi të rifilloni një punë ose veprimtari që keni ndalur në të kaluarën, për shkak të rrethanave që janë jashtë kontrollit tuaj. Për horoskopin e javës së ardhshme, në punë së shpejti do të ketë ndryshime ose risi që do të jenë të dobishme për ju. Disa të papritura do t’ju detyrojnë të mendoni dhe të merrni vendime të shpejta. Horoskopi javor është i favorshëm për ofertat dhe angazhimet e pronësisë (duke përfshirë ato që kërkojnë kontakt me një institucion ligjor ose gjyqësor).

Virgjëresha
Horoskopi javor me luhatje për Virgjëreshën, por ka një entuziazëm të mirë që e bën të lehtë për të bërë miq dhe shijuar shoqërinë e të tjerëve. Kjo është një kohë e mirë për punën, veçanërisht nëse jeni pjesë e një grupi, do të merrni më shumë miratim për idetë dhe propozimet tuaja. Të tjerët do të perceptojnë sigurinë tuaj, prandaj përfitoni prej tyre për të çuar përpara kërkesat, për të promovuar veten në një intervistë ose në qëllimet tuaja në punë. Dëshira për konfirmim rritet në dashuri. Nëse janari ka qenë muaj me ulje-ngritje për ndjenjat, do të shihni se nga shkurti do të jetë më mirë.