Horoskopi javor nga 14. janar deri 20. janar 2019

DASHI21. mars – 20. prill
Gjate kësaj jave do keni mundësi t’ia dëshmoni njëherë e mire dashurinë dhe përkujdesjen atij qe keni ne krah. Priten dite te bukura dhe te mbushura me gëzim. Beqaret do kenë flirtime te shumta, por asgjë me tepër sesa kaq. Merrini gjerat si t’iu vijnë pa kërkuar shume. Ne planin financiar ambienti do jete me i qete. Saturni do jete ne anën tuaj dhe do iu ndihmoje te kryeni hapat e duhura.

Shëndeti nuk do jete i mire. Jo vetëm qe lodhja do japë pasojat e veta, por disa mund te marrin edhe ndonjë lloj infeksioni. Muskujt gjithashtu do iu dhembin gjithë kohës. Ne pune do merrni një lajm te rëndësishëm te cilin e keni pritur prej kohesh. Familja pa probleme.

DEMI21. prill – 21. maj
Gjate kësaj jave, marrëdhënia juaj me partnerin do përmirësohet ndjeshëm. Shfrytëzojeni për te kërkuar falje, por edhe për te diskutuar për tema delikate. Beqaret do kenë vështirësi ta gjejnë personin e përshtatshëm. Me miqtë do bënit mire te mos mendonit diçka me tepër. Financat do jene delikate. Merrni kurajën te përballeni sa me shpejt me problemet.

Shëndeti nuk do jete shume i qëndrueshëm. Nëse keni probleme me qarkullimin e gjakut apo varicet, konsumoni sa me shume portokaj. Nëse keni bere plane ne pune mendoni t’i realizoni një nga një sepse periudha do jete e përshtatshme. Marrëdhënia me familjaret do jete me e mire sesa e mendonit.

BINJAKET22. maj – 21. qershor
Partneri do beje gjithçka qe t’ua plotësojë dëshirat gjate kësaj dite, por ju nuk duhet te përfitoni nga kjo dhe te kërkoni gjithmonë e me tepër. Për beqaret nuk është momenti i duhur për te nisur histori dashurie. Mundësitë do ekzistojnë, por do vuanit shume me pas. Për te qene me te qete ne planin financiar shlyeni borxhet dhe paguani faturat e muajit.

Shëndeti do jete i mire. Vazhdoni te njëjtën diete ushqimore dhe bëni pak me tepër aktivitet fizik. Nga i ftohti duhet te ruheni sa me tepër. Ne pune do hidhni hapa titaneske vetëm e vetëm për te arritur objektivat. Do ia dilni mbanë me sukses. Familja do ketë disa probleme te vogla.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Kjo jave do jete e mrekullueshme për te dashuruarit. Shpeshherë do iu duket sikur jeni ne ëndërr dhe nuk do dëshironi te zgjoheni. Beqaret do njihen me persona te shumte, por afër duhet te mbajnë vetëm atë qe iu përshtatet me tepër. Financat do jene delikate. Shmangni sa me shume investimet e mëdha. Rezistenca fizike do jete me mire se një jave me pare, megjithatë do keni pak kolle dhe hunde.

Pini gjera te ngrohta dhe mos qëndroni neper ambiente te ftohta. Ne pune do iu përgëzojnë për ato qe keni arritur deri me sot dhe kjo do iu shtyje te vazhdoni me tej. Pritet një jave e suksesshme. Familja do iu beje te ndiheni me mire dhe me te lumtur.

LUANI23. korrik – 22. gusht
Gjithçka do shkoje me se miri këtë jave ne jetën tuaj ne çift. Do këtë darka romantike dhe pasion te pashtershëm. Disa mund te mendojnë edhe për një fejese. Takimet për beqaret do jene te shumta dhe mundësitë për lidhje serioze gjithashtu. Ka shume gjasa te ndryshoni status. Financat duan një menaxhim me te mire dhe me tepër seriozitet.

Shëndeti nuk do përbëjë as problemin me te vogël. Vazhdoni te ushqeheni ne mënyrë te shëndetshme me merrni vitamina sa te mundni. Ne pune do iu buzëqeshë fati. Dikush do iu beje një propozim te rëndësishëm i cili mund t’ua ndryshoje përgjithmonë rrjedhën e gjerave. Me familjaret do keni debate.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Jeta juaj ne çift do përballet me disa probleme gjate kësaj jave. Mundohuni te mos bini ne dëshpërim dhe te dorëzoheni. Gjithçka mund te kaloje shpejt nëse e ruani komunikimin ne çift. Beqaret do jene sharmante dhe do kenë fat me shumice ne dashuri. Mund te bëni zgjedhjen qe dëshironi. Ne planin financiar me ne fund do arrini t’i kaloni vështirësitë dhe te shpenzoni paksa me tepër.

Shëndeti do jete i mire ne përgjithësi, por duhet te tregoheni shume te matur me ushqimin qe do konsumoni. Ne pune do jeni plot force dhe energji. Pak nga pak do arrini majën e suksesit dhe do ndiheni si mbi re. Jeta familjare do ketë prioritet te madh.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Mundohuni te mos e konsideroni si një hero partnerin tuaj gjate kësaj jave sepse ne fakt ai do iu zhgënjejë shume shpejt. Jeta nuk është as telenovele dhe ngjarjet ne përditshmëri nuk rrjedhin si ne një roman me fund te lumtur. Dashuriçkat e beqareve do jene premtuese. Shfrytëzojeni çdo mundësi qe do iu jepet. Intuita do iu ndihmoje te bëni lëvizjet e duhura ne planin financiar. Situata do jete e mire.

Shëndeti mund te ketë përmirësime nëse ushqeheni mire dhe merreni me pak sport. Hëna do jete aleatja juaj me e mire ne jetën profesionale. Dëgjojini me kujdes ato qe do iu thonë shefat qe te mos gaboni. Jeta familjare do jete me e mire sesa e mendonit.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Jeta ne çift nuk do ketë tronditje te mëdha gjate kësaj jave. Venusi do iu ndihmoje ta përforconi bashkëpunimin dhe te kaloni momente te këndshme me atë qe keni ne krah. Beqaret do kenë takime pa fund, por pa asnjë te ardhme. Nuk do e gjeni këtë jave personin e duhur. Financat nuk do jene ashtu si duhet, por nuk duhet te mendoni vetëm gjera te këqija dhe ta lëshoni veten.

Shëndeti mund te përballet me te papritura. Disa mund te kenë ënjtje këmbësh dhe do ndihen shume te fryre. Ne pune do jene plot energji dhe do e keni me te lehte te arrini atje ku dëshironi. Te gjitha përpjekjet qe keni bere do japin frytet e veta. Ne familje nuk do ndodhe asgjë e veçante.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Çështjet e dashurisë nuk do shkojnë dhe aq mire gjate kësaj jave. Nuk do i kushtoni vëmendjen e duhur personit qe keni ne krah dhe ai mund te shohë dike tjetër. Beni kujdes edhe me xhelozinë! Beqaret do pëlqejnë shume dike me te madh ne moshe sepse do iu duket si me i sigurte dhe i pjekur. Merrini gjerat shtruar. Ne planin financiar tregohuni realiste dhe mos rrezikoni shume. Nuk është koha e duhur për investime te jashtëzakonshme.

Shëndeti do jete i paqëndrueshëm. Mbrohuni nga viroza e stinës, pini sa me shume çaj dhe qëndroni neper ambiente te ngrohta. Ne pune do jeni me te qarte dhe me te kthjellet për ato qe dëshironi te arrini. Familja shume mire.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Periudhe e kënaqshme për te dashuruarit. Do përjetoni emocione te veçanta dhe mund te bëni çmenduri te vogla ne çift. Nga mesi i javës përgatituni për një surprize te madhe. Beqaret, te secilit seks qofshin, do kenë takime pa fund. Disa mund te krijojnë edhe një lidhje serioze. Ne planin financiar situata do jete mjaft delikate. Mos u tregoni te pamatur dhe te bëni shpenzime stratosferike sepse do keni tronditje te mëdha dhe nuk do dini çfarë te bëni.

Shëndeti do ketë disa shqetësime. Merrni masat e nevojshme sa me shpejt qe te mundni. Me ndihmën e Jupiterit do hidhni hapa shume përpara ne pune. Mund te filloni një projekt te rëndësishëm dhe fitimprurës. Ne familje do jete një jave e qete dhe pa probleme.

UJORI21. janar – 19. shkurt
Edhe pse mund te keni ndonjë debat te vogël ne jetën ne çift gjate kësaj dite, mos i dramatizoni gjerat. Me pak kurajë dhe durim mund te arrini ta qetësoni situatën. Beqaret do kenë mundësi për te krijuar një lidhje por do kenë frike dhe druajtje te tentojnë. Ne planin financiar do kaloni një periudhe pa probleme dhe ankth. Do keni mundësi te blini edhe disa gjera te vogla qe iu kane mbetur fiksim prej kohesh.

Shëndeti do jete paska delikat. Mund te keni probleme me frymëmarrjen prandaj kujdesuni dhe mbrohuni nga te ftohtit. Ne pune do merrni iniciativa dhe do afroheni shume pranë objektivit final. Marrëdhënia me familjaret do jete harmonike.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Jeta ne çift do influencohet pozitivisht nga planetët gjate kësaj jave. Jo vetëm qe do i zgjidhni te gjitha mosmarrëveshjet, por do tregoheni tolerante dhe te kuptueshëm me partnerin. Beqaret do vazhdojnë te kenë te njëjtin status edhe pse takimet nuk do mungojnë. Ne planin financiar do keni fat dhe do arrini te kryeni transaksionet e duhura.

Gjendja shëndetësore nuk do jete e keqe, megjithatë lodhja do beje te veten. Flini mjaftueshëm dhe bëni pak yoga nëse mundeni. Jeta profesionale do jete e shkëlqyer. Do arrini gjithçka qe kishit planifikuar dhe dëshiruar prej kohesh. Bravo për këmbënguljen! Ne familje do mbizotërojë qetësia.