Horoskopi për 10 shkurt, ja cila është shenja më me fat!

 

Loading poll ...

Dashi

Mos e humbisni kohën tuaj të çmuar duke u përpjekur të ndryshoni sjelljen e një personi të bezdisshëm në mëngjes. Ju nuk do të jeni në gjendje të bëni atë që doni dhe ai ose ajo do të pendohet për përpjekjet tuaja. Ruaj energjinë për më vonë, kur një problem i vërtetë të shfaqet. Lajmi i keq? Kjo situatë ndoshta nuk do të zgjidhet deri në fund të ditës. Por lajmi i mirë është që ju të paktën do të shihni dritën në fund të tunelit. Shpresa do t’ju ndihmojë të keni një gjumë të mirë natën.

Demi

Nëse ndiheni më pak të afërt me një nga miqtë tuaj sot, ndoshta është vetëm imagjinata juaj. Po, ka pasur disa ndryshime të mëdha në jetën e mikut/mikeshës suaj, por kjo nuk do të thotë se ajo ose ai mendon për ju ndryshe ose se marrëdhënia juaj duhet të ftohet. Qëndroni me ta për të kuptuar se sa i rëndësishëm jeni. Jini të respektueshëm dhe do të merrni atë që meritoni me të njëjtën monedhë.

Binjakët

Ju nuk jeni të dashuruar me karrierën tuaj tani, por ka një dritë që ndriçon sa i përket të ardhmes suaj profesionale. Ju po paguani me punën tuaj dhe shumë shpejt cdo gjë do ju kthehet në mënyrën më të mirë, thjesht kini durim. Ju do të merrni atë që meritoni. Është e rëndësishme që ju të vazhdoni të mendoni për qëllimet tuaja dhe të mos merrni shumë emocion në situatën tuaj aktuale. Nuk ka arsye të ndiheni të pashpresë!

Gaforrja

Energjia e mirë është ngjitëse sot, kështu që nëse nuk ndihesh ashtu sic dëshiron, qëndroni me njerëzit që ju dhurojnë buzëqeshje në fytyrë. Përpiquni të zbuloni se si lumturohen ata dhe mund të gjeni zgjidhjen për një problem që keni pasur. Situatat në grup janë të mira për ju tani dhe do të kaloni një ditë të bukur duke vizituar një bibliotekë, një klasë meditimi apo ndonjë vend tjetër ku njerëzit kanë qetësi në mendjet dhe shpirtrat e tyre.

Luani

Do të jetë një ditë shumë e mirë për ju, veçanërisht nëse ju shmangni ndonjë marrëdhënie financiare me të tjerët. Shkëmbimi i parave ose investimi i parave nuk do të idealja për ju gjatë kësaj dite, ka shumë më tepër gjëra të mira që mund të bëni sa i përket të ardhurave. Pas një kërkimi të madh, vendosni për investimin që ju duhet të bëni. Bëni pazar për një çmim më të mirë ose prisni për një ulje të ardhshme. Nuk ka nevojë të nxitoni për këtë, prandaj mos u mërzisni dhe prisni momentin e duhur.

Virgjëresha

Ju keni një frymë shumë bujare dhe njiheni si dikush që është gjithmonë aty për të ofruar ndihmë nëse miqtë tuaj kanë nevojë. Sot, ju duhet ta shtoni atë bujari. Dikush i afërt me ju nuk po e shijon jetën në maksimum dhe ju duhet ta ndihmoni që të rikthejë vetëbesimin. Mos jini shumë kritik ndaj shokut/shoqes tuaj, thjesht thoni se çfarë duhet bërë dhe ofroni disa këshilla rreth mënyrave për të bërë ndryshime.

Peshorja

Bëhuni gati që rutina juaj e përditshme të jetë dicka e bukur. Prisni që shumë shpejt të merrni një surprizë emocionuese që do shtyjë disa nga planet tuaja. Por pa marrë parasysh se çfarë do ndodhë, ju do të jeni të kënaqur nga rezultati i papritur. Vetëm përpiquni të jeni fleksibël dhe do të gjeni vlerësim të ri. Kjo është një ditë e mrekullueshme për të ndërtuar një traditë të re dhe për të harruar të kaluarën.

Akrepi

Një romancë në jetën tënde nuk do të thotë se keni vetëm dashuri. Të jeni romantik thjesht do të thotë të kënaqesh duke parë gjërat në një mënyrë më ideale, të bukur dhe shpresëdhënëse, e cila është një mënyrë e mirë për të parë gjërat, sidomos sot. Lërini njerëzit që ju interesojnë ta dinë se sa kujdeseni dhe i doni. Dërgoni disa mesazhe të bukura dhe bëni telefonata që dhurojnë lumturi, pasi gjithcka do ju kthehet në mënyrën më të mirë të mundshme.

 Shigjetari

Cfarë do lloj aktiviteti që keni planifikuar në mëngjes duhet të shtyhet për pasdite pasi energjia juaj nuk do të jetë aq e fortë. Pozitiviteti dhe optimizmi do ju marrë disa kohë derisa të filloni ditën sic duhet. Pasi të siguroheni që jeni “top”, do jetë e vështirë për t’ju ndalur pasi jeni më të zjarrtë se kurrë! Kjo energji e fortë do të zbehet në mbrëmje, por do ju dhurojë një gjumë shumë të mirë.

Bricjapi

Konkurrenca mund të jetë frikësuese sot, por ju keni një gjë që asnjë nga kundërshtarët tuaj nuk e ka: kreativiteti. Përdoreni atë në avantazhin tuaj, dhe kurrë nuk do t’ju zhgënjejë. Ju mund të shihni mënyra të reja të bërjes së gjërave dhe kjo aftësi do t’ju ndihmojë.. Mos shikoni prapa kur kaloni vështirësitë apo sfidat, por tregoni hapur aftësitë dhe karizmin tuaj.

Ujori

Nëse jeni duke kërkuar vëmendje apo njohje, shënjestroni mesazhet tuaja. Punoni për ti bërë përshtypje njerëzve me rëndësi të madhe në jetën tuaj. Nuk është e dobishme për të fshehur se kush jeni (dhe atë që ndjeni) në një përpjekje për t’u pëlqyer nga e gjithë bota.

Peshqit

Sot bota do ju duket si një pasqyrë, sepse do të shihni dicka që e dini në çdo person me të cilin do komunikoni. Ndjeshmëria juaj është maksimale dhe ju mund të keni papritur kërkesa për t’u bërë mësues ose mentor i dikujt. Ka kuptim, sepse është dikush në jetën tuaj që mund të përdorë një tregues ose dy dhe ju e dini se ju jeni personi i përsosur për t’i mësuar ata. Gjeni kohë për të dhënë disa mësime herët në mëngjes, dhe pasdite do të shihni përparim.

/Ora News.tv/