Horoskopi për 12 shkurt, kujdes Luani dhe Peshorja!

 

Loading poll ...

DASHI

Një koment i pafajshëm mund të të shkaktojë një reagim të keq. Ti nuk duhet të merresh me zhgënjimin që pëson dhe të reagosh në mënyra të ashpra. Nëse nuk mund të ndryshosh diçka, është një humbje kohe që të përpiqesh. Në vend të kësaj, përdor energjinë për të menduar mënyra për të punuar rreth gjërave (ose njerëzve) që nuk të pëlqejnë.

DEMI

Ti e di që nuk ka vetëm një superhero në grupin tënd në punë. Sigurisht, një person është shumë i aftë të vijë në ndihmë të njerëzve në kohën e duhur, por edhe ti mund ti ndihmosh të tjerët! Egoja jote do të bëjë dicka të mirë, por ti duhet ta shohësh këtë si frymëzim, jo si konkurrencë.

BINJAKËT

Mund të presësh shumë ngjarje të pakëndshme, keqkuptime dhe mospërputhje. Një partneritet i ri nuk po funksionon dhe ty mund të të kërkohet të marrësh një rol për të ndihmuar në përmirësimin e gjërave. Ti je një përshtatje e mirë për këtë, megjithëse nuk të pëlqen ta pranosh. Të qenit i butë do të të ndihmojë të bësh një lëvizje të mirë!

GAFORRJA

Aventurat me cmenduri nuk janë gjithmonë të këqija. Ndonjëherë mund të të japin ide të reja, të bëjnë të harrosh një ditë të mërzitshme ose thjesht të jesh i/e relaksuar. Shih se çfarë ka për të ofruar bota dhe mos ki frikë të lësh veten të lirë. Ji i përgatitur për mendjen tënde dhe do të qëndrosh një hap përpara. Lajm i mirë është se kjo ditë do të të ofrojë stimulimin që pret!

LUANI

Sa më pak të hapësh portofolin tënd sot, aq më mirë. Nuk është se ke nevojë shumë për të kursyer para ose për ndonjë gjë tjetër, por ka të bëjë me mënyrën si i krijoni marrëdhëniet financiare me të tjerët. Sot është një ditë për të arritur sukses, prandaj jep kohën dhe energjinë tënde sot, por pa dhënë para. Të paguash për të zgjidhur dicka nuk është ide e drejtë.

VIRGJËRESHA

Ti do kesh një pozicion që nuk është për tu patur zili. Do të të duhet ti tregosh dikujt që pëlqen shumë se duhet të punojë më shumë me veshjen. Mos u bëj shumë kritik/e ndaj të tjerëve që nuk mund të menaxhojnë të njëjtin nivel të stilit. Gjithkush ka mënyrën e vet të dhënies së mendimeve, ndonëse aftësitë e tua janë më të mëdha se të tjerëve.

PESHORJA

Dikush vazhdon të ndryshojë mendjen për tu bashkuar me ty për një projekt ose udhëtim. Jepu atyre kohën shtesë që po kërkojnë, por bëjani të qartë se koha për të hezituar është e gjatë dhe tani është vetëm momenti për të vepruar! Nëse mendon se ka shumë mëdyshje në ditën tënde, atëherë jepi prioritet gjërave të duhura. Ju duhet të bëni një plan për ditën dhe bazohuni tek ai.

AKREPI

Aftësitë e tua në romancë nuk kanë qenë gjithmonë aq të mira sa dëshironi, por kjo mund të jetë vetëm për shkak se ke qenë shumë përzgjedhës me zemrën tënde. Është e vërtetë që sa më shumë që hap veten tek njerëzit, aq më shumë do të lëndosh. Por ajo që nuk kupton është se sa më shumë të hapesh tek njerëzit, aq më shpejt mëson se si të gjesh atë që dëshiron.

SHIGJETARI

Mungesa e energjisë në mëngjes nuk do të thotë që je dënuar me një ditë të lodhshme! Universi ka disa fuqi serioze për ty, edhe pse nuk mund ta ndjesh deri pasdite ose mbrëmje. Pra ruaj çdo plan të madh për më vonë. Përdorni mëngjesin për të fjetur ose për të qëndruar në shtëpi nëse mundesh.

BRICJAPI

Fjala e shkruar ka shumë energji për ty sot, veçanërisht në qoftë se hedh krijimin tënd në letër. Pra, nëse kalon pak më shumë kohë me çdo email që dërgon, kjo do të japë rezultate mbresëlënëse. Shkruaj shkurt dhe qartë pasi ke gjasa të marrësh projekte të mëdha.

UJORI

Mbaj mend se dhuratat janë të gjitha në lidhje me ndjenjën që përfaqësojnë, kostoja nuk ka rëndësi. Nëso po mendon të blesh një dhuratë, mos e tepro me cmimin. Personi tjetër nuk do të dijë se sa ke shpenzuar për të dhe nëse do e marrin vesh koston, më shumë do ndihen fajtorë se mirënjohës. Mendo ti blesh dicka që e do dhe e përdor në të përditshme. Në këtë mënyrë, do të të mendojë më shpesh.

PESHQIT

Nëse do kesh nevojë për udhëzime apo mbështetje, mund të llogarisësh veten. Marrja e të dhënave nga njerëzit e tjerë është e rëndësishme, por mund të të mbingarkojë me shumë informata të parëndësishme. Gjithashtu, duhet të kesh parasysh se njerëzit, këshillat e të cilëve kërkon, kanë axhendat e tyre dhe nuk mund të përputhen në mënyrë harmonike me të tuat.

/Ora News.tv/