Horoskopi për 30 mars 2019, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

 

Loading poll ...

Dashi – Bëj veprime që do të ndihmojnë të kesh liri më të madhe në jetën tënde. Në një përpjekje për të kënaqur njerëzit rreth teje, mund të heqësh dorë shumë nga vetja. Bëni cdo gjë për ta liruar veten nga këta zinxhirë.

Demi – Ti duhet të lësh disa plane në mënyrë që të veprojë fati. Elementi i papritur mund të të ndihmojë shumë pak, kështu që puno. Rrjedha natyrore e ngjarjeve duhet të të çojë drejt lirisë më të madhe. Përdor imagjinatën tënde në vend që të mbështetesh tërësisht në proceset mendore si logjika.

Binjakët – Mos lejo që të të kalojoë energjia pozitive e ditës. Ti je në gjendje për ta rrëmbyer dhe për ta përdorur më shumë se shumica. Prandaj ndalo shqyrtimin e çështjeve dhe ndërmerr një veprim. Merr aspektet më të mira të secilës anë të çështjes në vend që të ndihesh sikur je i/e kufizuar nga njëra anë në tjetrën.

Gaforrja – Ti mund të tundohesh të krijosh rregullat e tua, sepse nuk je i/e kënaqur me to. Ki kujdes që ta bësh këtë pa kuptuar më parë implikimet e plota për ty dhe për njerëzit rreth teje. Në të gjitha mënyrat, në qoftë se ndihesh sikur gjërat nuk janë në rrugën e duhur, merr një vendim që ti ndryshosh. Nuk ka asnjë arsye që të bën të qëndrosh brenda kufizimeve tradicionale.

Luani – Veprimet tua mund të jenë të parregullta dhe spontane sot, por gjithashtu do të jenë të fuqishme. Ti mund të nxitesh nga një mendje e mprehtë intelektuale. Ndoshta ke pranë dikë me dinakëri të madhe. Mund të ndihesh më mirë se zakonisht. Idetë janë të prirura për të të rrethuar ty dhe veprimet tua për sa kohë që ti të mbash një mendje të hapur për mënyrën se si dhe kur ato manifestohen.

Virgjeresha – Merr pak kohë për të dalë nga rutina jote normale dhe shih se çfarë po ndodh në botën rreth teje. Ti mund të jesh aq i/e fokusuar drejt një qëllimi specifik dhe nuk arrin të marrësh parasysh pjesën tjetër të botës. Ti nuk mund të jesh i/e vetëdijshëm/vetëdishme se këto energji të jashtme kanë një efekt të madh në atë që po bëni.

Peshorja – Mos u ndjej sikur je i/e detyruar të mendosh dhe të bësh si njerëzit e tjerë. Vetëm për shkak se dikush dëshiron që ti të bësh diçka, nuk do të thotë që e ke për detyrë. Përkulu për veten tënde, jo për argëtimin e të tjerëve. Liria është një fjalë operative për ty, prandaj sigurohu që ta ushtrosh këtë të drejtë në çdo aspekt të jetës tënde. Askush tjetër nuk do ta bëjë atë për ty.

Akrepi – Sot mund të veprosh pa vetëdije. Papritmas je në gjysmë të rrugës me një detyrë. Ji më i/e vetëdijshëm/vetëdijshme për energjinë tënde dhe se si e përdor atë. Sigurohu që mos e qëllosh veten në këmbë duke humbur burimet tua të çmuara për gjërat që nuk kanë rëndësi.

Shigjetari – Ti mund të mbështetesh në fatin tënd të mirë për të tërhequr veten nga situata të vështira sot. Kjo është një ditë kur mund të bësh cfarë të duash pa u shqetësuar shumë për rezultatin. Ka shumë energji pozitive në anën tënde, që ndoshta nuk do të mund të shihni tani. Beso se çfarëdo që të ndërmarrësh do të jetë në funksionin tënd për një kohë të gjatë.

Bricjapi – Ti mund të kesh ëngjëllin tënd mbrojtës që do të të largojë nga njerëzit dhe situatat që të kapin të papërgatitur. Ki kujdes për ngritjen e mureve të mëdha. Rreziku i ndërtimit të një kështjelle që nuk i lejon të tjerët të hyjnë është se kjo e bën më të vështirë për ju të shikosh për një të ardhme të artë. Ndërto një mur më të shkurtër kështu që të mos e largosh veten nga bota e jashtme.

Ujori – Një element i mistik dhe i çuditshëm do të luajë një rol të rëndësishëm në botën tënde sot. Kjo energji ka të ngjarë të vijë tek ty papritur, dhe reagimi yt i parë mund të jetë që të rrëmbehesh prej saj. Beso në fuqinë e mendimit dhe qëllimit. Ndiq çdo gjë që dëshiron të arrini në botën tënde. Vullneti i madh do të të bëjë të kesh sukses.

Peshqit – Ti mund të kuptoni se veprimet rreth teje janë ushqyer nga motive egoiste. Ti mund të jesh i/e vetmi/vetmja që me të vërtetë sheh se çfarë po ndodh. Ti ndihesh si një vëzhgues/e në një mal duke kërkuar poshtë me përbuzje. Ti e kupton politikën e situatës, por nga shikimi yt ndihesh i/e pafuqishëm/pafuqishme për të zbatuar ndryshime efektive. Mblidh të dhëna tani dhe vepro më vonë.

/Ora News.tv/