Horoskopi për ditën e nesërme, 7 shkurt 2019

 

Loading poll ...

DASHI 

A ju ka lodhur rruga për sukses? Është mirë dhe mirë që të jeni agresiv në arritjen e synimeve tuaja, por duhet të jeni të vetëdijshëm për faktin se jo të gjithë kanë qëndrueshmërinë tuaj. Dëshirat tuaja personale nuk janë diçka për cilën të gjithë mund ta duan, kështu që nëse doni njerëz të tjerë në ekip, mund t’ju duhet të përqendroheni për të bërë ndonjë inkurajim bindës.

DEMI

Ndihma që i jepni problemeve të të tjerëve do ju ndihmojë të largoni mendjen nga problemet tuaja dhe t’ju japë një perspektivë shumë më të shëndetshme. Situata juaj është shumë më mirë sesa mund të imagjinoni, dhe sot ju duhet ta vlerësoni këtë fakt. Jo të gjithë janë aq të dashur apo me fat sa ju. Bari nuk është gjithmonë i gjelbër në anën tjetër të gardhit. Ndonjëherë, është e mbushur me barëra të këqija. Vullnetarizimi në shërbim të të tjerëve do t’ju ndihmojë të ndiheni më të lumtur.

BINJAKËT

Mendja juaj është hapur shumë gjerë tani. Duhet të ndiqni çdo kërkesë që keni për të eksploruar ide të reja ose për të sfiduar mendimet e mbajtura në kokë prej kohësh. Në mënyrë të veçantë, hidhni një sy në aftësitë tuaja në vendin e punës (për veten dhe për njerëzit e tjerë). Ju mund të jeni pak a shumë realist në lidhje me atë se sa mund të bëhet në kohën që keni në dispozicion. Krijo një orar më praktik, dhe ju do të keni një ide më të qartë se si do duken gjërat.

GAFORRJA

Megjithëse keni kërkesa të mëdha shoqërore, nuk mund të ndiheni të varur nga njerëz të tjerë dhe cdo është në rregull! Mos u shqetësoni nëse refuzoni disa ftesa tani pasi do merrni të tjera. Njerëzit që duan të kalojnë kohë me ju, kanë respekt për ju dhe kufijtë tuaj do të jenë të gatshëm të presin derisa të jeni gati. Kur detyrimet tuaja sociale duken si punë, ndërgjegja juaj ju thotë se duhet të bëni pak pushim.

LUANI

Ju jeni shumë i/e zgjuar për t’u mashtruar nga një njeri i qetë, edhe pse sot mund të ndodhë pasi disa lajka do ju marrin vëmendjen. Ky lajkatar do ju ngacmojë interesin me një histori. Ndiqni kuriozitetin tuaj për aq kohë sat ë ndiheni mirë, por kujtoni se i gjithë shkëlqimi nuk është flori. Nëse diçka (ose dikush) duket shumë i/e mirë për të qenë e vërtetë tani, atëherë e dini cfarë? Bëni qejf, por mbroni veten.

VIRGJËRESHA

Ju do të përballeni me një ndjenjë të fortë rreth asaj që do të bëni në të ardhmen tuaj dhe kjo do t’ju largojë nga përqendrimi i rutinës së përditshme. Pikëpamja juaj është duke u zgjeruar, dhe ju do falenderoni shpirtin tuaj për këtë. Ju keni ndjenjë shumë ambicioze, dhe ju duhet të filloni të lini ambicien tuaj që të bëhet pjesë e jetës suaj, veçanërisht në një kontekst biznesi apo shkolla. Filloni të flisni me njerëzit në pushtet dhe gjeni se çfarë duhet të bëni për të fituar mirën e tyre.

PESHORJA

Të kthesh kohën nga e kaluara mund të jetë shumë e vështirë, por sot një person i ri ose një përvojë e re do t’ju ndihmojë të merrni një hap gjigant në të ardhmen tuaj. Veprimet e kaluara në jetën tuaj nuk duhet të përsëriten, sidomos tani që keni urtësinë e pasardhësve për t’ju treguar mënyrën e duhur për të trajtuar këtë situatë. E gjitha që duhet të bëni është të qëndroni pozitiv se ku doni të shkoni dhe të refuzoni të ktheheni atje ku nuk doni të shkoni. Mbaje vëmendjen përpara.

AKREPI

Ju jeni duke hyrë në një fazë në të cilën ambicia juaj do të marrë një vend të vecantë. Harmonia është shumë e rëndësishme për ju tani sepse ju me të vërtetë i vlerësoni njerëzit që ju rrethojnë dhe doni t’i njihni më mirë. Bëni punën tuaj për të ndihmuar idetë e të tjerëve të bëhen realitet. Ju do të merrni të gjitha vlerësimet që meritoni dhe do të arrini marrëdhënie më të forta.

SHIGJETARI

Mos bini pre e premtimeve të rreme për të bërë blerje, pazaret nuk do t’ju ndihmojnë të shihni të ardhmen! Në vend që të blini gjëra në një përpjekje për të larguar veten nga ajo që ju shqetëson, kaloni një mbrëmje të bukur me një mik/e apo një partner/e romantic/e. Kërkoni kënaqësi të thjeshta, bëni një shëtitje, hani në shtëpi ose luani sportin tuaj të preferuar. Mallrat e pavlera materiale nuk do të sjellin gëzimin e dikurshëm pasi ju jeni më të pjekur tani.

BRICJAPI

Idetë e reja nuk janë gjithmonë të mira. Mos e pranoni një teori të re nga një person tjetër. Në  kontekstin romantik, nëse ndiqni rregulla tekanjoze ose filozofi, mund të përfundoni duke luajtur shumë lojëra dhe ndoshta nuk do jeni vetvetja. Në një kontekst biznesi, sugjerimi i një ideje të re mund të të japë vëmendje, por sigurohuni që ideja të jetë e duhura para se të flisni! Përndryshe, do të merrni vëmendje për keq!

UJORI

Kudo do të përcillet energjia e fuqishme pozitive që qarkullon në venat tuaja. Ju mund të përballeni me disa pengesa, por ato nuk do të jenë aq të pakapërcyeshme. Ju nuk duhet t’i kushtoni vëmendje fjalës ‘jo’ sot. Për sa kohë që ju i përmbaheni ligjit, ju jeni të lirë të bëni atë që dëshironi!

PESHQIT

Ju keni disa miq në pushtet, gjë që ju nuk e dini dhe ata do t’ju bëjnë thirrje për ndihmë me një projekt të veçantë. Bëni atë që mundeni për tu dhënë ndihmë, edhe nëse nuk ka asgjë që do ju duhet në të ardhmen rreth saj. Është e rëndësishme për të patur lidhje me njerëz të fuqishëm ose me ndikim. Cilësitë tuaja do t’ju ndihmojnë të përshtateni në një situatë sociale ku nuk jeni mësuar, prandaj pranoni ftesa të papritura me entuziazëm.

/Ora News.tv/