Horoskopi për sot, kujdes Virgjeresha!

 

Dashi

Nëse dëshironi të arrini disa qëllime, sot është dita e përsosur për të ngritur mëngët dhe për t’iu futur punës! Duhet të jeni në gjendje të bëni një përparim të madh. Mos kini frikë të bëheni pis pasi do të merrni shpërblime të mëdha dhe ju jeni të aftë të bëni atë punë që do ju ndihmojë t’ju sjellë fitore. Veprimi konservator do të ishte humbje kohe sot, shkoni pak më larg se sa keni planifikuar dhe ju do të arrini në majë shumë shpejt.

Demi

A jeni lodhur duke bërë shumë përpjekje rreth një marrëdhënie me një person të fuqishëm që nuk jua kthen me të njëjtën monedhë? Cdo përpjekje juaj vlerësohet, por nuk kthehet dhe kjo është një fakt. Mos lejoni veten të frikësoheni. Qëndrimi ndaj këtij personi nuk do të krijojë “luftra” për pushtet. Ai ose ajo mund të ketë fuqinë, por meriton të respektohet. Duke ia bërë këtë të qartë do të fitoni vetëm respekt.

Binjakët

Nëse ju qëndroni me një njeri intelektual sot, do të fitoni një betejë të rëndësishme. Zgjedhja e partnerit të duhur është më shumë një art se sa një shkencë! Qëndrimi me dikë që është më i/e mençur se ju mund të jetë një sfidë, por nëse kërkoni ekspertë për tema që janë të mëdha për ju, ai person mund t’ju ndihmojë të jeni më të fortë. Qëndroni mendje hapur rreth asaj se çfarë do të thotë të jesh “i/e zgjuar”.

Gaforrja

Ajri është i mbushur me ide të shkëlqyera sot! Jini në vëzhgim për risitë e reja që vijnë nga burime të pamundura dhe sigurohuni që të inkurajoni edhe nocionet më të zymta që dëgjoni. Ju mund të jeni në gjendje t’i plotësoni disa prej tyre duke bindur diçka që mund të realizohet. Nuk ka gjë të tillë ide e keqe për ju sot! Nëse do të punoni në një grup, bëni një pushim nga rutina juaj e rregullt dhe gjeni pak kohë për të shkruar një ide.

Luani

Sot mund të arrish shumë gjëra të mrekullueshme. Krenaria juaj meriton një shans për të ndriçuar, prandaj lëreni dhe mos u shqetësoni se mund të bëni dikë tjetër të ndihet në siklet. Ju rrallë i bëni lavde vetes, kështu që kur është koha për të bërë këtë gjë, duhet ta bëni! Sa më shpejt që të tregoni se sa të aftë jeni, aq më shpejt do arrini një marrëveshje të mirë me njerëzit e tjerë.

Virgjëresha

A është tavolina juaj një rrëmujë? E njëjta gjë funksionon për dhomën, bodrumin dhe jetën tuaj. Nuk do të jeni në gjendje të relaksoheni plotësisht derisa të gjeni një mënyrë të re për të organizuar hapësirën rreth jush.Kushtojini pak kohë organizimit sot për të vënë cdo gjë në rregull. Nuk do të jetë aspak e vështirë, ndoshta do të jetë shumë kënaqësi!

Peshorja

Ju jeni më kreativ se shumica e njerëzve, prandaj mos lejoni që dikush që pretendon të jetë një ‘artist’ t’ju trembë. Idetë e tua janë po aq të mira sa ky person, ndoshta dhe më të mira. Puna artistike është subjektive, kështu që mund të jetë e vështirë të thuhet se një krijim është ‘më i mirë’ se tjetri, por njerëzit në pushtet patjetër preferojnë mënyrën tuaj të të bërit të gjërave. Bisedoni kur merrni sfidë për të promovuar idetë tuaja.

Akrepi

Ju nuk mund të parandaloni gjithmonë problemet në shtëpi duke u përqendruar tek jeta shoqërore apo puna. Këto gjëra janë të rëndësishme për ju dhe është e sigurtë që mund t’ju hutojnë pak gjatë ditës. Sigurojini vetes një pushim nëse nuk keni entuziazëm të mjaftueshëm për t’i bërë njerëzit të lumtur. Ju nuk keni përse t’i bëni ata të ndihen rehat gjatë gjithë kohës. Jepni përparësi vetes, dhe mendoni të ndryshoni dhe të rregulloni problemet tuaja.

Shigjetari

Komunikimi ka të bëjë më shumë sesa të flasësh apo dëgjosh, kërkon mirëkuptim. Kjo është shumë e vërtetë sot, pasi do të ketë shumë informacione kontradiktore që do ju rrethojnë. Në mënyrë që të merreni me idetë që po shkëmbehen, ju duhet të jepni opinionin tuaj dhe jepini vetes kohën që ju duhet për të grumbulluar gjithë idetë. Mundohuni t’i shihni gjërat nga perspektivat e njerëzve të tjerë dhe tregojini atyre sa më shumë respekt.

Bricjapi

Është shumë e rëndësishme të kuptoni sa para po shpenzoni dhe atë që po shpenzoni. Filloni të mendoni për qëllimet tuaja afatgjata financiare, një qindarkë e ruajtur sot mund të barabartë me një dollar më shumë gjatë rrugës. Ju mund të filloni të vini re se keni shpenzuar më shumë para kur dilni, prandaj mund të mendoni të qëndroni në qetësi për pak kohë.

Ujori

Ju keni më tepër fuqi sesa mendoni, prandaj vetëm me të menduarit pozitiv mund të kaloni një ditë të mirë sot, pavarësisht se si fillon mëngjesi. Është e rëndësishme që të mos lejoni mëngjesin të ndikojë në të gjithë ditën tuaj. Në cdo minutë të ditës, ju do të merrni atë që do ju bëjë të lumtur. Shkëlqimi juaj është i dukshëm kur ktheni një ditë me re në një me diell.

Peshqit

Pasuria e mirë që do merrni sot do t’ju forcojë ju dhe të ardhurat tuaja. Por më e rëndësishmja, do t’ju kujtojë se sa jeni me fat dhe doni të ndihmoni njerëzit që nuk kanë aq mundësi sa ju. Duke shkruar një çek për bamirësi, duke dhuruar disa veshje ose ushqim në një strehë ose duke vullnetarizuar kohën tuaj për të ndihmuar të pafavorizuarit, janë të gjitha mënyrat më të mira për të shpenzuar energjitë tuaja sot. Bëhu aq bujar/e sa mundesh pasi e mira kthehet gjithnjë tek ju.

/Ora News.tv/