Horror, dy trupa pa kokë dhe koka e një gruaje gjenden në plazh

 

Loading poll ...

Dy trupa pa kokë dhe koka e një gruaje janë gjetur në bregun e një plazhi në Tajlandë.

Trupat e zhveshur u gjetën në plazhet e Rayong. Trupi i parë i përket një mashkulli dhe u gjet në Mae Rumbpueang Beach. Trupi kishte plagë prerje në qafë.

Autoritetet besojnë se ai vdiq të paktën një javë para se trupi i tij, që ishte dëmtuar rëndë nga uji, të gjendej në plazh.

Trupi i dytë u gjet 10 kilometra larg Beach PMY në Rayong.

Burri kishte të veshur vetëm të brendshmet dhe policia beson se ka vdekur 10 ditë para gjetjes së trupit.

Policia tha se peshkatarët gjetën kokën e një gruaja aty afër. Koka kishte flokë të gjata dhe u gjet nga peshkatarët pranë bregut të detit në Phra Pradaeng, rreth 20 kilometra në jug të Bangkok.

Autoritetet tailandeze besojnë se gjetja e dy trupave të zhveshur dhe kokës së gruas janë ngjarje të lidhura me njëra-tjetrën.

/Ora News.tv/