Humb betejën me kancerin, gruaja shkruan letrën prekëse pak para se të ndërronte jetë

 

Loading poll ...

Një grua që humbi jetën betejën me kancerin la pas një letër emocionuese.

Bailey Jean Matheson iu dha vetëm një vit jetë pasi u diagnostikua në vitin 2017 me kancerin e rrallë të leiomyosarcoma, që prek indet e muskujve të butë.

Bailey në mënyrë të guximshme vendosi të mos bënte kimioterapinë dhe vdiq më 5 prill 2019.

Ajo e nisi letrën: “35 vite mund të jenë pak, por ishin shumë të mira.”

Ndërsa falënderoi prindërit që e mbështetën në të gjitha vendimet që mori në jetë: “Gjithmonë më kujtohet nëna ime kur thoshte se humbja e një fëmijë është gjëja më e vështirë që mund të kalojë një prind. . Prindërit e mi më dhanë dhuratën më të madhe duke mbështetur vendimet e mia, duke mos iu nënshtruar kimioterapisë dhe duke më lënë të jetoj pjesën time të jetës ashtu siç besoj të jetë. E di sa e vështirë mund të jetë duke më parë mua duke i dhënë fund medikamenteve dhe duke lënë natyrën që të vijojë. Ju dua të dyve edhe më shumë për këtë.”

Bailey falënderoi edhe të dashurin e saj që i qëndroi pranë. Ajo e njohu atë vetëm 3 muaj para se të diagnostikohej me kancer.

“Brent, erdhe në jetën time vetëm 3 muaj para diagnozës sime. Nuk mund të kërkoja në njeri më të mirë, që më shoqëroi gjatë aventurave të mia, takimeve, kur qeshja dhe qaja. Je person i mahnitshëm dhe kushdo që të njeh është me fat.”

/Ora News.tv/