I nënshtrohet ndërhyrjes për të humbur peshë, vdes 29 vjeçari

 

Loading poll ...

Përvoja e Raffaele Arcellës fillon në mars, kur ai i nënshtrohet një operacioni të zvogëlimit të stomakut, me qëllim të humbjes së peshës në një klinikë në Ottaviano, në provincën e Napolit. 

Kushtet e tij shëndetësore, megjithatë, përkeqësohen papritmas: ai vuan nga ethet e larta dhe problemet e frymëmarrjes dhe mjekët e strukturës vendosin ta fusin atë në një operacioni të dytë. 

Por çdo gjë merr për keq. Ai transferohet urgjentisht në Spitalin Policlinico të Napolit,  nën kujdesin intensiv të mjekëve. 

Për të shpëtuar jetën e tij, ndërhyet sërish dhe ky ishte operacioni i tretë, por nuk kishte mbetur më asgjë për t’u bërë. 

Të shtunën pasdite Raffaele, 29 vjeç, nga Caivano, vdiq.

Raportimi i ngjarjes është bërë nga  “Il Mattino”. Rafaele la pas gruan dhe një djalë gjashtëvjeçar. 

Në këtë çështje, prokurori i Nolës ka vendosur të hapë një hetim që mund të hedhë dritë mbi shkaqet e sakta të vdekjes: të përcaktojë nëse ajo ishte si pasojë e gabimeve njerëzore, apo nëse Rafaeli vdiq për shkak të një fati tragjik. 

Një autopsi pritet të kryhet në orët e ardhshme.

/Ora News.tv/