I vret prindërit për të rrëmbyer vajzën 13-vjeçare

Një i ri ka vrarë prindërit e një 13-vjeçarje, për të rrëmbyer vajzën. Vrasja e tmerrshme ndodhi në muajin tetor, raporton policia.

Jake Thomas Patterson u arrestua me dy akuza, atë të vrasjes së shkallës së parë dhe akuzë për rrëmbim.

Jayme Closs u gjet e gjallë nga fqinjët e të dyshuarit të enjten. Ajo ishte arratisur në këmbë nga një shtëpi ku mbahej kundër vullnetetit, pas vrasjes së prindërve të saj.

Jayme u ribashkua me tezen e saj, raportuan zyrtarët, ndërsa nuk zbuluan arsyen pse u rrëmbye.

Policia tha se 21-vjeçari nuk kishte kontakt në rrjetet sociale as me vajzës dhe as me ndonjë anëtar tjetër të familjes së saj.

Loading poll ...

“Është i pabesueshëm, vullneti i asaj vajze 13 vjeçare për të mbijetuar dhe shpëtuar,”-tha policia.

Jayme u gjet të enjten në qytetin e Gordon, rreth 110 km larg nga shtëpia e saj në Barron.

Patterson u arrestua 11 minuta më vonë falë një përshkrimi që vajza i bëri automjetit të tij.

Ende nuk dihet se si Jayme iku nga shtëpia ku mbahej e rrëmbyer dhe sesi i dyshuari e mbajti atje.

Policia tregoi se i dyshuari nuk kishte në shtëpi kur 13-vjeçarja u largua dhe se ai po e kërkonte me makinë kur u arrestua.

Ishte një mësuese në zonë që po shëtiste qenin, e cila gjeti Jayme.

Jeanne Nutter tha për Associated Press se vajza kishte bërtitur: “Të lutem më ndihmo, nuk e di ku jam, kam humbur.”

Nutter rrëfeu se vajza ishte e dobët, me rroba të piste dhe mbante veshur këpucë shumë të mëdha se numri i këmbës së saj.

Zona ku u gjet Jayme është një komunitet i largët me rreth 30 shtëpi afër lumit Eau Claire, raportoi Star Tribune.

Patterson nuk ka precedentë kriminal në shtetin e Wisconsin.

Jayme Closs u zhduk të hënën më 15 tetor 2018, pasi shërbimet e emergjencës morën një telefonatë nga shtëpia e saj. Ata dëgjuan vetëm zhurma në telefon dhe askush nuk foli.

Kur policia mbërriti në shtëpi katër minuta më vonë, gjetën prindërit e saj, James dhe Denise Closs, të vrarë.

Në shtëpi nuk asnjë shenjë të Jayme, të armës së krimit apo të vrasësit.

/Ora News.tv/