in ,

Dalin detaje nga ate.ntati ndaj Nikollaq Çepajt në Vlorë/ Si e qëlluan me 15 plu.mba në drejtim të tij, Policia shoqëron 10 persona

Detaje të reja kanë dalë nga ate,ntati ndaj Nikollaq Çepajt dhe kunatit të tij, Roland Çepajt në Vlorë. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se autori ka që,lluar me 15 plu,mba në drejtim të tyre pasi në vendngjarje janë gjetur 15 gëzhoja. Deri më tani në Polici janë shoqëruar 10 persona.

Ditën e djeshme, në lagjen ‘Bashkimi’ të qytetit të Vlorës iu bë ate,ntat me kall,ashnikov, Nikollaq Çepajt (Taullaraj) 36-vjeç, që kishte vetëm tre ditë që kishte dalë nga bu,rgu dhe kunatit të tij, Ronald Çepaj 27 vjeç. 36-vjeçari ishte ulur në një kafe së bashku me kunatin e tij, ndërsa autori e kishte monitoruar duke e ndjekur me kujdes dhe në momentin që ra errësira u afrua përpara lokalit, uli xhamin e makinës dhe lëshoi bre,shërinë e kalla,shnikovit drejt tavolinës. Nikollaq Çepaj ndodhet në gjendje të rë,ndë në spitalin e Traumës, pasi e kapën 5 plu,mba, njëri prej tyre në kokë. Ndërsa kunati i tij Ronald Çepaj ka marrë 2 pl,umba në të dyja këmbët, por gjendja e tij është jashtë rre,zikut për jetën.Dëshmitarët deklaruan se autori ishte brenda një makine tip “Benz”, me mjekët dhe kapele dhe se pas ate,ntatit u largua me shpejtësi. Dy orë më vonë, në aksin e vjetër Vlorë-Fier u gjet makina e dje,gut e autorit. Brenda saj edhe një kallas,hnikov. Pista e parë ku po hetohet është ha,kmarrja.

Loading...

Written by portalifiks

Mjeket : E keni bere deri me sot, por tani e tutje nuk duhet qe ta pini kafen kurresesi ne kete orar

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës në Shqipëri