Ja pija që eliminon dhimbjet e gjymtyrëve si me ma’gji!

Edhe pse mund të duken një problem i parëndësishëm, dhimbjet e gjymtyrëve mund të pengojnë aktivitetet e përditshme duke reduktuar në këtë mënyrë cilësinë e jetës.Gjunjët janë nyje të rëndësishhme në trup, pasi ndihmojnë dhe mbështesin lëvizjet e këmbëve, kërcimin, drejtimin e trupit prandaj duhet ët kujdeseni si duhet për to në mënyrë që të mos përballeni me probleme.Këta përbërës të fuqishëm, kanë veti të forta shëruese dhe nëse kombinohen me njëri – tjetrin mund të rezultojën tepër efektive.

Loading poll ...

Përbërësit:

Një filxhan lëng portokalli (100% natyral)

2 gota ananas të copëtuar

1 shkop kanelle

Një gotë uji

Mjaltë organik

Metoda e përgatitjes:

Shtoni lëng portokalli, copat e ananasit, kanellën dhe mjaltin në blender dhe përziejini deri sa të merrni një përzierje homogjene. Ju mund të shtoni manaferra në këtë përzierje në qoftë se dëshironi që ajo të jëtë më e trashë. Duhet ta konsumoni rregullisht përzierjen, në mënyrë që të lehtësoni dhimbjen. Do të befasoheni nga efekti i shpejtë!

Ky është në fakt një kombinim me ushqimet më të fuqishme anti-inflamatore, duke përfshirë lëngun e portokallit, ananasin dhe kanellën të cilat janë të larta në vitaminë C dhe magnez, i cili ndihmon ë forcimin e tendinëve dhe ligamenteve. Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .