Ja “pikat e dobëta” të femrave në shtrat, sipas shenjës së horoskopit

Çdo grua në momentet e saj intime ka një pikë të dobët, e këtë mund ta gjeni fare thjesht. Mjafton të dini shenjën e saj të horoskopit:

DASHI:

Gratë e Dashit janë gjithnjë të gatshme të provojnë gjëra të reja me partnerin e tyre dhe u pëlqen të provojnë pozicione të reja seksuale. Pika e tyre e dobët, është se ndonjëherë nuk arrijnë të japin kënaqësi tek partneri, pasi humbasin përqendrimin në pak sekonda.

DEMI:

Demat dashurojnë kontaktin me lëkurën. Janë dashnore shumë të mira, por ndonjëherë humbasin aq shumë në lojërat ‘hyrëse’ të seksit, saqë, kur vjen momenti më kulminant, lodhen dhe nuk ia arrijnë dot qëllimit.

BINJAKËT:

Gratë e Binjakëve mund të kenë një personalitet të dyfishtë gjatë takimit seksual. Fillimisht mund të preferojnë vetëm përkëdhelitë dhe në një moment të dytë, lëvizin intensivisht.

Kjo mund të hutojë partnerin, i cili mund të humbasë kontrollin e situatës, duke mos ditur se çfarë të bëjë.

GAFORRJA:

Janë partnerë të shkëlqyer seksualë, por kanë një problem të vogël: nuk guxojnë të kërkojnë mënyra të reja të kënaqësisë dhe bëjnë të njëjtat pozicione gjithnjë, mundësisht në të njëjtin vend.

LUANI:

Preokupohen të kënaqin partnerin e tyre, por mund të bëhen të bezdisshme kur pyesin gjatë gjithë kohës nëse i pëlqen partnerit ajo që po bëjnë apo nëse janë të afta në shtrat, gjë që ftoh menjëherë momentin.

VIRGJËRESHA:

Gabimi më i madh i Virgjëreshës në intimitet është se do të dominojë gjithnjë dhe nuk shqetësohet se çfarë kërkon partneri.

PESHORJA:

Femrat e Peshores janë spontane dhe u pëlqen të bëjnë seks në vende jo shumë të zakonta. Në fillim mund të jetë interesante, por vjen një moment kur partneri mund të lodhet dhe do dojë të bëjë dashuri paksa më qetë.

AKREPI:

Janë femra shumë aktive në shtrat, aq sa duan të bëjnë seks natë dhe ditë, gjë që mund të jetë rraskapitëse për partnerin e tyre.

SHIGJETARI:

Nuk shqetëohen shumë për inovacionin. Preferojnë të jetojnë marrëdhënien intime si diçka rutinë dhe nuk përpiqen kurrë të eksperimentojnë gjëra të reja.

BRICJAPI:

Shpesh kanë vështirësi në shtrat dhe nuk dinë si t’u thonë partnerëve të tyre se çfarë u pëlqen dhe çfarë jo.

UJORI:

Janë më të ndershmet, kurrë nuk do lëndonin ndjenjat e partnerit dhe në shtrat janë të shkëlqyera.

PESHQIT:

Nuk janë shumë të shkathëta kur bëjnë dashuri. Preferojnë lëvizjet e buta dhe tradicionale. Nuk janë partnere ideale për meshkuj që kërkojnë eksperienca të reja në marrëdhëniet intime.