Ja si te drejtoni floket tuaj ne menyre natyrale ( Mos e humbisni )

Ja si te drejtoni floket tuaj ne menyre natyrale ( Mos e humbisni ) .Nëse dëshironi flokë të shkëlqyeshëm e të drejtë, përse të mos e kërkoni zgjidhjen tek produktet natyrale? Kjo maske natyrale do tiu ndihmoje qe te keni floke te drejte dhe plot shkelqim . Mos e humbisni :

Loading poll ...

3 lugë niseshte misri

2 lugë vaj ulliri

1 gotë qumësht kokosi

Lëngu i një limoni ( rreth 4 luge gjelle)

Udhëzime:

Përzieni lëngun e limonit me niseshtenë e misrit derisa të mos ketë kokrriza.

Përzieni këtë masë me vajin e ullirit dhe qumështin e kokosit dhe vendoseni në zjarr të avashtë deri sa të formohet një pastë kremoze. Lyeni flokët nga rrënjët deri tek majat dhe lëreni maskën për 2 orë. Më pas lajeni kokën si zakonisht e do të shihni pasi t’i thani që flokët do të jenë të drejta. Per informacionin qe ju treguam ju lutemi, na e shperbleni dhe juve , vetem duke shtypur ( Foton apo Videon qe ndodhet me poshte ) . Faleminderit per mirkuptimin .