Ja si të largoni kollën kronike dhe sekrecionet e mushkërive brenda natës!

Askush nuk i pëlqen të ketë një kollë të vazhdueshme që mund të shkatërrojë me të vërtetë ditën tuaj.

Loading poll ...

Kollitet e rënda mund të të lënë pa gjumë brenda natës dhe pa energji në mëngjes dhe janë edhe më keq për fëmijët, sistemi i të cilit imunitar nuk është zhvilluar akoma.

Nuk ka zgjidhje të vërtetë kundër kollës. Njerëzit përdorin shurup kollë për të trajtuar problemin, por ky ilaç ka shumë efekte anësore negative dhe nuk është një zgjidhje afatgjatë.

Plus, përmban dextromethorphan dhe codeine, dy substanca të cilat kanë qenë të lidhura me disa sëmundje kronike. Pra, a ka ndonjë zgjidhje tjetër? Po, ka – xhenxhefil përfundon!

Xhenxhefil përfundon ne kemi për ju sot janë bërë nga xhenxhefil dhe mjaltë dhe janë të lehtë për t’u përdorur.

Ata do të ndalojnë kollitjen dhe teshtimin dhe do të forcojnë edhe sistemin tuaj imunitar, duke ju ndihmuar që ta tejkaloni problemin shpejt. Ja se si t’i përgatisim ato:

Perberesit:

Mjaltë

Një lugë gjelle xhenxhefil rrënjë (ose pluhur xhenxhefil)

Miell

Vaj ulliri

garzë/pecetë

Shirit ngjitës

Udhëzime

Para së gjithash përziejeni miellin dhe mjaltin, pastaj shtoni vajin e ullirit dhe xhenxhefilin dhe përziejeni gjithçka mirë.

Tani, vendoseni paste në një pecetë dhe përfundoni në garzë, pastaj zbatojeni në gjoks dhe sigurohuni me shirit ngjitës.

Lëreni paste të punojë brenda natës për rezultatet më të mira.

Nëse e përdorni atë tek fëmijët tuaj, lini xhenxhefil të reagoj për 2-3 orë para se të hiqet dhe të shpëlareni me ujë të vakët.

Mbani mend, lëkura e fëmijëve është mjaft e ndjeshme, prandaj duhet të përdorni mbështjelljen me kujdes.

Këto përfundime të pabesueshme do të lehtësojnë bllokimin e gjoksit tuaj dhe do të lehtësojnë kollën në vetëm disa ditë.

Provoni vetë dhe do të habiteni nga rezultatet! Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .