Jeni mbi 35 vjeç, mos e mendoni kurrë ta merrni këtë il.aç! Mund të shkaktojë god*tje ose at’ak në zemër, në disa sekonda!

Keni patur shpesh dhimbje koke apo dhimbje të muskujve dhe ajo që ju ka shkuar në mendje ka qenë: Ibu’profeni? Epo, kjo është një që e zakonshme që të gjithë e bëjmë, pasi ky ilaç përshkruhet nga mjekët si një medikament për trajtimin e të gjithë llojeve të sëmundjeve. Në të vërtetë, ibuprofeni u krijua për të luf*uar dhimbjen.

Loading poll ...

Nëse asnjë mjek nuk ju ka folur për rreziqet që ibuprofeni jep në shëndetin tuaj, më poshtë ne po jua rreshtojmë të gjitha:

Ibuprofeni dëmton veshkat në mënyrë progresive dhe mund të shkaktojë edhe arrest kardiak ose god*tje në tru.

Personat mbi 35 vjeç janë ata që duhet të jenë më të kujdesshëm gjatë marrjes së këtij il.açi ose të përpiqen ta shmangin atë.

Por çfarë ilaçi tjetër mund të merrni për të trajtuar dhimbjet? Ka shumë mjete natyrale me të cilat mund të luf*oni në mënyrë efektive dhimbje të tilla si ato muskulare ose ato në kokë.

Ky artikull do t’ju prezantojë me një ilaç natyral që në përbërje të tij ka shafranin e Indisë, të cilin ju mund ta përdorni në mënyrë të përkryer si zëvendësues të il.açeve far.maceutike. Nuk ka ndonjë efekte anësor për shëndetin dhe siguron efektivitet të menjëhershëm.

Shihni më poshtë se si mund ta përgatisni atë:

Përbërësit:

– Një lugë e madhe pluhur me shafran Indie,

– Një limon të shtrydhur,

– Pak mjaltë (gjysmë filxhani) ,

-Çaj të ngrohtë (më pak se një gotë).

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene. Ky shurup i fuqishëm natyral do t’ju ndihmojë të eliminoni të gjitha dhimbjet e trupit. Konsumojeni 3 herë në ditë. Krahas punes tone te palodhur per t’iu informuar, na e shperbleni dhe ju qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .