Jetoi një shekull, vdekja i vjen nga një hajdut

 

Loading poll ...

Një prej personave më të vjetër në botë ka humbur jetën pasi theu qafën kur një hajdut i tërhoqi çantën në rrugë.

100-vjeçarja Zofija Kaczan po shkonte për në kishë kur i doli para një 40-vjeçar për t’i vjedhur kuletën.

Thuhet se vdekjen e saj e shkaktoi Artur Waszkiewicz, i cili e pa Zofijën si një “objektiv të lehtë” për t’i marrë disa para. Ngjarja tragjike ndodhi më 28 maj të vitit të kaluar.

Zofija, i cila kishte festuar ditëlindjen e saj të 100-të vetëm një muaj më parë, u dërgua në spital dhe ishte në gjendje t’i jepte policisë një përshkrim të sulmuesit para se të vdiste disa ditë pas sulmit, më 6 qershor 2018.

/Ora News.tv/