Justin Bieber bleu villë luksoze në vlerë prej 8.5 miliard dollarë për Hailey Baldwin

Justin Bieber bleu villë luksoze në vlerë prej 8.5 miliard dollarë për Hailey Baldwin

 

Justin Bieber, për herë të parë në gati pesë vjet, përfundimisht është angazhuar për një pronë të përhershme në Los Anxheles.

Biebs raportohet nga Los Angeles Times se ka blerë një shtëpi prej 8.5 $ Beverly Hills për të dhe bashkëshorten e tij Hailey Baldwin, sipas burimeve të saj të pasurive të patundshme, shkruan elle transmeton lajmi.net.

Kur të dy ishin në qytet përpara kësaj blerjeje, ata thjesht do të qëndronin në një hotel (zakonisht në hotelin Montage) ose në një moment, shtëpia me qira prej $ 100,00-një muaj Bieber mori për Baldwin.

Biebs kishte në pronësi një shtëpi në Calabasas që ai ia shiti modeles, Kourtney Kardashian në vitin 2014.

L.A. Times detajuar se Biebs bleu një kolonial Monterey 1930 që ishte rinovuar kohët e fundit nga projektuesi i prodhimit Hollywood, Charles Infante. Priza ka fotografi që përshkruajnë pronën moderne që vetëm jashtë përmban një oborr, një pishinë pafundësi zero, pemë ulliri dhe një gropë zjarri.

Brenda shtëpisë ka pesë dhoma gjumi, shtatë banjo, një bibliotekë, një bar, një bodrum vere dhe një teatër në shtëpi. Dyqani ka shkruar se prona është mbi 6,100 metra katror, ​​kështu që ka shumë hapësirë ​​për Baldwin, Bieber, dhe qenin e tyre të vogël Oscar Bieber. /Lajmi.net/