Kardiologët: Ulni presionin e lartë të gja’kut dhe zhbllokoni arteriet me 4 lugë nga kjo pije

Sot do t’ju prezantojmë recetën e një pije të mahnitshme që bën mrekulli për shëndetin tuaj. Në përbërje të saj ka xhinxher, limon dhe hudhra. Hudhra është burim i vetive të forta anti-virale, antiseptike dhe antibakteriale. Ajo është e pasur me fibra, mangan, vitaminë B6 dhe vitamina C.

Loading poll ...

Xhinxheri është i mbushur me antioksidantë të fuqishëm që lehtësojnë problemet e tretjes, zvogëlojnë dhimbjen, pastrojnë arteriet dhe nxisin shëndetin tuaj të përgjithshëm. Limoni balancon nivelet e pH, funksionon si detoksifikues për trupin tuaj, përmirëson shëndetin e lëkurës etj.

Përbërësit:

2l ujë,
4 limona,
4cm rrënjë xhinxheri,
4 thelpinj hudhër.

Përgatitja:

Limonin, xhinxherin dhe hudhrën i lani dhe i prisni në feta të holla. Të gjithë përbërësit i fusni më pas në blender, në mënyrë që të përzihen më mirë. Hidhni masën e krijuar në një enë me ujë dhe e lini enën në nxehtësi mesatare. Pas disa minutash hiqeni atë nga nxehtësia dhe e lini të ftohet.

Pasi të jetë ftohur e lini në frigorifer. Konsumoni një gotë në mëngjes dhe një para se të shkoni për të fjetur!

Arteriet do të përmirësohen në një kohë rekord dhe yndyra që i bllokon ato do të zhduket. Gjithashtu presioni i gjakut do të stabilizohet, ndaj bëni mirë ta përgatisni sa më shpejt pijen nëse vuani nga këto dy gjëra! Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .