Këngëtari i njohur ndërron jetë në moshën 56 vjeçare

 

Këngëtari i njohur, Roger Charlery ka vdekur në moshën 56 vjeçare.

Muzikantët kanë falënderuar këngëtarin Roger Charlery, i njohur si Ranking Roger, i cili ka vdekur sot në moshën 56 vjeçare, shkruan BBC transmeton lajmi.net.

Ylli i lindur në Birmingham, i njohur si këngëtar në grupin ‘The Beat’, vdiq në shtëpi të martën, i rrethuar nga familja, tha një deklaratë në faqen e internetit të grupit.

Charlery kishte pësuar një goditje verën e kaluar dhe është raportuar të ketë qenë diagnostikuar me dy tumore të trurit dhe kancer të mushkërive në muajt e fundit.

Menaxheri i Charlery, Tarquin Gotch tha: “Kemi humbur një artist dhe një mik të mrekullueshëm të talentuar.

“Ka qenë një nder dhe privilegj i madh për të gjithë ne që kemi qenë pjesë e jetës së tij”. /Lajmi.net/