Keni simp’toma të diabetit? Zieni gjethet e këtij fruti dhe nuk do të keni më nevojë për il’açe!

Diabeti është një nga sëmundjet më të zakonshme tek njerëzit dhe për fat të keq, një ndër shkaqet kryesore të vdekshmërisë në botë. Diabeti është një sëmundje që ndodh kur pankreasi ndalon gjenerimin e insulinës, përgjegjëse për transportimin e glukozës në trupin tonë. Kur kjo ndodh, nivelet e sheqerit në gjak rriten ndjeshëm. Shkaqet janë të ndryshme, kryesisht ushqimi i keq: ushqimi me yndyrna të tepërta, pijet alkoolike, ëmbëlsirat. Është gjithashtu një sëmundje gjenetikisht e trashëgueshme.

Loading poll ...

Trupi ynë herë pas here dërgon sinjale që tregojnë se diçka nuk funksionet. Gjëja kryesore është të zbulohet se cilat janë ato shenja apo simptoma për të sulmuar problemin, përpara se të përkeqësohet. Për fat të mirë, në qoftë se ju e kapni në kohë, mund ta kontrolloni dhe të bëni një jetë normale.

Shenjat paralajmëruese që diabeti jep janë:

Ekzistojnë tre lloje të diabetit: Lloji 1, tipi 2 dhe lloji 3. Dhe, zakonisht ato shkaktojnë simptoma të njëjta tek ata që vuajnë prej saj. Dallimi midis tri llojeve është se ata ndikojnë në faza të ndryshme të jetës.

Problemi është i njëjtë: prodhohet insulina e pamjaftueshme për të gjeneruar procesin normal të trupit.

Kushtoni vëmendje simptomave të mëposhtme dhe nëse keni ndonjë prej tyre, duhet të filloni ta trajtoni këtë problem:

etje e tepruar,

shikim i turbullt,

humbje peshës e menjëhershme,

kruarje në organet gjenitale,

urinim i shpeshtë.

Nëse diabeti nuk trajtohet në kohë, mund të prodhojë verbëri të përhershme, dështim në veshka, probleme në zemër, dobësim, dëmtime në sistemin nervor etj.

Sot do t’ju tregojmë një ilaç të thjeshtë që mund ta përgatisni në shtëpi dhe që do t’ju ndihmojë të përmirësoni shëndetin tuaj.

Përbërësit:

gjethe mango,

ujë.

Përgatitja:

Në një enë hidhni dy gota ujë dhe i lini të vlojnë për disa minuta. Shtoni 10 ose 15 gjethe mango dhe i lini të qëndrojnë gjatë gjithë natës.
Të nesërmen, në mëngjesit konsumojeni pijen esëll. Ky trajtim duhet të zgjasë për 3 muaj.Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi (Foton) e cila ndodhet direkt pas perfundimit te fjalise . Faleminderit per mbeshtetjen SHQIPE .